Miliardowe inwestycje Air France KLM – Portal PR - 24PR
Miliardowe inwestycje Air France KLM

10.07.2014 Kategoria: Transport. Autor: admin

Grupa Air France KLM do tej pory zainwestowała już ponad 700 milionów euro w nowe kabiny. W tym 500 milionów euro w ramach projektu „Best&Beyond” w usprawnienia produktowe na pokładzie samolotów Air France. Modernizacja objęła wszystkie kabiny francuskiego przewoźnika na trasach dalekiego zasięgu: od Klasy Ekonomicznej, Premium, Biznes po najbardziej luksusową – Klasę Pierwszą – La Première. Część nakładów finansowych z puli „Best&Beyond” została przeznaczana na szkolenia ponad 19 tysięcy pracowników linii Air France, którzy mają bezpośredni kontakt z klientami. Kolejne 200 milionów euro kosztowało odnowienie World Business Class, czyli Klasy Biznes KLM. Do 2017 roku Grupa Air France KLM planuje zainwestować w swoje produkty i usługi ponad miliard euro!

Ogromne inwestycje Air France KLM są odpowiedzią na coraz silniejszą konkurencję w lotnictwie. Samolot Boeing 777 należący do linii Air France wyposażony w odnowione kabiny zrealizował swój pierwszy lot 23 czerwca br. na trasie Paryż-Nowy Jork. Po raz pierwszy pasażerowie francuskiego przewoźnika mogli cieszyć się nową Klasą Ekonomiczną, Premium Economy (jest to kabina oferująca każdemu podróżnemu dodatkowe 40 procent więcej miejsca) oraz Klasą Biznes – nazywaną teraz prawdziwym kokonem w przestworzach. Nowe fotele są systematycznie instalowane w 44 samolotach typu Boeing 777, które stanową trzon długodystansowej floty linii Air France. Cały proces zakończy się w roku 2016. W sumie wymienionych zostanie prawie 10 000 foteli w Klasie Ekonomicznej, ponad 1 100 w Premium Economy i 2 102 fotele w Klasie Biznes. Nowe kabiny biznes będą dostępne do końca 2014 roku na trasach do Singapuru, Dżakarty, Tokio, Houston, Nowego Jorku i Szanghaju. Na kierunkach do Douala, Dubaju, Bostonu, Malabo, Singapuru i Sao Paulo zmiany zostaną wprowadzone w roku 2015.

Już tego lata KLM oferuje nową World Business Class w 22 samolotach typu Boeing 747. Natomiast do września 2015 roku wszystkie samoloty Boeing 777-200 i Boeing 777-300 należące do holenderskiego przewoźnika, będę zmodernizowane. Na uwagę zasługują przede wszystkim szerokie fotele rozkładane do 180 stopni do płaskiego łóżka. Poprzez odpowiednie rozmieszczenie na pokładzie fotele gwarantują doskonałą wygodę i prywatność wszystkim pasażerom klasy biznes. Wyjątkowo duże, jak na standardy lotnicze 17 calowe monitory dotykowe, zapewniają bogaty program rozrywkowy.

„Planując nasze inwestycje nie nastawiamy się na szybki zwrot. Linia Air France w zeszłym roku obchodziła 80. urodziny, a KLM jest najstarszą linią lotniczą na świecie nadal funkcjonującą pod tą samą nazwą! Patrzymy w przyszłość i staramy się oferować usługi jak najlepiej dostosowane do potrzeb naszych klientów. Aby pozostać konkurencyjnym, trzeba inwestować w jakość produktu. Naszym głównym celem jest pozostanie w czołówce światowych graczy na rynku transportu lotniczego.” – podkreśla Chloe Marchand, Dyrektor Generalna Air France KLM w Polsce. „Polska zawsze była dla nas ważna, o czym świadczą nasze liczne inwestycje w tym kraju. W Europie działamy w dziewięciu regionach. Rejon Europy Środkowej jest specyficzny, bo jako jedyny w 2013 roku zrealizował swoje cele sprzedażowe. I to dzięki Polsce, która stanowi mniej więcej jedną trzecią tego rynku pod względem obrotów. Polska jest obecnie w lepszej sytuacji niż reszta Europy.” – zapewnia Chloe Marchand.

Klienci Air France z Polski, podobnie jak podróżni z innych krajów korzystający z przelotów Air France i KLM – będą mogli przede wszystkim latać bardziej komfortowo, w nowoczesnych samolotach o funkcjonalnych i eleganckich wnętrzach, w wygodnych fotelach. Ponadto będą korzystać z nowych, supernowoczesnych systemów audiowizualnych, zjedzą posiłek na większym, przestronnym stoliku, przytulą głowę do nowej poduszki i będą korzystać z wielu innych różnorodnych usprawnień, które linia przygotowała w trosce o zadowolenie swoich pasażerów.

Dodatkowo, klienci z Polski, którzy podróżują w Klasie Biznes lub Pierwszej na dalekim dystansie mogą korzystać z Klubu VIP, który linie Air France KLM wprowadziły niezależnie od pozostałych inwestycji. Klub jest polską inicjatywą, niedostępną w identycznej formule nigdzie indziej na świecie. Jego członkowie, poza prestiżowym transferem limuzyną lub noclegiem w hotelu w Warszawie przed lub po międzykontynentalnej podróży, mają do dyspozycji specjalny numer telefonu do dedykowanej obsługi. Korzystają również ze specjalnych benefitów na lotnisku w Warszawie.

W najbliższych latach usprawnia produktowe zostaną wprowadzone również w samolotach typu Airbus A330 należących do obydwu przewoźników oraz w gigantycznych Airbusach A380 należących do linii Air France. Ponadto do końca 2015 roku Grupa Air France KLM powiększy swoją flotę o 100 samolotów typu Boeing 787, a pierwsze Airbusy A350 wyposażone w najnowsze kabiny pojawią się w roku 2018.

Air France KLM 

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.