Ericsson kupuje firmę MetraTech – Portal PR - 24PR
Ericsson kupuje firmę MetraTech

04.08.2014 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: admin

Ericsson podpisał umowę kupna z amerykańską firmą MetraTech Corp., dostawcą usług fakturowania opartego na systemie metadanych, rozwiązania w dziedzinie handlu i rozliczeń, które wyjątkowo dobrze dostosowuje się do potrzeb różnych modeli biznesowych i branż.

Do Ericssona dołączą wszyscy ze 140 pracowników i podwykonawców firmy, którzy stanowią zespół wysoce wykwalifikowanych programistów. Wzmocnią w ten sposób wiedzę Ericssona w zakresie fakturowania oraz obecność korporacji na amerykańskim rynku.

Przejęcie jest odpowiedzią na wyjątkowe wymagania stawiane przez nowe modele biznesowe i globalny handel zbudowany na zasadach „wszystko jako usługa” (XaaS) oraz „Internet rzeczy” (IoT). Ericsson uzyska możliwość wspierania klientów, partnerów i dostawców z wielu branż oraz szybszego tworzenia i dostarczania nowych usług dodanych. Klienci mogą zawierać z wieloma stronami płynne, spersonalizowane umowy, które lepiej odpowiedzą na ich potrzeby. Jest to szczególnie ważne dla przedsiębiorstw, które przechodzą transformację technologiczną lub przechodzą na nowy model biznesowy.

Per Borgklint, starszy wiceprezes i szef działu Rozwiązań Wspomagających Jednostki Organizacyjne w firmie Ericsson, mówi: „Dla wielu przedsiębiorstw, dobrze prosperująca działalność w sieci oznacza możliwość szybkiego wspierania nowych modeli dochodowych i błyskawiczną zmianę strategii wraz z ewoluującymi potrzebami klientów i partnerów. Rozwiązanie fakturowe firmy MetraTech oparte na systemie metadanych wzmacnia nasze pokaźne portfolio OSS i BSS oraz zwiększa nasze możliwości fakturowania dla wielu sektorów, pomagając nam w ten sposób umocnić pozycję lidera i wspierać rosnącą ilość połączeń na świecie.”

Scott Swartz, założyciel i dyrektor generalny MetraTech, mówi: „Od chwili założenia, MetraTech kładł nacisk na platformę opartą na systemach metadanych, nie ograniczoną do konkretnej branży, która umożliwiłaby zarabianie na innowacyjnych produktach i usługach oferowanych zróżnicowanej grupie klientów, Obszerne portfolio i szeroki pakiet usług Ericssona, jego zasięg i wizja Networked Society uzupełnia naszą wizję umożliwiania klientom z różnych branż przekształcanie swoich przedsiębiorstw. Chętnie będziemy kontynuować pracę nad przełomowym projektem MetraTech, jako członek Ericssona, tak by rozpowszechniać nasze innowacyjne rozwiązania w dziedzinie monetyzacji.”

Firma MetraTech została założona w 1998 r. i mieści się w Bostonie w USA. Firma wspiera handel dostarczając klientom nieograniczone innowacyjne możliwości tworzenia, kształtowania i zarządzania relacjami finansowymi. Obsługuje pokaźną bazę przedstawicieli czołowych spółek reprezentujących wiele branż, 150 krajów, 36 języków i 28 walut. Firma posiada 140 pracowników i podwykonawców.

Procedura przejęcia powinna zakończyć się przed upływem trzeciego kwartału 2014 i podlega zwyczajowym warunkom zawierania transakcji.

Ericsson

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.