Goodyear wyrusza w podróż przez trzy kontynenty – Portal PR - 24PR
Goodyear wyrusza w podróż przez trzy kontynenty

22.09.2014 Kategoria: MOTO. Autor: admin

Niemiecki rekordzista Rainer Zietlow oraz jego ekipa Challenge4 rozpoczęli imponującą podróż Volkswagenem Touaregiem V6 TDI z Przylądka Północnego w Norwegii do Przylądka Agulhas w Południowej Afryce. Tym samym podjęli próbę pobicia rekordu świata, polegającego na przejechaniu 17 752 kilometrów w niecałe 10 dni. Ekipa wyruszyła wczoraj z Przylądka Północnego o godz. 3 rano czasu środkowoeuropejskiego.

Zietlow i jego ekipa przejadą przez 19 krajów na trzech kontynentach: Norwegię, Finlandię, Szwecję, Danię, Niemcy, Republikę Czeską, Słowację, Węgry, Serbię, Bułgarię, Turcję, Egipt, Sudan, Etiopię, Kenię, Tanzanię, Zambię, Zimbabwe i Południową Afrykę. Aby dotrzeć do Afryki, ekipa poleci z Adany w Turcji do Kairu w Egipcie.

By pobić rekord, członkowie trzyosobowego zespołu będą prowadzić auto na zmianę po pięć godzin, przez 24 godziny na dobę, zatrzymując się wyłącznie na tankowanie.

Nordkapp3

VW Touareg V6 TDI jest wyposażony w opony Goodyear Wrangler HP do pojazdów SUV i 4×4, niezbędne by sprostać ekstremalnym warunkom klimatycznym i drogowym. Samochód pokona bowiem trasę od mroźnego Przylądka Północnego w Norwegii poprzez góry Etiopii, aż po niesławną „drogę do piekła” w Kenii, czyli 400 kilometrów wulkanicznych skał i żwiru.

„Ekstremalne warunki wymagają wyjątkowych opon. Touareg Zietlowa będzie wyposażony w opony Goodyear Wrangler oferujące doskonałe parametry w każdych warunkach pogodowych i na każdym terenie. A to wszystko dzięki technologii SmartTred Weather Reactive, dzięki której opona dostosowuje się do różnorodnych warunków pogodowych. Ekipa Challenge4 jest w dobrych rękach!” – zapewnił Hans Vrijsen, dyrektor marketingu Goodyear w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

„Spodziewamy się siedemnastu tysięcy kilometrów przygód i wyzwań. Za kierownicą samochodu spędziłem dużą część życia. Dzięki wyposażeniu dostarczanemu przez naszych partnerów, jesteśmy dobrze przygotowani do trudnej podróży i pewni, że dotrzemy do Przylądka Agulhas w niecałe 10 dni” – powiedział Rainer Zietlow, który pobił już szereg rekordów świata w obszarze najszybszych przejazdów i długodystansowej jazdy.

„Priorytetem Goodyeara jest zapewnianie kierowcom spokoju umysłu. Rainer podjął się wyjątkowego wyzwania, ale nasze zadanie się nie zmienia. Jest nim pomoc w osiągnięciu celu poprzez dostarczenie najlepszych produktów, po to by kierowca mógł skupić się na wyzwaniu, zamiast myśleć o oponach!” – dodał H. Vrijsen.

Zietlow przekaże 20 eurocentów za każdy przejechany kilometr na rzecz organizacji dobroczynnej SOS Wioski Dziecięce w Zambii i Tanzanii. Goodyear zobowiązał się przekazać równowartość darowizny Zieltowa na rzecz tej samej organizacji.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w 50 zakładach w 22 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Dwa ośrodki innowacji – w Akron w stanie Ohio i Colmar-Berg w Luksemburgu rozwijają najnowocześniejsze produkty i usługi, które wyznaczają branżowe standardy w dziedzinie technologii i parametrów. Goodyear zatrudnia ok. 69 000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

 Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o. o.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.