FAMUR z kolejnym kontraktem w Kazachstanie – Portal PR - 24PR
FAMUR z kolejnym kontraktem w Kazachstanie

13.09.2014 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: admin

FAMUR – wiodący producent maszyn i urządzeń dla górnictwa – zawarł umowę z JSC ArcelorMittal Temirtau z Kazachstanu. Wartość kontraktu – na dostawę urządzeń kompleksu ścianowego – wynosi blisko 20 mln EUR, czyli niemal 84 mln zł wg kursu NBP z 11 września 2014 roku – dnia wejścia umowy w życie. Dostarczenie sprzętu będzie realizowane do 20 tygodni od daty wejścia kontraktu w życie. To już druga umowa Famuru z tym kazachstańskim kontrahentem w ostatnich latach.

„Kazachstan jest dla Famuru niezwykle interesującym rynkiem. Na mocy pierwszego kontraktu z 2012 roku – zawartego także z JSC ArcelorMittal Temirtau – dostarczyliśmy kompleks ścianowy za przeszło 21 mln EUR. Teraz natomiast podpisaliśmy umowę o wartości niemal 20 mln EUR, której przedmiotem jest dostawa urządzeń kompleksu ścianowego. Ponadto w Kazachstanie prowadzimy również spółkę, zajmującą się serwisowaniem. Liczymy, że górnictwo w tym kraju nadal będzie się rozwijać i tym samym zapotrzebowanie na sprzęt górniczy będzie stale rosnąć. Jesteśmy przekonani, że to właśnie Kazachstan pozwoli nam na zbilansowanie działalności Famuru na rynkach Wspólnoty Niepodległych Państw”mówi Rafał Milinkiewicz, Zastępca Prezesa ds. Sprzedaży Eksportowej.

FAMUR w dniu 23 lipca 2014 roku podpisał z turecką spółką HATTAT ENERJI VE MADEN TIC A.S. umowę, której przedmiotem jest dostawa kompleksów ścianowych oraz dodatkowych urządzeń i części zamiennych. Łączna wartość umowy wynosi 66 mln EUR, czyli blisko 273 mln złotych w przeliczeniu według kursu średniego NBP z dnia 23 lipca 2014 roku. Dostawy będą realizowane do stycznia 2017 roku.

Ponadto w styczniu tego roku FAMUR zawarł z indonezyjską spółką PT Pesona Khatulistiwa Nusantara umowę, której przedmiotem jest wykonanie projektu, dostawa urządzeń, nadzór nad ich montażem oraz rozruch i szkolenie personelu obsługującego kompletny system przeładunku węgla. Przewidywana wartość umowy może wynieść niemal 12,9 mln USD, czyli blisko 40,2 mln złotych w przeliczeniu według kursu średniego NBP z dnia 30 stycznia 2014 roku.

W celu maksymalizacji działań proeksportowych FAMUR cyklicznie bierze udział w międzynarodowych targach czy misjach gospodarczych. W kwietniu 2014 r. FAMUR prezentował ofertę w ramach jednego z największych wydarzeń w branży maszyn i technologii górniczych w Ameryce Południowej – targów Expomin 2014 w Santiago de Chile. W dniach 15 – 19 września FAMUR obecny będzie na Electra Mining Africa 2014 w RPA. W tym roku FAMUR przedstawiał swoje portfolio także na International Mining Exhibition 2014 w Kalkucie oraz UzMiningExpo w Taszkiencie. Ponadto delegacja śląskiej spółki wzięła ostatnio udział w misji gospodarczej w Mongolii, Turcji oraz Arabii Saudyjskiej.

FAMUR S.A.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.