Grójecka Kolej Dojazdowa ma nowego właściciela – Portal PR - 24PR
Grójecka Kolej Dojazdowa ma nowego właściciela

20.09.2014 Kategoria: Samorząd. Autor: admin

Grójecka Kolej Dojazdowa zmienia właściciela. Od września br. za zarządzanie jej mieniem odpowiadać będą 4 lokalne samorządy.
Akt notarialny przekazujący kolejkę został podpisany 11 września br. Zgodnie z postanowieniami dokumentu, nowymi właścicielami zostaną gminy: Belsk Duży, Błędów, Grójec i Piaseczno.

Przekazanie dotyczy ponad 71 km czynnej linii kolejowej między Piasecznem a Nowym Miastem nad Pilicą. Wraz z kolejką, gminy staną się właścicielami pobliskich gruntów oraz znajdujących się na tam budynków. W sumie w ręce samorządów przejdzie teren o powierzchni ponad 106 ha.
– Przekazanie Grójeckiej Kolej Dojazdowej na rzecz gmin to kolejny sukces PKP S.A. w zakresie zarządzania majątkiem spółki – mówi Jarosław Bator, dyrektor zarządzający ds. nieruchomości w PKP S.A. – Od początku roku w rękach samorządów znalazło się już 19 dworców kolejowych i niemal 150 km linii kolejowych. Cieszy nas takie zainteresowanie w tym zakresie. Przekazywanie majątku gminom oznacza korzyści nie tylko dla obu stron zaangażowanych w transakcję, ale również dla mieszkańców gmin – dodaje.

Przejęcie Grójeckiej Kolei Dojazdowej dokonywane jest w trybie nieodpłatnym, zgodnie art. 18a Ustawy o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego „Polskie Koleje Państwowe”. Samorządy przejmujące mienie, zamierzają wykorzystać je do realizacji turystycznych przewozów kolejowych.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.