FZ KPT – w Małopolsce jest klimat dla przedsiębiorczości – Portal PR - 24PR
FZ KPT – w Małopolsce jest klimat dla przedsiębiorczości

03.06.2014 Kategoria: Przedsiębiorczość. Autor: admin

Udział w tworzeniu ekosystemu dla inwestycji w Małopolsce to jeden z celów, jakie postawili przed sobą zarządzający Funduszem Zalążkowym KPT. Funkcjonujemy w Krakowskim Parku Technologicznym i chcemy mieć wpływ na rozwój regionu, wspierać lokalną przedsiębiorczość. A potencjału u nas nie brakuje – tłumaczy Marcin Bielówka, Prezes Zarządu FZ KPT.

Małopolska to region nie tylko o bogatej historii i atrakcyjny turystycznie. To także miejsce, które ma niezwykły klimat oraz możliwości do tworzenia biznesu i rozwijania innowacji.

– W Krakowie mamy najlepsze w Polsce uczelnie wyższe i środowisko akademickie, które jest niezwykle aktywne i otwarte na współpracę. Są instytucje gromadzące specjalistów, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem prężnie działają wspierając przedsiębiorczość. Dzięki tej akademicko-biznesowej współpracy możemy podejmować wspólne inicjatywy, uzupełniać się kompetencjami i w ten sposób budować przyjazny ekosystem dla rozwoju innowacji, co z kolei korzystnie wpływa na rozwój regionalny Małopolski. To takie koło, które puszczone po właściwych torach będzie wciąż samo się napędzać – region wspierający innowacje będzie atrakcyjny dla budowania w nim biznesu, z kolei przyciąganie utalentowanych i przedsiębiorczych ludzi do małopolski będzie wspierało atrakcyjność regionu – mówi Marcin Bielówka.

Możliwości jakie daje kooperacja środowiska akademickiego, biznesu i instytucji, takich jak Fundusz Zalążkowy KPT jest nieoceniona. Dlatego FZ KPT dostrzegając ten potencjał chętnie nawiązuje współpracę z małopolskimi przedsiębiorcami, ośrodkami naukowymi oraz organizacjami wspierającymi biznes i rozwój innowacji.

– Kraków ma szansę stać się miastem, które będzie skupiać przedsiębiorcze osoby, poważnie myślącye o założeniu własnej firmy. Już dziś dzielnice, takie jak: Kazimierz i Zabłocie pełne są ludzi, którzy ‘robią startupy’, którzy chcą się spotykać i dzielić doświadczeniem. Ponadto, co warto zauważyć i docenić, tutejsi młodzi pomysłodawcy sami się świetnie organizują, udzielają sobie wsparcia, wymieniają się wiedzą, kontaktami. I to właśnie w Krakowie organizują liczne konkursy, konferencje, warsztaty dla podobnych im osób startujących w biznesie. Wierzymy, że duch ten będzie się rozprzestrzeniał również po krakowskich uczelniach. Dlatego wykorzystując nową perspektywę finansową chcemy włączyć się w ten trend i wspierać krakowską przedsiębiorczość, tak aby połączenie tych potencjałów: środowiska naukowego i mody na bycie przedsiębiorczym, zrodziło wiele perspektywicznych przedsięwzięć i komercyjnych sukcesów –  dodaje Prezes FZ KPT.

Fundusz Zalążkowy KPT jest funduszem seed capital – akceleratorem przedsiębiorczości. FZ KPT działa, jako spółka celowa założona przez Krakowski Park Technologiczny Sp. z o.o. oraz Spółkę Zarządzającą Funduszem, SATUS Sp. z o.o. dla realizacji projektu „Inkubowanie nowych innowacyjnych spółek w Krakowskim Parku Technologicznym”. Wsparcie FZ KPT to nie tylko kapitał. Rozumiejąc zróżnicowane potrzeby oraz wymogi przed jakimi staje nowa, rozwijająca się firma Fundusz wspiera ją również na poziomie merytorycznym, doradczym oraz biznesowym, wszystko po to, aby powstający biznes rozwijał się zgodnie z przyjętą strategią oraz naszymi wspólnie określonymi oczekiwaniami. Fundusz poszukuje, inicjuje i inkubuje przedsięwzięcia o charakterze innowacyjnym, z różnych branż ze szczególnym naciskiem na projekty technologiczne i inżynierskie.

 

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.