Michał Jarecki nowym dyrektorem finansowym Vivus.pl – Portal PR - 24PR
Michał Jarecki nowym dyrektorem finansowym Vivus.pl

22.09.2014 Kategoria: Personalia. Autor: admin

Do zespołu największego pożyczkodawcy online w Polsce – Vivus.pl dołączył Michał Jarecki jako nowy dyrektor finansowy. Wcześniej przez 12 lat zdobywał doświadczenie na kierowniczych stanowiskach w branży finansowej, w Polbanku i Siemens Finance. Głównym wyzwaniem nowego dyrektora będzie wsparcie dywersyfikacji działalności Vivusa oraz nadzór finansowy nad istniejącą działalnością i nowymi projektami.

– Chciałbym skoncentrować się na nowych możliwościach rozwoju Vivusa oraz sposobach na zwiększenie wartości firmy, efektywności kosztowej oraz dywersyfikacji wyników – zapowiada Michał Jarecki, nowy CFO w Vivus.pl i dodaje: – Współpracowałem już wcześniej z osobami z zarządu Vivusa i jestem przekonany, że z tym zespołem możemy razem wiele osiągnąć.

Spośród atutów Vivusa, Michał Jarecki wymienia m.in. zaplecze technologiczne. – Dużym plusem Vivusa jest szybkość działania, odwaga w podejmowaniu nowych wyzwań rynkowych, a także bardzo silny zespół IT. Jest to biznes na dużą skalę, a solidne zaplecze technologiczne daje szanse na rozwój perspektywicznych projektów – podsumowuje Jarecki.

Wcześniej Michał Jarecki przez ponad 5 lat pełnił funkcję dyrektora finansowego Polbanku. Jako największy swój sukces na tym stanowisku wymienia transformację oddziału banku zagranicznego w bank krajowy (pierwszą operację tego typu w Polsce), a następnie sprzedaż Polbanku, który został kupiony przez Raiffeisen Bank.

Jako dyrektor finansowy Polbanku Michał Jarecki zarządzał zespołem ponad 70 osób, zbudował w dużej mierze funkcję finansów w banku, a także z sukcesem przeprowadził tę instytucję przez okres kryzysu finansowego w 2008 r.

Zanim trafił do Polbanku, przez 7 lat pracował jako dyrektor finansowy spółki Siemens Finance, przez ponad 5 lat pełnił funkcję członka zarządu tej spółki, a w ostatnim okresie swojej kariery w tej firmie pełnił funkcję dyrektora operacyjnego na Europę Środkową i Wschodnią. W Siemens Finance Michał Jarecki zdobył przekrojowe doświadczenie nadzorując finanse, windykacje i operacje spółki oraz wdrażając zintegrowany system informatyczny. W tym czasie firma zdobyła pozycję ważnego gracza na rynku usług finansowych związanych z zakupem maszyn i urządzeń.

Swoją karierę nowy dyrektor finansowy Vivusa zaczynał od firmy KPMG, w której przez prawie 3 lata pracował w dziale audytu. Michał Jarecki jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej oraz University of Bristol.

Vivus.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.