Bank pomoże zadbać o zdrowie – Portal PR - 24PR
Bank pomoże zadbać o zdrowie

26.06.2014 Kategoria: bankowość. Autor: admin

Wciąż niewielu pracodawców zapewnia dostęp do prywatnej opieki zdrowotnej, więc w celu zakupienia odpowiedniego abonamentu zainteresowani zwykle kierują się do placówek medycznych lub firm ubezpieczeniowych. Tymczasem warto sprawdzić także w banku, być może oferta będzie korzystniejsza.

Coraz częściej banki sprzedają już nie tylko polisy do kredytów i produkty ubezpieczeniowo-inwestycyjne, ale także podsuwają klientom ubezpieczenia komunikacyjne czy życiowe. W wielu instytucjach finansowych można liczyć także na usługę medycznego assistance, a stąd już przecież niedaleka droga do prywatnej opieki zdrowotnej. I tak w ofercie kilku banków znaleźć można nawet abonamenty medyczne.

Miesięczny koszt najtańszych pakietów medycznych oferowanych przez banki, to od 39 do 68 zł w przypadku umów indywidualnych. Dla abonamentów rodzinnych trzeba liczyć się z kosztem sięgającym przynajmniej 90-120 zł miesięcznie. W najtańszym wariancie zwykle liczyć można na nieograniczone konsultacje z lekarzami podstawowej opieki zdrowotnej (internista, pediatra, lekarza rodzinny) oraz niektórymi specjalistami (np. chirurg, ginekolog, okulista, dermatolog). Ponadto dochodzą jeszcze pomoc ambulatoryjna i podstawowe badania diagnostyczne (badania laboratoryjne, EKG i niektóre RTG).

Nieograniczone konsultacje z wybranymi specjalistami (np. endokrynolog, gastrolog czy chirurg naczyniowy) dostępne są zwykle dopiero po opłaceniu wyższego abonamentu, którego ceny przekraczać już mogą 100 zł miesięcznie. Wówczas można liczyć też na takie usługi jak całodobowe wizyty domowe, bardziej zaawansowane zabiegi i badania, a w niektórych przypadkach nawet na zabiegi rehabilitacyjne.

Najtaniej prywatną opiekę lekarską oferuje Getin Bank, który za podstawowy pakiet pobiera 38,99 zł miesięcznie. BNP Paribas i Raiffeisen Polbank sprzedają najtańsze warianty odpowiednio po 56 i 59 zł, zaś Deutsche Bank życzy sobie 68 zł każdego miesiąca. Najdrożej pakiet prywatnej opieki medycznej oferuje mBank, gdzie miesięczny koszt takiego ubezpieczenia wynosi 123 zł. Naturalnie ceny te są wypadkową zakresu usług. W wielu przypadkach wykup najdroższego pakietu może okazać się więc uzasadniony.

Dlaczego w ogóle warto rozważyć zakup prywatnej oferty medycznej akurat w banku? Ze względu na skalę działalności instytucje te niejednokrotnie są w stanie wynegocjować znacznie korzystniejsze warunki umów niż klienci indywidualni, którzy chcieliby kupić taki pakiet bezpośrednio w placówkach medycznych czy u ubezpieczyciela. Zyskiem banku w tym przypadku nie są pieniądze z pośrednictwa w sprzedaży pakietu kosztującego około kilkudziesięciu złotych miesięcznie, a raczej zacieśnienie więzi z klientem. Zwykle taka prywatna opieka lekarska dostępna jest bowiem tylko dla właścicieli rachunków osobistych.

Michał Sadrak, Open Finance

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.