Jak przygotować kaloryfery na sezon grzewczy? – Portal PR - 24PR
Jak przygotować kaloryfery na sezon grzewczy?

03.09.2014 Kategoria: Dom i ogród. Autor: admin

Jeśli nasze kaloryfery wymagają naprawy i malowania, powinniśmy to zrobić zanim na dobre rozpocznie się sezon grzewczy. Marka Dekoral podpowiada, jak odnowić kaloryfery w domu.

Połowa października to ostatni moment na odnawianie kaloryferów w domach i mieszkaniach. Już wkrótce bowiem rozpocznie się na dobre sezon grzewczy, co uniemożliwi nam prowadzenie prac malarskich. Jeśli więc nasze kaloryfery wymagają malowania, to najwyższy czas przystąpić do działania.
Rozpocząć powinniśmy od wybrania odpowiedniej farby. Wbrew pozorom nie każda emalia do metalu nadaje się do malowania kaloryferów, gdyż te nagrzewają się do bardzo wysokich temperatur. Dodatkowo farba powinna dobrze współpracować z żeliwem lub miedzią czyli materiałami, z których zazwyczaj wykonuje się kaloryfery. Dobrym wyborem będzie więc produkt dedykowany taki, jak np. Dekoral Emalia do kaloryferów. Jest ona odporna nawet na temperatury rzędu 100°C, a dodatkowo zastosowany w niej System Aktywnej Bieli sprawia, że nie żółknie pod wpływem czasu. Jeśli jednak marzą nam się kolorowe kaloryfery, możemy wykorzystać też specjalną emulsję lateksową Dekoral Fashion Color & Style, polecaną do malowania zarówno ścian, jak i kaloryferów. W jej palecie znajdziemy aż 30 modnych i oryginalnych barw, co oznacza, że za jej pomocą stworzymy naprawdę ciekawą aranżację kolorystyczną.
Niezależnie jednak od tego, czy wybierzemy emalię czy też emulsję, należy pamiętać o podstawowej zasadzie – powierzchnia kaloryferów przeznaczonych do malowania musi być chłodna (ich temperatura nie powinna być niższa 10°C niż ani wyższa niż 30°C). Jeśli stara farba łuszczy się lub pęka, koniecznie należy ją usunąć. Natomiast w przypadku dobrze związanej powłoki wystarczy tylko odtłuszczenie kaloryferów wodą z detergentem oraz następne przeszlifowanie kaloryferów drobnoziarnistym papierem w celu zmatowienia powierzchni. Przed nałożeniem pierwszej warstwy produktu nie zapominajmy o dokładnym zabezpieczeniu otoczenia za pomocą folii oraz wymieszaniu farby. Do aplikacji warto wykorzystać specjalne pędzle kaloryferowe (dostępne np. w ofercie marki Dekoral Gold), które ułatwią dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Drugą warstwę nakładamy po co najmniej 4 godzinach. Dla pełnego efektu zaleca się aplikację 2-3 warstw. Po zakończeniu malowania dokładnie czyścimy pędzle pod bieżącą wodą.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.