GIGABYTE prezentuje karty graficzne z serii G1 Gaming GeForce GTX 980 i GTX 970 – Portal PR - 24PR
GIGABYTE prezentuje karty graficzne z serii G1 Gaming GeForce GTX 980 i GTX 970

20.09.2014 Kategoria: Komputery. Autor: admin

GIGABYTE, wiodący producent podzespołów komputerowych oraz urządzeń peryferyjnych dla graczy, w dniu dzisiejszym zaprezentował dwie, nowe karty graficzne z serii G1 Gaming – GV-N980G1 GAMING-4GD i GV-N970G1 GAMING-4GD. Oba modele zbudowano w oparciu o GPU wykorzystujące najnowszą architekturę NVIDIA Maxwell, która wyróżnia się rewelacyjnie niskim poborem energii w stosunku do oferowanej wydajności.

Seria kart graficznych GIGABYTE G1 Gaming to produkty opracowane specjalnie z myślą o graczach i najbardziej wymagających użytkownikach. Wysoka wydajność połączona z fabrycznym overclockingiem, to efekt zastosowania najwyższej jakości podzespołów oraz wyselekcjonowanych układów GPU (GIGABYTE GPU Gauntlet Sorting). Dodatkowym atutem produktów z serii G1 Gaming jest wykorzystanie autorskich systemów chłodzenia WINDFORCE, które gwarantują nie tylko skuteczne odprowadzanie ciepła ale także bardzo niski poziom generowanego hałasu, nawet w trakcie OC. Karty graficzne GV-N980G1 GAMING-4GD i GV-N970G1 GAMING-4GD zapewniają również wsparcie dla innowacyjnej technologii Flex Display, umożliwiającej wygodne korzystanie z wielu monitorów jednocześnie. Połączenie tych wszystkich elementów sprawia, że najnowsze karty graficzne GIGABYTE to ciekawa propozycja dla użytkowników szukających wydajnych, cichych i efektywnych energetycznie rozwiązań.

System chłodzenia WINDFORCE 3X

Debiutujące karty graficzne z serii G1 Gaming wyposażone są w system chłodzenia WINDFORCE 3X. Autorskie rozwiązanie GIGABYTE to m.in. wentylatory wyróżniające się unikalną budową łopatek, innowacyjna technologia GIGABYTE Triangle Cool oraz zoptymalizowana konstrukcja finów radiatora. Dzięki temu, w porównaniu do standardowych systemów chłodzenia, możliwe jest znacznie efektywniejsze odprowadzanie ciepła przy obniżonym poziomie turbulencji. Ponadto, w przypadku modelu GV-N980G1 GAMING-4GD, zastosowano najwydajniejszą wersję chłodzenia – WINDFORCE 600W, która doskonale sprawdzi się także podczas overclockingu.

Technologia Flex Display

Karty graficzne GIGABYTE G1 Gaming, dzięki szerokiej gamie dostępnych wyjść – podwójne DVI, trzy DisplayPort oraz jedno HDMI, połączonej z technologią Flex Display, umożliwiają prostą i szybką budowę systemów wielomonitorowych, zgodnych ze standardem 4K. Rozwiązanie takie zapewnia doskonałe doznania w najnowszych grach oraz pozwala na dużą swobodę i elastyczność w wyborze preferowanej przez danego użytkownika konfiguracji.

System sortowania GPU Gauntlet

Zaawansowany system sortowania GPU Gauntlet gwarantuje, że karty graficzne GIGABYTE G1 Gaming wyposażone są w wyselekcjonowane układy, oferujące najwyższą wydajność energetyczną połączoną z dużym potencjałem na podkręcanie. Dzięki temu produkty z serii G1 Gaming to niezwykle atrakcyjna propozycja nie tylko dla graczy ale również dla entuzjastów oraz fanów ekstremalnego overclockingu.

G1 Gaming – najwyższa wydajność dla graczy

Karty graficzne GIGABYTE z serii G1 Gaming to produkty zoptymalizowane pod kątem uzyskania maksymalnej wydajności. Oprócz wyselekcjonowanych układów i dużego potencjału na podkręcenie, modele z serii G1 Gaming wyposażone są wysokiej jakości komponenty, zgodne ze standardem Ultra Durable oraz w funkcję DualBIOS. Ponadto, za pomocą dołączonej aplikacji OC Guru II, użytkownicy mogą bezproblemowo monitorować i zmieniać zegary rdzenia lub pamięci oraz sterować prędkością obrotową wentylatorów, napięciem oraz ustawiać zadaną moc.

GIGABYTE GV-N980G1 GAMING-4GD i GV-N970G1 GAMING-4GD będą dostępne w sprzedaży w sugerowanych cenach brutto wynoszących odpowiednio 2569 zł oraz 1529 zł. Karty graficzne GIGABYTE objęte są 36-miesięcznym okresem gwarancyjnym.

Specyfikacja techniczna:

Model GV-N970G1 GAMING-4GD GV-N980G1 GAMING-4GD
GPU NVIDIA GeForce GTX 970 NVIDIA GeForce GTX 980
Zegar rdzenia 1178 MHz / boost 1329 MHz 1228 MHz / boost 1329 MHz
Zegar pamięci 7000 MHz 7000 MHz
Rozmiar pamięci 4096MB GDDR5 4096MB GDDR5
Interfejs PCI Express 3.0 PCI Express 3.0
Magistrala 256-bit 256-bit
Złącza DVI-I / DVI-D / 3x DisplayPort / HDMI DVI-I / DVI-D / 3x DisplayPort / HDMI

 

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.