Zaniedbane sklepy internetowe – Portal PR - 24PR
Zaniedbane sklepy internetowe

30.06.2014 Kategoria: E-biznes. Autor: admin

Z badań Gemius dla e-Commerce Polska wynika, że co trzeci polski internauta przynajmniej raz zrobił zakupy w internecie za pomocą smartfona. Jednak w dalszym ciągu podstawą dla rodzimych e-sklepów jest komputer, za pomocą którego finalizowana jest większość transakcji. Niestety, wiele biznesów ma spore problemy przez niewłaściwe przygotowanie swojej e-oferty.

Jak pokazują badania, coraz więcej Polaków robi zakupy za pomocą telefonu czy tableta. Jednak większość wirtualnych sklepów nie ma swoich wersji mobilnych. Przez to na rynku robi się sporo miejsca dla tych, którzy chcą zaoferować klientom nową jakość. Przy zakładaniu e-sklepu nie wolno zapomnieć o fundamencie działalności, którym powinna być funkcjonalna strona internetowa.

Zapomniany komputer

Badania Mobius pokazują, że aż 73 proc. Polaków podczas oglądania telewizji korzysta z dodatkowego ekranu laptopa, smartfona czy tableta. W trakcie takiej multiekranowej sesji sprawdzając dostępność jakiegoś produktu nie jesteśmy w stanie sfinalizować procesu zakupowego. W związku z tym często rezygnujemy z kupna, a kiedy „pierwszy impuls” mija, całkowicie odrzucamy możliwość nabycia danego towaru. – Wiele firm traci przez brak wsparcia oferty na urządzenia mobilne. Co gorsza problem ten dotyczy również tradycyjnych stron internetowych, przeznaczonych do odtwarzania na komputerach – mówi Mariusz Skiba z Net Ventures. Witryny firm czy nawet sklepów internetowych często są nieaktualizowane, a ich interface nie odpowiada dzisiejszym standardom. O ile jednak koszt przygotowania specjalistycznej, mobilnej aplikacji zazwyczaj jest stosunkowo wysoki, o tyle utworzenie atrakcyjnej, nowoczesnej strony może być zaskakująco tanie.

Nietypowo z szablonem

Przedsiębiorcy, zwłaszcza początkujący, bardzo często mają mylne wyobrażenie na temat tworzenia firmowych portali internetowych. Jedni uważają uruchomienie takiej strony za proste, inni przerażeni są ogromem pracy oraz bardzo wysoką ceną takich usług. Alternatywą dla portali specjalnie programowanych przez firmy zewnętrzne jest samodzielne stworzenie strony, z wykorzystaniem gotowych szablonów. – Ważne, aby na początku zdefiniować swoje potrzeby i to do nich dobierać funkcjonalności. Dzięki temu możemy sporo zaoszczędzić na rzeczach, których wcale nie potrzebujemy – tłumaczy Mariusz Skiba. Wykorzystanie przygotowanych wcześniej formatów pozwala dostosować witrynę do własnych potrzeb. Do wyboru mamy wiele opcji graficznych, funkcjonalności czy skutecznych systemów obsługujących płatności.

Oszczędności na start

Uruchomienie wirtualnego sklepu zlecone firmie zewnętrznej kosztuje od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Do tego dochodzą wydatki na utrzymanie i obsługę, które przy dużym stopniu skomplikowania witryny może pochłonąć kolejne setki złotych. Z drugiej strony mamy portale „szablonowe”, których cena zaczyna się już od kilkuset złotych, a z racji prostych, funkcjonalnych rozwiązań ich obsługę można prowadzić samodzielnie. Jak mówi Mariusz Skiba, jest to doskonałe wyjście, zwłaszcza dla początkujących, jednoosobowych firm, których właściciele chcą niskim kosztem przetestować swój pomysł. – Po jakimś czasie, kiedy sklep zaczyna przynosić zyski, a ruch na stronie znacznie się zwiększa, można pomyśleć o stworzeniu dedykowanej strony. Wiele e-biznesów upada w swojej początkowej fazie właśnie przez wydatki związane z wynajęciem specjalistycznej firmy informatycznej już na samym początku. Serwisy oferujące gotowe szablony często umożliwiają personalizację oraz dostosowanie wyglądu do indywidualnych potrzeb klienta. To również udostępnienie najlepszych systemów płatności i zarządzania wysyłkami, co wpływa na efektywność zarządzania sklepem.

E-sklep to pomysł na biznes, który w naszym kraju zdobywa coraz większą popularność. Wciąż jednak wielu przedsiębiorców podchodzi lekceważąco do kwestii odpowiedniego przygotowania strony internetowej, która przecież stanowi ich sklepową witrynę. Dotyczy to nie tylko aplikacji mobilnych, które w Polsce są rzadkością, ale również tradycyjnych, komputerowych portali. Zastosowanie szablonu już na początku działalności pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy, które można przeznaczyć na zakup towaru czy reklamę.

Wirtualne-sklepy.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.