GIGABYTE prezentuje autorskie systemy chłodzenia dla kart graficznych – Portal PR - 24PR




GIGABYTE prezentuje autorskie systemy chłodzenia dla kart graficznych

02.06.2014 Kategoria: Komputery. Autor: admin

GIGABYTE, wiodący producent podzespołów komputerowych oraz urządzeń peryferyjnych dla graczy, w trakcie rozpoczynających się targów Computex 2014, zaprezentuje autorskie systemy chłodzenia dedykowane dla kart graficznych – WINDFORCE i WATERFORCE.

Pierwsza z propozycji to wersja rozwojowa znanego i cieszącego się dobrą renomą systemu chłodzenia powietrzem WINDFORCE. W najnowszej edycji, noszącej oznaczenie WINDFORCE 600 Watt Edition, wprowadzonych zostało szereg modernizacji i usprawnień. Przeprojektowano m.in. łopatki wentylatorów oraz zoptymalizowano, w celu uzyskania jak najlepszego współczynnika oddawania ciepła, kształt żeberek radiatora. Ponadto zastosowano także nowe, kompozytowe ciepłowody. Dzięki wprowadzonym ulepszeniom WINDFORCE 600 Watt Edition, w porównaniu do referencyjnego rozwiązania, gwarantuje o 33 procent wyższą efektywność w odprowadzaniu ciepła. Drugą z nowości GIGABYTE, prezentowanych na targach Computex 2014, będzie system chłodzenia cieczą typu all-in-one – WATERFORCE, który przeznaczony jest dla trzech kart graficznych GeForce GTX 780 Ti działających w trybie 3-way SLI.WATERFORCE, oprócz niesamowitej wydajność i wysokie kultury pracy oferuje również intuicyjne oraz wygodne sterowanie za pomocą rozbudowanego panelu zewnętrznego.

WINDFORCE 600W _ Composite heat pipes

WINDFORCE 600W – wydajny system chłodzenia powietrzem

Jednym z kluczowych elementów kart graficznych GIGABYTE jest wydajny i efektywny system chłodzenia. Połączenie wieloletniego doświadczenia oraz sprawdzonych technologii umożliwiło zbudowanie jednego z najlepszych na rynku rozwiązań wykorzystującyh chłodzenie powietrzem – GIGABYTE WINDFORCE. Najnowsza odsłona tego autorskiego systemu, WINDFORCE 600 Watt Edition, pozwala na skuteczne chłodzenie kart graficznych wydzielających nawet do 600W energii cieplnej.

 

Ÿ   Technologia “Triangle Cool”

Dzięki wykorzystaniu opatentowanej technologii “Triangle Cool” system chłodzenia WINDFORCE 600W oferuje znacznie lepsze odprowadzanie ciepła. W porównaniu do tradycyjnych rozwiązań wydajność wzrasta nawet do 35%.

Ÿ   Zwiększony przepływ powietrza Specjalnie zaprojektowane łopatki wentylatorów gwarantują zwiększoną wydajność (lepsze chłodzenie) przy jednoczesnym ograniczeniu turbulencji. W przypadku konstrukcji GIGABYTE wzrost przepływu powietrza może sięgnąć do 23%.
Ÿ   Poprawione odprowadzanie ciepła Kolejną innowacją GIGABYTE jest ulepszona konstrukcja żeberek wentylatora. Dzięki wprowadzonym optymalizacjom wzrasta współczynnik odprowadzania ciepła z powierzchni radiatora.
Ÿ   Kompozytowe rurki cieplne Ostatnim elementem systemu chłodzenia WINDFORCE 600W są kompozytowe rurki cieplne, które odpowiadają za znacznie efektywniejsze oddawanie ciepła z powierzchni karty graficznej. Według przeprowadzonych badań rozwiązanie takie pozwala na 29% wzrost wydajności chłodzenia.

Dwuslotowy GIGABYTE WINDFORCE 600W to jeden z najlepszych na rynku systemów chłodzenia powietrzem przeznaczonych dla kart graficznych.

WATERFORCE_1

WATERFORCE – system chłodzenia cieczą typu all-in-one

System WATERFORCE został zaprojektowany specjalnie z myślą o graczach marzących o cichym i wyjątkowo wydajnym komputerze PC. Rozwiązanie GIGABYTE to bezproblemowe chłodzenie trzech kart graficznych pracujących w trybie 3-way SLI, z uwzględnieniem GPU, pamięci czy układów MOSFET. Ponadto WATERFORCE wyposażony jest w zewnętrzny panel kontrolny umożliwiający intuicyjne sterowanie pracą systemu chłodzenia dla każdej z trzech kart z osobna.

Ÿ   Wydajne i ciche chłodzenie WATERFORCE, w porównaniu do standardowego chłodzenia wykorzystywanego w kartach graficznych pracujących w trybie 3-way SLI, zapewnia o 42,9% niższą temperaturę oraz o 13,1 dB niższy poziom generowanego hałasu

GIGABYTE WATERFORCE to pierwszy na świecie system chłodzenia cieczą dedykowany dla rozwiązań typu multi-GPU.

Podobne wpisy:







Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.