Polak w II edycji międzynarodowego konkursu Re-Imagine Design Challenge – Portal PR - 24PR
Polak w II edycji międzynarodowego konkursu Re-Imagine Design Challenge

11.04.2014 Kategoria: Konkursy. Autor: admin

Michael Hekmat to jeden z najbardziej doświadczonych, a zarazem wciąż niedocenionych projektantów modymłodego pokolenia w naszym kraju. Ma zaledwie 28 lat, a doświadczenie w branży, którego mógłby mu pozazdrości niejeden kolega po fachu. Michael, swój warsztat zdobywał w największych stolicach mody na świecie – Paryżu, Londynie i Mediolanie, gdzie ukończył z wyróżnieniem prestiżowe Istituto Marangoni. Tę samą szkołę, której absolwentami są m.in. Domenico Dolce i Franco Moschino.

Michael Hekmat ma na swoim koncie kilka kolekcji, które kreował pod okiem największych designerów na świecie. W jego portfolio znajdują się projekty, które tworzył dla Giambattisty Valliego, czy Vivienne Westwood. A do tego jest podwójnym laureatem włoskiej edycji Vogue Talents.

Praca z najlepszymi nauczyła mnie wytrwałości i odporności. Teraz procentuje przy budowaniu własnego brandu. zdradza projektant.

Michael Hekmat to również Blessus, marka pod której nazwą projektuje od 2 lat. A, która kieruje swoje kolekcje do kobiet szukających precyzji krawiectwa, tkanin najwyższej jakości, innowacyjnych faktur oraz nieskazitelnych wykończeń. Charakterystyczną cechą projektów jego marki jest przywiązanie do włoskiej filozofii krawiectwa miarowego.

Do miłośniczek jego designu zaliczają się, m.in. Zofia Ślotała, Joanna Krupa, Anna Wendzikowska, Sylwia Gliwa, Anna Puślecka, Maria Niklińska, Paulina Drażba, Anna Puślecka, czy Olga Bołądź.

 michael_hekmat_ca

5 faktów z życia Michaela, które powinniście znać 

1.      W wieku 18 lat, przed rozpoczęciem studiów pracował w szwalni Hugo Bossa, ucząc sie krawiectwa i procesu produkcji.

2.      Po I roku studiów w Mediolanie dostał się na staż do Vivienne Westwood, podczas którego pracował jako jej asystent przy tworzeniu kolekcji Gold Label na sezon wiosna/lato 2006.

3.      Zaraz po swoim debiutanckim pokazie w Mediolanie dostał pracę jako graphic designer i textile designer u nowojorskiego duetu Proenza Schouler

4.      Jako jedyny projektant polskiego pochodzenia pracował dla Giambattisty Valliego, projektując kolekcje dla marek tj. Iceberg.

5.      Na swoim koncie ma kolekcję kurtek puchowych dla słynnego Moncler Gamme Rouge, kolekcję pret-a-porter dla brytyjskiego Longchamp i capsule collection dla MaxMara Atelier.
O konkursie:

Po debiucie konkursu Re-imagine Design Challenge w 2013 roku, firma C&A w marcu rozpoczęła drugą jego edycję. C&A zaprosiła 9 wyjątkowo utalentowanych i dobrze zapowiadających się projektantów z całej Europy, których zadaniem będzie na nowo zinterpretować klasyczne ubrania C&A z ostatniego stulecia przy  zastosowaniu przyjaznych środowisku materiałów.

Firma C&A jest globalnym liderem w produkcji odzieży z bio bawełny. C&A produkuje więcej ubrań z bio bawełny niż jakakolwiek inna marka na świecie.

Więcej o konkursie C&A na facebook.canda.com

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.