Wielofunkcyjna Pompa Ciepła o cooltowych właściwościach – Portal PR - 24PR
Wielofunkcyjna Pompa Ciepła o cooltowych właściwościach

13.04.2014 Kategoria: Dom i ogród. Autor: Gut PR

Seria pomp ciepła WPC…cool firmy Stiebel Eltron to nowoczesne i kompaktowe urządzenia przystosowane do pracy w systemach ogrzewania podłogowego, grzejnikowego oraz ciepłej wody użytkowej. Zastosowanie optymalnych komponentów oraz najnowsza technologia produkcji pozwoliły na uzyskanie najwyższego na rynku współczynnika efektywności energetycznej COP=5,0! Pompa ciepła WPC…cool Stiebel Eltron idealnie sprawdzi się w małych, ciasnych pomieszczeniach, gdyż zajmuje jedynie 0,42 mkw powierzchni wewnątrz budynku.

Kompaktowa konstrukcja, duże możliwości

pompa_ciepla_wpc_cool_stiebel_eltronPompy ciepła WPC…cool firmy Stiebel Eltron o mocy 4, 5, 7, 10 lub 13 kW to urządzenia typu solanka/woda służące do automatycznego ogrzewania wody do temperatury zasilania +60 st. C. Mechanizm ten przystosowany jest do pracy w systemach ogrzewania podłogowego, grzejnikowego oraz ciepłej wody użytkowej. Innowacyjna konstrukcja pompy ciepła umożliwia oddzielenie układu chłodniczego (górna część) od układu zasobnika (dolna część), co pozwala na łatwy transport pompy do docelowego miejsca montażu. W celu zminimalizowania emisji hałasu i drgań, układ chłodniczy został zamocowany na specjalnej płycie tłumiącej wibracje. Pompa ciepła WPC…cool Stiebel Eltron posiada wbudowany zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności od 162 do 175 litrów. Jest on grzany w układzie bezpośrednim poprzez wbudowaną wężownicę, co znacznie skraca czas przygotowania ciepłej wody oraz zwiększa komfort użytkowania. Obudowa urządzenia wykonana jest z blachy stalowej cynkowanej ogniowo i lakierowanej proszkowo na kolor biały. Poszczególne elementy pomp WPC…cool firmy Stiebel Eltron zostały wyposażone w izolację dźwiękochłonną. Wysoce skuteczna izolacja cieplna zapewnia z kolei niskie straty ciepła.

W części frontowej pompy, w panelu wykonanym z aluminium, zabudowana jest automatyka WPMi3. Ten zintegrowany, centralny regulator pracy zapewnia optymalną regulację systemu chłodzenia, systemu grzewczego zależną od temperatury zewnętrznej oraz pełni funkcje zabezpieczające. W górnej części pompy WPC…cool Stiebel Eltron, oprócz układu termodynamicznego ze sprężarką, zabudowane zostały elektroniczna pompa obiegowa dolnego źródła, 3-drogowy zawór przełączający c.o./c.w.u. oraz płyta podłączeń elektrycznych. Nowością w tym urządzeniu jest wielofunkcyjna grupa MFG, która łączy w jednym module wiele elementów. Mowa przede wszystkim o zaworze bezpieczeństwa, czujniku przepływu oraz grzałce elektrycznej o mocy max.8,8 kW, która umożliwia eksploatację pompy ciepła w systemie biwalentnym monoenergetycznym, co z kolei pozwala na osiąganie wysokich temperatur ciepłej wody użytkowej i zapewnia ochronę przed legionellą. Pompy ciepła z serii WPC…cool Stiebel Eltron zostały wyposażone w czujniki wysokiego i niskiego ciśnienia, zabezpieczające przed zamarzaniem, a także ogranicznik prądu rozruchowego. Konstrukcja pompy ciepła WCP…cool Stiebel Eltron, innowacyjna technologia produkcji oraz zastosowane materiały pozwoliły na uzyskanie najwyższego na rynku współczynnika efektywności energetycznej wg EN 14511 na poziomie COP=5,0. Niezaprzeczalną zaletą tego urządzenia jest jego kompaktowa budowa. Niewielki rozmiar pompy powoduje, że może ona być zamontowana nawet w ciasnej piwnicy czy przydomowym garażu. Do jej instalacji potrzeba jedynie 0,42 mkw powierzchni wewnątrz budynku.

Inwestorzy coraz częściej decydują się na montaż systemu grzewczego bazującego na pompie ciepła. Tego rodzaju instalacja gwarantuje bowiem obniżenie kosztów eksploatacji i indywidualne dopasowanie do potrzeb użytkowników. Teraz do ich dyspozycji pozostaje najnowsze rozwiązanie renomowanego producenta systemów grzewczych – firmy Stiebel Eltron: nowoczesna pompa ciepła z serii WPC…cool, której kompaktowa budowa, doskonałe parametry i najwyższy na rynku współczynnik efektywności energetycznej gwarantują skuteczność

Stiebel Eltron-Polska Sp. z o.o.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.