Biurowiec SPEKTRUM Tower otrzymał pozwolenie na gruntowną modernizację – Portal PR - 24PR
Biurowiec SPEKTRUM Tower otrzymał pozwolenie na gruntowną modernizację

15.05.2014 Kategoria: INNE, NIERUCHOMOŚCI. Autor: admin

Rewitalizacja budynku zakłada całkowitą modernizację, na którą składać się będą m.in. wymiana elewacji budynku, modernizacja głównego wejścia oraz lobby. Prace renowacyjne właśnie się rozpoczęły, a ich zakończenie zaplanowano na październik 2014 r.

SPEKTRUM Tower to 122 – metrowy nowoczesny budynek, z ponad 28 000 m2 elastycznej, wysokiej klasy powierzchni biurowej do wynajęcia, rozlokowanej na 28 piętrach. Przestrzeń ta może zostać łatwo podzielona oferując biura od 80 metrów wzwyż, a niższe piętra budynku zapewnią najemcom i odwiedzającym dostęp do szeregu usług, m.in. restauracji, kawiarni oraz strefy fitness. Biurowiec SPEKTRUM Tower znajduje się przy ul. Twardej 18. Lokalizacja ta zapewnia łatwy dojazd transportem publicznym. Inwestycję od stacji drugiej linii metra oraz przystanków tramwajowych dzieli tylko kilkadziesiąt metrów. Osoby dojeżdżające do pracy rowerem będą mogły skorzystać ze stacji rowerów miejskich – VETURILO oraz dużej liczby stojaków na rowery prywatne, a także strefy dla rowerzystów w tym pryszniców na parterze budynku. Ponadto na podziemnych kondygnacjach biurowca na użytkowników czekać będzie 314 miejsc parkingowych, co sytuuje SPEKTRUM Tower na pierwszym miejscu wśród biurowców w biznesowym centrum miasta pod względem liczby miejsc parkingowych w stosunku do powierzchni budynku (1:89).

Wizualizacja_Spektrum Tower _ noc

Biurowiec jest w trakcie certyfikacji BREEAM, która potwierdza iż budynek jest przyjazny środowisku.
Pracownicy biur ulokowanych w SPEKTRUM Tower będą mogli korzystać z zielonych tarasów znajdujących się na 4, 5, 10, 25 oraz 28 piętrze biurowca.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Fot. 24PR.pl. Katarzyna Woźna i Christian Fojtl, Dyrektor Zarządzający, w WX Management Services sp. z o.o.

„Jesteśmy zadowoleni, iż już po roku intensywnych starań rozpoczęliśmy prace renowacyjne, które przekształcą budynek w ekskluzywny biurowiec, usytuowany w prestiżowym centrum biznesowym Warszawy. Będziemy mogli zaoferować najemcom świetnie zlokalizowany produkt najwyższej klasy, w którym powierzchnie biurowe mogą być zupełnie dowolnie kształtowane, a najemcy mają łatwy dostęp do zlokalizowanych nieopodal usług” – mówi Christian Fojtl, Dyrektor Zarządzający, w WX Management Services sp. z o.o. W ramach wyjątkowych rozwiązań dostępnych dla biznesu, w SPEKTRUM Tower zostanie przygotowane Audytorium – przestronna, reprezentacyjna aula na 214 osób, doskonała jako miejsce prezentacji nowych produktów, spotkań i konferencji. Biurowiec jest także wyposażony w znajdujące się na dachu lądowisko dla helikoptera.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fot. 24PR.pl.  Panorama Warszawy z 25 piętra biurowca SPEKTRUM Tower

Spektrum Twarda Sp. z o.o. została powołana w 2012 r. jako pomiot zarządzający projektem SPEKTRUM Twarda 18 i pełniący w nim rolę inwestora. Oprócz tego w inwestycję SPEKTRUM Tower jako główny udziałowiec zaangażowany jest fundusz Europa Capital LLP.

Dodatkowe informacje o projekcie: http://spektrumtower.com/pl
Od 1995 zarząd Europa Capital utworzył łącznie siedem funduszy nieruchomości i uczestniczył w ponad osiemdziesięciu transakcjach na łączną sumę 8 bilionów euro w osiemnastu krajach europejskich. Europa Fund korzysta z utworzonej przez Europa Capital sieci partnerów w całej Europie, którzy współinwestują w przejęcia przeprowadzane przez Europa Funds. Te relacje partnerskie zarówno krajowe jak i oparte na joint venture w niektórych wypadkach trwają już ponad 20 lat.

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.europacapital.com

Europa Capital jest członkiem The Rockefeller Group („RGI”). RGI jest strategicznym inwestorem przy Zarządzie. Europa Capital Partners LLP i Europa Capital LLP są autoryzowane i regulowane przez Financial Conduct Authority.

WX Management Sp. z o.o.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.