Nowy podmiot w segmencie doradztwa w dziedzinie działań marketingowych – Portal PR - 24PR
Nowy podmiot w segmencie doradztwa w dziedzinie działań marketingowych

14.05.2014 Kategoria: Agencje reklamowe. Autor: admin

Powołana na początku maja 2014 roku agencja Master Brand Group w swojej strategii stawia na dywersyfikację portfolio usług. Consultingowy charakter jej działań ma być odpowiedzią na obecną sytuację w branży.

Strategia spółki zakłada trzy główne filary jej działalności. Pierwszym z nich będą szkolenia dla firm zainteresowanych usprawnieniem lub wprowadzeniem działań marketingowych związanych z procesami  wdrożenia akcji specjalnych i eventów. Szkolenia obejmować  będą zarówno kwestie związane z merytoryką przygotowania skutecznych briefów dla agencji, jak i umiejętności analizy i oceny spływających z rynku ofert.

Master Brand Group zamierza przygotowywać managerów po stronie swoich klientów do projektowania i kompleksowej współpracy z agencjami eventowymi oraz koordynacji poszczególnych wydarzeń.

Jednocześnie firma chce świadczyć consulting  klientom w kwestiach optymalizacji działań i kosztów w dziedzinie marketingu bezpośredniego. Oferując outsourcing wysokiej klasy ekspertów w dziedzinie organizacji  eventów, pozwoli swoim partnerom na zamianę kosztów stałych związanych z dotychczasowym zatrudnieniem odpowiednich specjalistów na koszty zmienne, utrzymując jednocześnie najwyższą jakość realizacji stałych lub  czasowych działań.

Master Brand Grup zamierza równocześnie rozwijać projekty z dziedziny multieventów.

Własne i zewnętrzne koncepcje wymagające wielokanałowego finansowania,  dzięki  planowanemu rozwojowi, stworzą na rynku nowy wyspecjalizowany segment wielobrandowych akcji promocyjnych, redukujących koszty poszczególnych partnerów. Akcje te opierać się będą również na szerokiej współpracy z mediami. Dzięki temu zasięg działań i komunikacji optymalizował będzie efekt marketingowy i wizerunkowy.

Wzrostowa tendencja rynku eventowego powoli wraca do poziomu aktywności sprzed kilku lat. Konsolidując zatem wiedzę i doświadczenia z nim związane, w procesie tworzenia nowej spółki uwzględniliśmy  obecną, ciągłą kompresję budżetów marketingowych. Dlatego też strategia naszej firmy zakłada wdrożenie działań  mających na celu optymalizacje kosztów  naszych klientów – mówi Anna Andrych, prezes zarządu Master Brand Group Sp. z o.o. i założyciel firmy.

Master Brand Group należy do grupy firm realizujących działania marketingowe i wsparcie sprzedaży dla liderów rynku.Pracą agencji pokieruje Anna Andrych, która  posiada ponad 15-letnie doświadczenie w branży marketingowej. W nowej firmie zamierza też wykorzystywać wiedzę związaną ze specyfiką pracy mediów, jaką wyniosła pracując dla liderów tego segmentu rynku.

Pomimo krótkiego okresu działalności firma pracuje już nad realizacją projektu dla z jednego z  wiodących podmiotów operujących na polskim rynku FMCG.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.