JJ Auto AG ogłasza szczegóły emisji – Portal PR - 24PR
JJ Auto AG ogłasza szczegóły emisji

15.05.2014 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: admin
  • Cena akcji: w przedziale od 6,75 do 9,00 euro za akcję
  • Wielkość emisji: do 1.777.778 akcji
  • Okres subskrypcji: 19-27 maja 2014 r.
  • Spodziewana data debiutu: 9 czerwca 2014 r.

JJ Auto AG (dalej „JJ Auto”), dynamicznie rozwijający się producent i dostawca części do pojazdów użytkowych na rynku chińskim, oferuje do 1.777.778 akcji w ramach pierwszej oferty publicznej na Giełdzie Papierów Wartościowych we Frankfurcie oraz równolegle na GPW w Warszawie. Oferta publiczna przeprowadzana w Niemczech i Polsce obejmuje wyłącznie nowe akcje wyemitowane w celu podniesienia kapitału. Cena mieści się w przedziale od 6,75 do 9,00 euro za jedną akcję. Łącznie spółka chce zebrać maksymalnie 16 mln euro. W Polsce inwestorzy będą składać zapisy i dokonywać wpłat w złotówkach, a przedział ceny ofertowej zostanie ustalony na podstawie średniego kursu euro w NBP z dnia 15 maja (godz. 18.00).JJ Auto planuje wykorzystać przychody netto ze sprzedaży akcji na uruchomienie własnych centrów dystrybucji, zwiększenie mocy produkcyjnych, działania promocyjne i budowę marki, działalność w obszarze badań i rozwoju (R&D) oraz na zwiększenie środków obrotowych, które zostaną wykorzystane do sfinansowania rozszerzonej działalności.Wszyscy obecni akcjonariusze spółki posiadający co najmniej 5% akcji wyrazili zgodę na 12-miesięczny zakaz sprzedaży posiadanych obecnie akcji (lock-up), począwszy od pierwszego dnia notowań. Zapisy na akcje rozpoczną się 19 maja 2014 r. i zgodnie z planem mają się zakończyć 27 maja 2014 roku o godzinie 12.00 dla inwestorów indywidualnych oraz o godzinie 18.00 dla inwestorów instytucjonalnych. Debiut na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych we Frankfurcie oraz rynku równoległym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie jest zaplanowany na 9 czerwca 2014 r.W ramach emisji przewidziano ofertę publiczną w Niemczech i Polsce, a także opcję private placement dla inwestorów instytucjonalnych spoza Niemiec, Polski oraz Stanów Zjednoczonych. Globalnym koordynatorem i oferującym akcje JJA Auto jest ACON Actienbank AG z siedzibą w Monachium. W Polsce liderem konsorcjum biur maklerskich, za pośrednictwem których będzie można nabyć akcje JJ Auto jest Dom Maklerski DF Capital, a na akcje zapisać się będzie można także w ING Securities SA, Biurze Maklerskim Alior Banku oraz BDM SA.

Prospekt emisyjny JJ Auto został zaakceptowany przez niemiecką Komisję Nadzoru Finansowego BaFin i opublikowany na stronie internetowej spółki pod adresem www.jj-auto.de. Wersja drukowana jest dostępna siedzibie spółki w Berlinie oraz w ACON Actienbank AG w Monachium. Prospekt został też notyfikowany w polskiej Komisji Nadzoru Finansowego, a skrócona wersja prospektu w języku polskim dostępna jest na stronie www.jj-auto.de/pl.

Dynamiczny rozwój w okresie ostatnich trzech lat

Dzięki zrównoważonemu modelowi biznesowemu, koncentrującemu się na obsłudze chińskiego rynku samochodów używanych i zakładającemu oferowanie części zamiennych oraz narzędzi do naprawy pojazdów użytkowych i maszyn ciężkich, spółka JJ Auto wygenerowała w 2013 roku sprzedaż na poziomie 108,5 mln euro. Zysk z działalności operacyjnej (EBIT) osiągnął 23,0 mln euro. Zysk netto wyniósł 17,1 mln euro, przekładając się na marżę zysku netto na poziomie 15,7%. W okresie ostatnich trzech lat spółka JJ Auto osiągnęła skonsolidowaną roczną stopę wzrostu na poziomie 24% w obszarze sprzedaży oraz 56% jeśli chodzi o zysk netto.

O JJ Auto

JJ Auto jest jednym z wiodących na rynku chińskim producentów i dostawców wysokiej jakości stalowych części samochodowych oraz części do maszyn ciężkich, takich jak nakrętki, śruby, klucze, manszety, sworznie i tuleje oraz części do pojazdów ciężarowych. Uzupełnieniem podstawowej działalności spółki jest handel narzędziami i częściami samochodowymi.

Spółka JJ Auto została założona w 1998 r. i posiada bogate doświadczenie w branży oraz technologiczne know-how. Obecnie JJ Auto sprzedaje swoje produkty wyłącznie na rynku chińskim, bezpośrednio na rzecz dystrybutorów oraz odbiorców końcowych, takich jak producenci osi samochodowych. Baza klientów spółki obejmuje około 89 dystrybutorów części samochodowych, którzy zajmują się odsprzedażą produktów JJ Auto na rzecz użytkowników końcowych, takich jak fabryki osi samochodowych, warsztaty czy producenci oryginalnego wyposażenia (Original Equipment Manufacturers – OEM).

Zakłady produkcyjne JJ Auto zajmują obszar ponad 26 tys. metrów kwadratowych i zlokalizowane są w Quanzhou w prowincji Fujian, znajdującej się w południowo-wschodnich Chinach. W 2013 roku spółka wyprodukowała 82,255 tys. ton produktów. Na koniec 2013 r. zatrudniała ponad 600 pracowników.

Informacje dodatkowe:

ISIN:                                       DE000A1TNS70

Rynek:                                    Rynek regulowany Giełdy Papierów Wartościowych we Frankfurcie / Rynek równoległy Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie

Siedziba rejestrowa Spółki:   Niemcy

FUTURAMA Communication Intelligence

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.