Franczyza w systemie opieki całodobowej jest legalna – Portal PR - 24PR
Franczyza w systemie opieki całodobowej jest legalna

03.09.2014 Kategoria: Franchising. Autor: admin

To ważna wiadomość dla wszystkich rodaków chcących pracować na terenie Niemiec jako opiekunowie osób starszych. Według orzeczenia sądu dotyczącego firmy Hausengel, całodobowa opieka sprawowana w domach, na zasadzie samodzielnej działalności gospodarczej, jest legalna.

Hausengel to największy na rynku niemieckim pośrednik w kontaktach między osobami świadczącymi usługi opieki na zasadzie samodzielnej działalności gospodarczej i franczyzy, a osobami potrzebującymi takiej opieki lub ich rodzinami. Niejednoznaczne do tej pory, niemieckie przepisy dotyczące opieki całodobowej, budziły wątpliwości i obawy wśród Polaków chętnych do podjęcia takiej formy zatrudnienia. Wyrok sądu, potwierdzający legalność systemu franczyzowego firmy Hausengel, burzy ostatecznie te wątpliwości i otwiera nowe możliwości zarobkowania za granicą. – Orzeczenie sądu, to zarówno dobry znak dla branży, jak również potwierdzenie legalności rozwiązań stosowanych przez nas od ośmiu lat w niemieckich gospodarstwach domowych – mówi Simon Wenz, dyrektor generalny spółki Hausengel. – Ma on duże znaczenie nie tylko dla naszej firmy oraz ponad tysiąca rodzin korzystających z naszych usług, lecz przede wszystkim dla samodzielnych opiekunów działających lub chcących działać pod szyldem Hausengel – dodaje Wenz.

Trwające kilka lat postępowanie przeciwko firmie Hausengel Betreuungsdienstleistungen GmbH zostało umorzone z wykluczeniem podejrzenia popełnienia czynu karalnego. Miało na celu sprawdzenie legalności pośrednictwa tej firmy w angażowaniu pracowników opieki, działających na zasadzie samodzielnej działalności gospodarczej. Wyższy Sąd Krajowy (OLG) we Frankfurcie, postanowieniem z marca tego roku, potwierdził ostatecznie zgodność z prawem systemu franczyzowego firmy Hausengel. Sąd oparł się na wcześniejszym wyroku Federalnego Sądu ds. Socjalnych z 28 września 2011 roku (sygnatura akt B12 R 17/09 R), zgodnie z którym samodzielna działalność gospodarcza w branży opieki całodobowej uznana została za legalną. Postanowienie odnosi się tylko do stosunku między firmą Hausengel, a poszczególnymi franczyzobiorcami i nie można go przenosić na inne stosunki umowne.

Praktycy.com

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.