Ruszył innowacyjny projekt aktywizacji studentów – Portal PR - 24PR
Ruszył innowacyjny projekt aktywizacji studentów

08.07.2014 Kategoria: Nauka i edukacja. Autor: admin

Wrocławscy studenci wezmą udział w budowaniu profesjonalnego startupu z branży IT. Z początkiem lipca wystartował projekt aktywizacji zawodowej przyszłych specjalistów.

Więcej niż praktyki

Apolityczny.pl to inicjatywa firm Cohesiva oraz Ringo Solutions, stanowiąca odpowiedź na, powszechne w kręgach biznesowych, postrzeganie praktykantów jako zła koniecznego w przedsiębiorstwie. Ideą przedsięwzięcia jest stworzenie im warunków do realnego wpływu na przebieg prac prowadzonych w organizacji. Podczas – rozpoczętych 1 lipca – wakacyjnych praktyk, grupa 11 studentów informatyki z Uniwersytetu Wrocławskiego, Politechniki Wrocławskiej oraz Wrocławskiej Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej Horyzont, weźmie udział w tworzeniu profesjonalnego startupu, wykorzystującego najnowsze technologie informatyczne.

– 1 lipca zainaugurowaliśmy działalność zespołów projektowych, w ramach których praktykanci będą, pod okiem specjalistów, pracować nad nowym produktem IT – mówi Maciej Gawlik, odpowiedzialny z realizację Apolityczny.pl z ramienia Ringo Solutions.  – Efektem zaangażowania i kreatywności młodych ludzi, korzystających z know how doświadczonych ekspertów oraz potencjału technologicznego firm informatycznych, będzie unikatowe na rynku narzędzie do kreacji, modyfikacji, importu i publikacji infografik – dodaje Cezary Hołub z Cohesiva.

Uczestnicy projektu pomyślnie przeszli wcześniejszą rekrutację, a  teraz mają okazję poznać nie tylko zaawansowane środowisko technologiczne, lecz również nowoczesne formy organizacji pracy. Działania prowadzone będą z wykorzystaniem tzw. metodyk zwinnych zarządzania projektami.

Samo przedsięwzięcie ma być także swoistym eksperymentem socjologicznym. Jednym z jego celów jest bowiem wykazanie, czy zaproponowany model aktywizacji młodych ludzi, może przynieść sukces (także komercyjny), a co za tym idzie – czy może stanowić podstawę do wdrażania kolejnych takich akcji, a nawet do stworzenia autorskiej metody  realizacji startupów.

Prace prowadzone są w siedzibie obu firm zaangażowanych w projekt. Wdrożenie gotowego rozwiązania IT zaplanowano na październik br.

 

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.