Czy polskie technologie sprawdzą się w Dolinie Krzemowej? – Portal PR - 24PR
Czy polskie technologie sprawdzą się w Dolinie Krzemowej?

04.09.2014 Kategoria: STARTUP. Autor: admin

Pracowity tydzień w San Francisco oraz dwa tygodnie w Palo Alto i San Jose wypełnione spotkaniami z zagranicznymi partnerami oraz mentorami – tak wyglądać będzie kolejna edycja programu READY to GO, który umożliwi czterem młodym start-upom poznać realia globalnego rynku. Real Deal, Doctor Kinetic, vintom i Sybilla Technologies dostały szansę na akcelerację globalną dzięki Business Link przy współpracy z US MAC z San Francisco oraz Silicon Valley Acceleration Center. Czy polskie technologie sprawdzą się w Dolinie Krzemowej?

Cztery spółki technologiczne wezmą udział w indywidualnych spotkaniach mentoringowych oraz sesjach coachingowych z ekspertami Doliny Krzemowej. Start-upowcy mogą liczyć na spotkanie z m.in Eilishą McCaffrey, partnerem w Startup Advisory, Geoff Baum, byłym Entrepreneur-in-Residence w Adobe Systems, Howardem Steinbergiem, byłym Director Business Development w ASK czy Jonathanem Chizickiem, mentorem w 500 Startups. Spółki staną przed szansą na prezentację idei biznesowych przed inwestorami, dopracowanie modeli biznesowych czy znalezienie nowych kierunków rozwoju. Uczestników wyjazdu nie ominą także wydarzenia networkingowe oraz zwiedzanie siedziby Google.

Warunkiem wzięcia udziału w programie była wygrana spotkania z cyklu Business Mixer. Przedsiębiorcy musieli wykazać się dobrymi umiejętnościami prezentacyjnymi i skalowalnością projektu na rynki globalne. Projekty, które wyróżniono to:

vintom vintom to darmowe narzędzie podnoszące efektywność kampanii wideo content marketingowych. Dzięki vintom każdy bierny odbiorca wideo może stać się zaangażowanym klientem. Technologia pozwala na dodanie narzędzia w formie nakładki na film na stronie internetowej lub w serwisie YouTube.com, która aktywuje wybrane „call to action”: kup teraz, zostaw swój e-mail, polub profil na Facebooku, umów się na spotkanie, udostępnij film. W ten sposób vintom nie tylko generuje wartościowe leady i zwiększa zasięg wideo w sposób nieuciążliwy dla oglądającego, ale również wspiera sprzedaż. Każdy użytkownik ma możliwość samodzielnego skonfigurowania i dopasowania vintom do swoich potrzeb i celów biznesowych. vintom. more sales thru video.
Sybilla Technologies to start-up zajmujący się transferem eksperckiej wiedzy z astrofizyki i psychologii w dziedzinę kompleksowych rozwiązań informatycznych w oparciu o najnowsze technologie. W 2014 start-up rozpoczął realizację kontraktu z Europejską Agencją Kosmiczną na przygotowanie studium wykonalności zastosowania nowoczesnych technologii (GPU, Cloud Computing, autonomous systems, distributed control systems) w kontekście programu monitorowania przestrzeni kosmicznej bliskiej Ziemi (asteroidy, satelity, śmieci kosmiczne). Twórcy pracują również nad oprogramowaniem dla międzynarodowego projektu budującego międzykontynentalną sieć teleskopów składająca się z kilkunastu jednostek. Kończą także prototypowy egzemplarz inteligentnego ubrania kosmicznego.
Doctor Kinetic to start-up założony na początku 2012 roku przez pełen pasji zespół z Poznania. Głównym produktem spółki jest FysioGaming – system gier komputerowych, w których gracz steruje własnym ciałem, widzi siebie na ekranie i wykonuje ruchy, które są ćwiczeniami wzmacniającymi różne grupy mięśniowe. Dzięki sensorom ruchu, zwykły komputer może stać się efektywną maszyną do ćwiczeń. Twórcy są absolwentami programu akceleracyjnego StartupBootcamp Amsterdam 2012, finalistami Accenture Innovation Awards 2013 oraz stypendystami Digital Health Masterclass firmy Johnson&Johnson.
Realdeal to start-up z Katowic, który stworzył narzędzie pozwalające firmom na przeprowadzanie okresowych kampanii sprzedażowych za pomocą własnych kanałów takich, jak Facebook, Google+, Newsletter, blogi, fora internetowe i niszowe serwisy społecznościowe. Największym potencjałem firmy są społeczności. Narzędzie umożliwia tworzenie kampanii na własną rękę od początku do końca, dając kontrolę zarówno nad treścią, jak i formą promocji.
 Jakie są oczekiwania uczestników 4. edycji programu READY to GO?
Wsparcie celów sprzedażowych poprzez content marketing, m.in. wideo, staje się trendem globalnym, dlatego od początku zakładaliśmy wyjść z naszym biznesem poza granicę kraju. READY to GO jest dobrym kierunkiem. Liczymy na inspiracje do rozwoju naszego produktu i wskazanie dróg jego efektywnego wdrożenia na rynku amerykańskim. Byłoby fantastycznie spotkać się z liderami firm takich jak Salesforce, Basecamp czy Dropbox. To są usługi biznesowe, które w swojej istocie bardzo techniczne, niebudzące emocji, a tym firmom udało się zbudować wizerunek marek z charakterem – stwierdza Szymon Pawlica, CEO vintom.
Następna edycja programu READY to GO już w listopadzie 2014 roku. Program został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.