Obawy firm przed usługami w chmurze – Portal PR - 24PR
Obawy firm przed usługami w chmurze

30.08.2014 Kategoria: Hosting. Autor: admin

Latanie to najszybszy i najbardziej efektywny sposób podróżowania, ale nadal wiele osób boi się wsiąść do samolotu. Podobnie jest w przypadku usług chmurowych, mimo, że mogą one w niesamowity sposób podnieść efektywność firm. Z najnowszego badania, które F-Secure przeprowadziło w firmach o zatrudnieniu do 500 pracowników*, wynika, że za takim stanem rzeczy stoją przede wszystkim obawy o bezpieczeństwo danych.

45 proc. firm, które nie korzysta z rozwiązań chmurowych, podaje brak kontroli nad danymi i kwestie bezpieczeństwa, jako główne przyczyny powstrzymujące je przed wdrożeniem tego typu usług. Wśród większych firm ten odsetek jest wyższy i wynosi odpowiednio 67 proc. dla firm o zatrudnieniu od 50 do 249 pracowników oraz 70 proc. dla przedsiębiorstw o liczbie pracowników od 250 do 500. Pozostałe biznesowe powody, które stoją za brakiem zainteresowania usługami w chmurze, to koszty, na które wskazało 21 proc. firm, wydajność – 13 proc. i 12 proc. – kwestie prawne.

Firmy, które obawiają się chmury z powodu bezpieczeństwa, powinny mieć świadomość, że odpowiednio zaprojektowana i zarządzana biznesowa usługa w chmurze może być niezwykle bezpiecznym wyborem – mówi Timo Laaksonen, Wice Prezes ds. Content Cloud w F-Secure. Praktyczny przykład: pracownik potrzebuje dostępu do danych na swoim urządzeniu mobilnym, aby pokazać je klientowi. Jeśli nie zapewnisz mu prostej w użyciu i zawsze dostępnej usługi online, po prostu będzie korzystał z osobistej chmury albo będzie pobierać dane bezpośrednio na urządzenie. I jest to zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Spośród firm otwartych na rozwiązania chmurowe, bezpieczeństwo danych jest również najważniejszym czynnikiem branym pod uwagę w przypadku wyboru usług kolaboracji w chmurze. 84 proc. z nich uważa, że jest to kwestia ekstremalnie ważna. Na następnych miejscach jest łatwość użycia i dostępność z dowolnego miejsca. Dla 52 proc. firm lokalizacja serwerów ma duże znaczenia a 43 proc. wskazało na istotne kraj, z którego pochodzi firma oferująca usługi.

27 proc. firm używających chmury wskazuje, że to najpierw pracownicy, a nie firma, zaczęli z niej korzystać w celach biznesowych i przenieśli to zachowanie na grunt przedsiębiorstwa.

Podnieś produktywność swojej firmy

Younited for Business jest bezpieczną i godną zaufania usługą chmurową, która ułatwia współpracę, dzięki intuicyjnemu sposobowi przechowywania firmowych danych i dostępowi do nich z dowolnego urządzenia i z każdego miejsca. Stworzone przez F-Secure, firmę od ponad 25 lat zajmującą się bezpieczeństwem danych, daje gwarancję, że przechowywane w younited pliki będą chronione najlepszymi technologiami.

Wybraliśmy younited kierując się przed wszystkim aspektami związanymi z ochroną danych – mówi Jukka Nieminen z firmy Unmonday – producenta inteligentnych systemów audio. Nie możemy ryzykować, że nasze poufne dane trafią w niepowołane ręce. Po drugie – jesteśmy małą firmą o globalnym zasięgu. Musimy więc korzystać z łatwych w użyciu rozwiązań, do których możemy mieć bezpośredni dostęp z dowolnego miejsca na świecie. Poza tym bardzo przypadła na do gustu funkcjonalność Group Spaces, która pozwala nam na efektywną pracę z naszymi agencjami i partnerami na całym świecie.

Younited for Business jest dostępny w Europie w trzech elastycznych opcjach pojemności: 5GB, 100GB oraz 500GB. Można go nabyć poprzez sieć resellerów F-Secure. Younited for Business może być zarządzane przez chmurową usługę Protection Service for Business, tworząc kompleksowy pakiet do ochrony, przechowywania i udostępniania danych.

*Badanie F-Secure’s Digital Company Survey 2013 opracowane zostało na podstawie wywiadów online z decydentami i osobami, mającymi wpływ na zakup oprogramowania komputerowego w firmach o zatrudnieniu do 500 pracowników. Uczestnicy badania pochodzili z ośmiu państw: Finlandii, Francji, Niemiec, Polski, Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoch. W badaniu wzięło udział 805 osób. Zostało przeprowadzone  przez GfK w listopadzie 2013 roku

F-Secure – Switch on freedom

F-Secure jest fińską firmą zajmującą się ochroną prywatności i danych w Internecie. Milionom ludzi na całym świecie dajemy możliwość surfowania po Internecie, przechowywania swoich plików i dzielenia się nimi bez obawy o zagrożenia online. Jesteśmy tu, by walczyć o wolność w Internecie. Dołącz do ruchu – przełącz się na wolność. Założone w 1988 roku F-Secure notowane jest na helsińskiej giełdzie papierów wartościowych.

F-Secure Corporation

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.