Grupa Secret Escapes inwestuje w Travelist – Portal PR - 24PR
Grupa Secret Escapes inwestuje w Travelist

02.06.2014 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: admin

Grupa Secret Escapes, jeden z największych międzynarodowych klubów travelowych, 16 maja 2014 roku podpisała umowę inwestycyjną z polską spółką Travelist Sp. z o. o. Kontrahenci nie ujawniają sumy, którą Secret Escapes zapłaciło za 100% udziałów polskiego klubu travelowego, ujawniają jedynie, że kwota transakcji jest ośmiocyfrowa (zdecydowanie ponad 10 000 000 zł). Travelist w Grupie Secret Escapes będzie działał pod swoją obecną nazwą, a dotychczasowy prezes firmy – Tomasz Nowiński, pozostanie na stanowisku i będzie odpowiadał za dalszy rozwój klubu w Polsce.

Przygotowania do transakcji trwały pół roku – uwzględniały analizę działań i sytuacji biznesowej Travelist oraz określenie formy współpracy i nowej strategii rozwoju serwisu.

To duży sukces dla nas – twórców serwisu Travelist. W ciągu roku zbudowaliśmy wyróżniający się na polskim rynku klub travelowy, który zdążył już zdobyć rzeszę stałych klientów, a jego prężny rozwój wciąż przyciąga nowych. W klubie zarejestrowanych jest około 600 000 użytkowników, a całkowity dochód firmy wynosi ponad 20 mln złotych – mówi Tomasz Nowiński, CEO Travelist. Cieszy nas, że potencjał dalszego rozwoju zarówno rynku jak i serwisu Travelist w Polsce dostrzegli liderzy branży e-travelowej na świecie. Jesteśmy przekonani, że dobre praktyki płynące z międzynarodowych rynków, na których działa Grupa Secret Escapes pozytywnie wpłyną na wizerunek naszej marki, zwiększenie udziału w rynku oraz zadowolenie naszych klientów – dodaje.

Travelist działa od marca 2013 roku, obecnie zatrudnia 20 pracowników, w tym zespół marketingowy składający się: z analityków, specjalistów do spraw on-site, copywriterów i fotoedytorów, zespół sprzedażowy oraz do działań post-sales, dział obsługi klienta, a także dział finansowy.

Aktualnie klub współpracuje z 500 obiektami noclegowymi, z których większość znajduje się w Polsce. Każdy promowany obiekt musi spełniać szereg warunków, takich jak: odpowiednia jakość, stosowna ilość pozytywnych opinii pozostawionych przez klientów, atrakcyjna prezentacja wizualna hotelu, a także relatywnie dobra dostępność przy jednocześnie najniższej cenie na rynku. Dla każdego obiektu doświadczeni revenue managerowie przygotowują odpowiednie pakiety noclegowe, biorąc pod uwagę ich  potencjał oraz sytuację rynkową. Dopiero po przejściu powyższej procedury Travelist rozpoczyna promocję danego obiektu w kanałach tematycznych oraz newsletterach.

Grupa Secret Escapes jest jednym z największych międzynarodowych klubów travelowych.

O TRAVELIST:

Travelist to pierwszy w Polsce klub travelowy, skupiający najlepsze oferty turystyczne z Polski oraz sąsiadujących krajów. Firma działa od marca 2013 roku i obecnie współpracuje z 500 obiektami noclegowymi. Serwis pełni funkcję bazy ofert turystycznych w najniższych cenach, dostępnych dla zarejestrowanych klubowiczów, z możliwością rezerwacji on-line. Travelist posiada w swojej ofercie zarówno pomysły na niezapomniany wypoczynek dla całej rodziny, jak i propozycje romantycznych weekendów dla dwojga. Najnowsze inspiracje wypoczynkowe przestawiane są  w kilku kategoriach: np. Kocham Bałtyk, Baseny i Aquaparki, Dla Rodziny, Ciekawe Miasta. Dziennie za pośrednictwem serwisu promowanych jest blisko 300 ofert wypoczynkowych.

O SECRET ESCAPES:

Secret Escapes jest jednym z największych klubów travelowych na świecie, z główną siedzibą w Wielkiej Brytanii. Działa również w Niemczech, Skandynawii i Stanach Zjednoczonych, a teraz także w Polsce. Skupia luksusowe oferty wypoczynkowe z kraju oraz zagranicy, z rabatami aż do 70%. W swojej ofercie serwis prezentuje luksusowe hotele, a także zorganizowane wycieczki do cztero- i pięciogwiazdkowych kurortów w blisko 80 miejscach na całym świecie. Zarejestrowani użytkownicy otrzymują mailowe powiadomienia o najnowszych ofertach serwisu, których ważność wygasa po upływie 10 dni. Obecnie do klubu Secret Escapes należy 5 mln zarejestrowanych użytkowników.

CommuniCanDo

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.