Rodzinny kompas zdrowia Prestigio – Portal PR - 24PR
Rodzinny kompas zdrowia Prestigio

27.08.2014 Kategoria: zdrowie. Autor: admin

Marka Prestigio, specjalizująca się w łączeniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych  oraz eleganckiego design’u, przedstawia aplikację Family Health Compass, dzięki której użytkownik będzie mógł integrować w smartfonie pomiary parametrów zdrowotnych, masy i składu ciała oraz wszelkie dane o aktywnościach dostarczane przez inteligentne urządzenia Prestigio – wagę, ciśnieniomierz i krokomierz.

– Coraz więcej osób stara się prowadzić zdrowy i aktywny tryb życia, ale często brakuje im stałej motywacji do ćwiczeń czy utrzymania diety. Z pomocą aplikacji Prestigio Health Compass w łatwy sposób można  gromadzić i analizować pomiary podstawowych parametrów życiowych, informacje o kondycji, a nawet poziomie stresu. Nic tak nie mobilizuje, jak świadomość postępów, które możemy śledzić na wyświetlaczu smartfona lub tabletu – przekonuje Sylwia Koza, Marketing & PR Manager marki Prestigio.

W czasach, gdy praktycznie każdy członek rodziny ma smartfona lub inne urządzenie mobilne wiele aktywności przenosi się do świata multimediów. Chętnie czytamy e-książki, oglądamy seriale czy wyszukujemy informacje z różnych dziedzin. Na tej samej zasadzie możemy zadbać o własne zdrowie i samopoczucie przy użyciu aplikacji zainstalowanej na smartfonie komunikującym się bezprzewodowo z urządzeniami z gamy Prestigio Smart – wagą, ciśnieniomierzem oraz krokomierzem. Wymogiem technicznym jest posiadanie przez smartfon interfejsu Bluetooth 4.0 oraz systemu Android 4.3 lub wyższego. Przykładem kompatybilnego z aplikacją smartfona jest super wydajny Prestigio PSP5508DUO, na którego dużym, 5-calowym ekranie możemy wyświetlać pomiary w dwóch trybach – graficznie i w formie tabeli. Istnieje także opcja dzielenia się sukcesami poprzez media społecznościowe, gdyż aplikacja jest z nimi zintegrowana.

Funkcjonalności prozdrowotnego ekosystemu Prestigio:

– monitorowanie rzeczywistego czasu poświęconego na treningi oraz śledzenie postępów i motywowanie się do dalszych aktywności, mierzenie liczby kroków, przebytej odległości, spalonych kalorii (Inteligentny krokomierz Prestigio);

– kontrolowanie masy ciała oraz wskaźnika BMI, a także analizowanie składu ciała, w tym tkanki tłuszczowej, masy kostnej, mięśniowej oraz procentowej zawartości wody w organizmie (inteligentna waga Prestigio);

– kontrolowanie ciśnienia krwi na tle wartości granicznych oraz udostępnianie wyników członkom rodziny. Aplikacja pozwala także przesłać raport lekarzowi lub wydrukować go przed planowaną wizytą. Pomiary mogą być prowadzone dla trzech użytkowników (inteligentny ciśnieniomierz Prestigio).

Oprócz funkcji prozdrowotnych aplikacja Prestigio Health Compass pozwala określić negatywne skutki prowadzonego stylu życia za pomocą precyzyjnego kwestionariusza oraz uzyskać porady odnośnie korzystnej dla użytkownika zmiany nawyków. Członkowie rodziny mogą tworzyć osobiste profile, aby wzajemnie się motywować i dzielić wynikami w social mediach. Wyniki pomiarów można także synchronizować na wielu urządzeniach Prestigio.

Aplikacja współpracuje z system Android oraz iOS.

Prestigio®

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.