Ralf Berckhan Wiceprezesem odpowiedzialnym za sprzedaż i marketing w Volkswagen Brazylia – Portal PR - 24PR
Ralf Berckhan Wiceprezesem odpowiedzialnym za sprzedaż i marketing w Volkswagen Brazylia

24.05.2014 Kategoria: Personalia. Autor: admin

Ralf Berckhan, dotychczasowy Prezes Zarządu firmy Volkswagen Group Polska, został powołany na stanowisko Wiceprezesa odpowiedzialnego za sprzedaż i marketing w Volkswagen Brazylia. Zastąpi na tym stanowisku Juttę Dierks, która odchodzi na emeryturę. Powyższa zmiana wejdzie w życie w czerwcu br.

Ralf Berckhan jest magistrem ekonomii, do koncernu Volkswagen trafił w roku 1987. Po rozpoczęciu pracy w obszarze controllingu w Wolfsburgu sprawował podobne funkcje od 1990 roku w Meksyku, a w roku 1991 w Skodzie w Czechach. W roku 1994 został powołany na stanowisko Dyrektora Marketingu marki Seat w Hiszpanii, w roku 1999 został Dyrektorem Marketingu oraz marki w Audi AG w Niemczech, a w roku 2001 Dyrektorem sprzedaży na obszar Europy Zachodniej i rynków pozaeuropejskich w Skodzie. W 2004 roku objął kierownictwo strategii sprzedaży i marketingu w Meksyku, a dodatkowo w roku 2007 kierownictwo w obszarze sprzedaży i obsługi posprzedażnej. W roku 2009 był już Członkiem Zarządu odpowiedzialnym za sprzedaż i marketing w Volkswagen Meksyk. Od roku 2011 był odpowiedzialny za zbudowanie tzw. NSC (National Sales Company) w Polsce, od roku 2012 jest Prezesem Zarządu spółki Volkswagen Group Polska. W tym czasie sprzedaż nowych samochodów Grupy w Polsce wzrosła o blisko 35%, a udział w rynku marek należących do Volkswagen Group Polska osiągnął rekordowy poziom blisko 30%.

Nowy Prezes Zarządu Volkswagen Group Polska zostanie powołany w możliwie najszybszym czasie. Do tego czasu obowiązki Prezesa będzie pełnił Lukas Folc, obecny Członek Zarządu Volkswagen Group Polska.

Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.