Płatności mobilne przyszłością? – Portal PR - 24PR
Płatności mobilne przyszłością?

27.05.2014 Kategoria: bankowość. Autor: admin

Z roku na rok rośnie w Polsce liczba użytkowników smartfonów i aplikacji. Coraz częściej korzystamy z płatności mobilnych, dzięki którym – używając telefonu – można np. kupić bilet na pociąg, do kina, czy opłacić postój samochodu w strefie płatnego parkowania.

  Z badania przeprowadzonego na początku bieżącego roku przez TNS Polska wynika, że smartfonów używa obecnie aż 44 proc. Polaków. W porównaniu do roku 2013 oznacza to wzrost o 11 punktów procentowych. Według prognoz, jeśli tempo przyrostu będzie takie samo, to na początku 2015 r. powinniśmy osiągnąć poziom prawie 60 proc.

„Smartfonizację” skrupulatnie wykorzystują producenci aplikacji, bo cieszą się one coraz większym powodzeniem – obecnie korzystanie z nich deklaruje niemal połowa użytkowników smartfonów. Stopniowo rozwija się również rynek płatności mobilnych, ułatwiających codzienne rozliczenia. Dzięki nim nie trzeba nosić przy sobie gotówki, a za wybrane usługi zapłacić można praktycznie z każdego miejsca i o dowolnej porze.

Przykładów wykorzystania płatności mobilnych jest sporo. Zbliżeniowo zapłacić da się w sklepach i taksówkach, a zdalnie można kupić bilet na pociąg, do kina, czy opłacić postój samochodu w strefie płatnego parkowania.

„Każdy z nas lubi nowoczesne rozwiązania, zwłaszcza jeśli upraszczają one codzienne czynności. Stworzyliśmy aplikację, dzięki której problem braku gotówki i szukania drobnych stanie się przeszłością. Jest to też świetny sposób na uniknięcie mandatu za parkowanie” – mówi Dariusz Mazurkiewicz, Prezes SkyCash S.A. Firma jest twórcą aplikacji SkyCash, pozwalającej m.in. kupić bilety komunikacji miejskiej, bilety kolejowe, doładować konto pre-paid telefonii komórkowej, a nawet uregulować rachunki.

Jedną z popularnych usług jest mobiParking, czyli możliwość płatności za postój w strefie płatnego parkowania. Dzięki niej kierowcy nie muszą pamiętać o posiadaniu drobnych w portfelu, szukać parkomatów czy wracać do pojazdu, aby przedłużyć postój. Wystarczy ściągnąć aplikację, oznaczyć pojazd naklejką lub identyfikatorem z napisem mobiParking, zarejestrować się w systemie        i zasilić wirtualne konto (np. standardowym przelewem bankowym), po czym można płacić za postój wysiadając z auta i wciskając START, a po powrocie STOP. Rozwiązanie jest proste i skuteczne. A o to przecież chodzi.

SkyCash

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.