AGTES zadebiutuje 26 maja na NewConnect – Portal PR - 24PR
AGTES zadebiutuje 26 maja na NewConnect

25.05.2014 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: admin

Już w najbliższy poniedziałek na rynku alternatywnym warszawskiej giełdy zadebiutują akcje AGTES. Będzie to pierwsza spółka specjalizująca się w rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa narodowego notowana na GPW. Z prywatnej emisji akcji AGTES pozyskał ponad  5 mln zł.

Środki te zostaną przeznaczone na ekspansję zagraniczną, dywersyfikację działalności oraz inwestycję we własną linię produkcyjną

AGTES jest właścicielem autorskiej technologii do produkcji przenośnych systemów zabezpieczania rozmów. Spółka jest członkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) i ma akces rządowy we wspólnym programie ESA i UE „GALILEO” (system nawigacji satelitarnej dla Europy).W ramach koncesji udzielonej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, AGTES dostarcza służbom mundurowym sprzęt i materiały z zakresu bezpieczeństwa. Eksperci AGTES projektują oraz wdrażają rozwiązania dla ochrony obiektów i bezpieczeństwa teleinformatycznego. Firma przygotowuje również analizy oraz projekty audytorskie bezpieczeństwa instytucjonalnego. W związku z  realizacją projektów związanych z ochroną informacji niejawnych AGTES, jako jedna z nielicznych firm w kraju, wykonuje tzw. „pomieszczenia bezpieczne” certyfikowane przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego dla rozmów stanowiących tajemnicę państwową, dla klauzul: „Poufne”, „Tajne”, „Ściśle Tajne”.

– Zdecydowaliśmy się na debiut ze względu na branżę, w której pracujemy.  Sfera działań publicznych, rządowych musi być transparentna, stąd potrzeba pokazania  AGTES, jako wiarygodnego partnera o statusie spółki publicznej. Mamy nadzieję, że inwestorzy zaufają nam tak, jak dotychczas klienci. Uważam, że AGTES jest spółką godną uwagi inwestorów.  W roku 2012  mieliśmy ponad 1 mln zł zysku netto, a już w 2013 r. – zgodnie z prognozą zysk przekroczył 3 mln zł.  W tym roku  planujemy 35% wzrost biznesu – zapowiada Marcin Pawlikowski, prezes AGTES.

W ramach oferty prywatnej,  akcje spółki objęło siedmiu inwestorów w tym dwa fundusze powiązane z Krajowym Funduszem Kapitałowym – Avanu Venture Capital Management Sp. z o. o. Fundusz 1 S.K.A. oraz Impera Seed Fund Sp. z o. o. Fundusz S.K. Z emisji AGTES pozyskał  emisji 5,06 mln zł. Akcje oferowane były po  3,75 zł.

W minionym roku przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 25,9 mln zł, spółka wypracowała 3,02 mln zł zysku netto.  Plany na  rok bieżący zakładają wzrost o 35 proc.

Baddog PR

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.