Przejęcie Pijalni Czekolady E.Wedel – Portal PR - 24PR
Przejęcie Pijalni Czekolady E.Wedel

03.06.2014 Kategoria: Kulinaria. Autor: admin

Firma Wedel, będąca częścią międzynarodowej Grupy LOTTE, z dniem 31 maja 2014 r. podpisała umowę na zakup sieci Pijalni Czekolady E.Wedel. Nowy właściciel przejmie zarządzanie 13 lokalami w 6 miastach, w których obecnie znajdują się Pijalnie Czekolady E.Wedel tj.: w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu.  W ramach sieci „Pijalni Czekolady E.Wedel” działa dodatkowo 6 lokali franczyzowych.

E.Wedel to najsilniejsza marka czekolady w Polsce, która od ponad 160 lat dostarcza swoim konsumentom radość i przyjemność płynącą z intensywnego i głębokiego smaku najlepszej jakości czekolady. W portfolio marki znajdują się m.in. takie słodycze, jak Ptasie Mleczko®, Mieszanka Wedlowska, czekolady, ciastka, wafle i batony. Od września 2010 roku, Wedel jest częścią japońskiej Grupy LOTTE, która jest międzynarodowym koncernem, założonym w 1948 roku, początkowo specjalizującym się w sektorze gum do żucia. Obecnie Grupa działa w różnych dziedzinach biznesu, włączając w to sektor spożywczy, słodyczy, handlu, podróży i turystyki, chemiczny, rynek budowlany oraz finansowy.  

Pijalnie Czekolady E.Wedel – historia ich powstania sięga 1851 r., kiedy Karol Ernest Wedel, młody cukiernik z Berlina, przyjechał do Warszawy i otworzył mały sklep na ulicy Miodowej, w którym oferował czekoladę i karmel. W 1894 r. syn Karola, Emil przeniósł sklep i fabrykę do nowej kamienicy na ul. Szpitalnej. Stoi tam ona do dziś, a w niej znajduje się najstarszy sklep i kawiarnia – Pijalnia Czekolady E.Wedel „Staroświecki Sklep”. Kolejne Pijalnie Czekolady powstały od 2004 r. W każdej z Pijalni można odnaleźć magię czekolady oraz niepowtarzalny charakter. Oprócz wyjątkowych pitnych czekolad, jest tu wiele innych słodkości, które są uwielbiane przez miłośników czekolady m.in. różnorodne desery i ręcznie robione praliny, tworzone z pasją pod czujnym okiem Maestro Czekolady, Janusza Profusa.

24/7Communication

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.