Pani domu i businesswoman: jak pogodzić te dwa światy? – Portal PR - 24PR
Pani domu i businesswoman: jak pogodzić te dwa światy?

16.07.2014 Kategoria: Przedsiębiorczość. Autor: admin

W dobie informatyzacji społeczeństwa coraz częściej pomysłem kobiet na rozwój kariery zawodowej staje się praca online. Jednak ten rodzaj zarobkowania wiąże się nierozerwalnie z potrzebą nabycia podstawowej wiedzy informatycznej, niezbędnej chociażby w procesie prowadzenia własnego serwisu internetowego. Z pomocą w tej dziedzinie przychodzi niekomercyjny, społeczny projekt euroKobieta, oferujący kobietom całkowicie bezpłatne i certyfikowane szkolenia IT.

Prowadzenie domu jest jak praca na etacie: wymaga umiejętności zarządzania czasem, systematyczności i cierpliwości. Jednak liczba kobiet łączących pracę zdalną z obowiązkami domowymi stale rośnie, co udowadnia, że jest wygodne rozwiązanie, szczególnie korzystne dla kobiet wychowujących małe dzieci, które dzięki temu mogą spędzać więcej czasu ze swoimi pociechami i być z nimi w jednym z najważniejszych etapów ich życia. Wiele kobiet zarabiających zdalnie podkreśla, jak ważnym i cennym doświadczeniem jest to, że mogą pracować i spełniać się zawodowo nie rezygnując przy tym z opieki nad dziećmi.

Czy można zarobić w Internecie?

Jest wiele sposobów na to, jak zarabiać w sieci. Najpopularniejszym z nich jest handel na portalach aukcyjnych lub założenie sklepu internetowego. Sprzedawać można praktycznie wszystko, od towarów zamawianych w hurtowaniach, przez wyhodowane w ogrodzie sadzonki, po rękodzieło (odzież, zabawki, artykuły dekoracyjne, np. decoupage). Przemyślane prowadzenie oryginalnego bloga lub vloga także daje możliwość zarobkową – tutaj przede wszystkim liczą się wpływy z reklam, więc im większa oglądalność wpisów – tym wyższa korzyść.

Osoby znające specyfikę social media, czyli komunikacji opartej o portale społecznościowe takie jak Facebook, z pewnością zainteresuje zdalna obsługa profili firmowych, która często jest zlecana za wynagrodzenie bez konieczności dojazdu i przebywania w biurze. Wymagania: znajomość branży, sumienność i elastyczność. Skrupulatnych i wytrwałych poszukują portale internetowe: do moderacji forów czy postów pod artykułami. Wynagrodzenie zależy tutaj od ilości przepracowanych godzin – ważna jest też znajomość zasad pisowni i netykiety.

Ratując domowy budżet…

Główną motywacją do podjęcia pracy on-line jest potrzeba podreperowania domowego budżetu. Zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczane są na bieżące potrzeby. Czasami jednak, przy odpowiedniej motywacji i umiejętnościach biznesowych i informatycznych można rozwinąć swój biznes w dobrze działającą firmę. Należy przy tym pamiętać, że biznes on-line również podlega regulacjom prawnym i podatkowym. Warto przed rozpoczęciem działalności dobrze się z nimi zapoznać bądź skorzystać z pomocy bezpłatnych poradni biznesowych, które często działają przy regionalnych jednostkach samorządowych bądź są prowadzone w ramach projektów realizowanych z funduszy unijnych.

Chęci i wiedza zrobią z Ciebie  businesswoman

Prowadzenie działalności on-line to nie tylko pomysł na dodatkowy zarobek. Dla wielu kobiet tego typu działalność stanowi źródło satysfakcji i wzmacnia ich poczucie wartości. Często jest to ich pierwszy kontakt ze światem biznesu i przedsiębiorczości, dzięki któremu uczą się, jak budować relacje z klientem, jak umiejętnie zarządzać czasem i na czym polega prowadzenie własnego interesu. Czasami najlepsze pomysły wirtualnego biznesu są na tyle innowacyjne, że trafiają w lukę rynkową, co daje możliwość ekspansji i zdobywania dużego grona klientów. Obecnie przedsiębiorstwa wirtualne mają takie same szanse na powodzenie, jak firmy działające w tradycyjny sposób. Tym, co daje im przewagę jest to, że początkowo nie wymagają dużych nakładów inwestycyjnych ze względu na wyeliminowanie takich czynników jak potrzeba wynajmu biura i jego eksploatacji. Jednak z prowadzeniem takiej działalności wiąże się nierozerwalnie wiedza informatyczna, którą, przynajmniej w podstawowym zakresie, trzeba posiadać by móc sprawnie poruszać się po e-rynku.

Bezpłatne, zdalne szkolenie euroKobieta może pomóc nabyć lub rozwinąć taką wiedzę. Szkolenie odbywa się w całkowicie zdalnym trybie, na dedykowanej platformie e-learning. Obejmuje zagadnienia z dziedziny telepracy (pracy na odległość przy użyciu komputera) zebrane w  90 godzin zawartości materiałowej. Przedmioty wchodzące w zakres szkolenia to:

1. Oprogramowanie biurowe umożliwiające telepracę (15 h)

2. Rozproszone bazy danych i inżynieria danych w telepracy (15 h)

3. Technologie sieciowe i zdalne zarządzanie systemami internetowymi dla telepracy (15 h)

4. Podstawy grafiki komputerowej w telepracy (15 h)

5. Bezpieczeństwo informatyczne telepracy (15 h)

6. Informatyczne systemy wspomagania telepracy (15 h)

www.euroKobieta.pl

ICS CompLearn, realizator projektu euroKobieta

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.