Program stypendialny „Real Estate Professional” PRCH i Solvay Brussels School of Economics & Management – Portal PR - 24PR
Program stypendialny „Real Estate Professional” PRCH i Solvay Brussels School of Economics & Management

06.05.2014 Kategoria: Nauka. Autor: admin

Polska Rada Centrów Handlowych oraz Solvay Brussels School of Economics & Management stworzyły program stypendialny dzięki któremu dwie, starannie wyselekcjonowane młode osoby,

będą mogły bezpłatnie uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w ramach programu studiów podyplomowych Real Estate Professional w Warszawie. Termin składania aplikacji mija 25 maja.

Program stypendialny został stworzony z myślą o młodych i ambitnych absolwentach szkół wyższych, chcących związać swoją przyszłość zawodową z branżą nieruchomości komercyjnych. Zajęcia pozwolą studentom udoskonalić umiejętności i budować wiedzę i doświadczenie w oparciu o stabilne fundamenty akademickie.

Studia Podyplomowe Real Estate Professional prowadzone są w niewielkich, kameralnych grupach, dzięki czemu studenci mają możliwość zadawania pytań, dzielenia się wiedzą, pomysłami i doświadczeniem. Rocznik 2013/14, 20 osób, już w maju będzie bronić pracy zaliczeniowej przed międzynarodową komisją ekspertów i wykładowców akademickich. Przedmiotem pracy jest opracowanie nowego planu zagospodarowania terenu Portu Praskiego w Warszawie. Za wszystkich trzymamy kciuki. Wiemy, że czasem opłata za czesne może być barierą dla osób młodych i rozpoczynających pracę w niewielkich firmach, dlatego wspólnie z naszym partnerem, Solvay Brussels School of Economics & Management z Brukseli stworzyliśmy program stypendialny, który umożliwi najlepszym kontynuowanie nauki”, powiedziała Anna Szmeja–Kroplewska, Dyrektor Generalny PRCH.

O stypendium mogą ubiegać się osoby mające co najwyżej rok doświadczenia pracy w branży nieruchomości handlowych oraz te, które zdobyły dyplom szkoły wyższej po czerwcu 2012 roku. Choć kryteria naboru na studia Real Estate Professional określone są w regulaminie przyjęć jako trzy lata doświadczenia zawodowego, Dyrektor Akademicki, Patrick Delcol twierdzi, że nie są rzadkością osoby z mniejszym stażem, ale ogromnym potencjałem. „Pracując z młodymi osobami, które zaczynają swoją drogę zawodową widzimy, że ich poziom wiedzy o budowaniu i zarządzaniu nieruchomościami komercyjnymi jest bardzo niski. W pracy spotykam młodych absolwentów, w których tkwi duży potencjał, którym warto pomóc i w których warto inwestować. Martwi mnie bardzo podejście wielu organizacji, które szukają oszczędności w obszarze szkoleń dla pracowników. To bardzo krótkowzroczne podejście. Dzisiejsi juniorzy i młodsi specjaliści jutro będą kierownikami, dyrektorami i prezesami. To jak firmy ukształtują zawodowo młodych ludzi, jaki dadzą im bagaż wiedzy i doświadczeń, będzie budowało jakość obiektów komercyjnych w Polsce i Europie. Wiedza to inwestycja, która zawsze procentuje”, twierdzi Patrick Delcol.

Zajęcia na studiach podyplomowych Real Estate Professional prowadzone są w języku angielskim, głównie w formie wykładów i warsztatów przez uznanych międzynarodowych praktyków i ekspertów. Program został podzielony na cztery główne bloki tematyczne:

  • Development (Development processes; Land, Urban and Master Planning; Concept Planning; Technical Essentials and Sustainability)
  • Asset Management (Asset Management; Real Estate within its social and economic context)
  • Administration & Reporting Management (Valuation and Appraisal; Legal and Tax; Local and IFRS Accounting & Financial Reporting)
  • Retailers, Behaviourism and Consumerism

Szczegółowe kryteria programu stypendialnego dostępne na prch.org.pl. Zajęcia rozpoczynają się 5. października w biurze PRCH w Warszawie.

Więcej informacji na prch.org.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.