Minimalizm udomowiony – Portal PR - 24PR
Minimalizm udomowiony

16.09.2014 Kategoria: Dom i ogród. Autor: admin

Dom pod Częstochową to niezwykle udany miks minimalizmu i designerskich akcentów, które nadają wnętrzom lekkości i domowego charakteru. Wnętrza zaprojektowała architekt Marta Pala-Szczerbak, a partnerem wykonawczym była sieć salonów Dekorian.

Budowa i aranżacja wnętrz ponad 300 metrowego domu pod Częstochową trwała bli-sko 2 lata. Było to nie lada wyzwanie zarówno dla właścicieli, jak i projektantów pracujących przy jego realizacji. Finalny efekt w pełni uszczęśliwił przyszłych domowników – małżeństwo lekarzy i ich nastoletniego syna, którzy bardzo aktywnie uczestniczyli w tworzeniu wymarzonego domu. Przygotowanie projektu wnętrz właściciele powierzyli architekt Marcie Pali-Szczerbak, absolwentce Wydziału Architektury i Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i właścicielce biura projektowego Minimoo / www.minimoo.pl /. Projektantka umiejętnie połączyła swoje zamiłowanie do minimalizmu z oczekiwaniami i sugestiami właścicieli. W rezultacie powstała nowoczesna, świetlista przestrzeń mieszkalna, która zaskakuje ciekawymi rozwiązaniami i designerskimi dekoracjami.

Dom podzielony jest na trzy moduły. Lewe skrzydło to sypialnia, łazienka, toaleta i sau-na /parter/ oraz pokój kinowy, pokój zabaw z bilardem, łazienka, garderoba, hall, z którego jest widok na salon /poddasze/. Na prawą część składają się garaż i pomieszczenia gospodarcze. Pomiędzy lewą, a prawą częścią domu znajduje się przestronny salon otwarty na dwie kondygnacje. Salon stanowi centralne, a zarazem najbardziej efektowne pomieszczenie w rezydencji. Szczególną uwagę zwraca bardzo duża przestrzeń oraz ciekawe elementy wystroju, jak lampa Cosmo firmy Next czy huśtawka w formie kulistego fotela z miękka poduchą.

Dekorian_Minimalizm_udomowiony_zdjecie_aranzacyjne_9

Na uwagę zasługuje udział gospodarzy w realizacji domu, którzy wspierali projektantkę koncepcyjnie, ale i samodzielnie wzięli udział w niektórych pracach wykonawczych. Autorskim pomysłem domowników było wyodrębnienie tzw. beczki, czyli okrągłej przestrzeni, w której znajdują się pomieszczenia mokre: toaleta dla gości, łazienka oraz sauna. Idea beczki powstała jeszcze na etapie wykonywania projektu architektonicznego. Ponadto, właściciel własnoręcznie wykonał betonowe płyty, którymi wykończona jest jedna ze ścian w imponującym salonie.

Partnerem wykonawczym realizacji pod Częstochową była sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian / www.dekorian.pl /, która od dłuższego czasu współpracuje z biurem projektowym Minimoo. Dekorian dostarczył, na potrzeby aranżacji wnętrz domu, wysokiej klasy wykładziny podłogowe marki Epic Carpets, którymi wykończona została podłoga w sypialniach. Całość wnętrz domu pomalowana została farbą ceramiczną Elite Ceramic 4090 kanadyjskiej marki Para Paints, której wyłącznym przedstawicielem w Polsce jest Dekorian.

Więcej informacji na temat pracy projektowej architekt Marty Pali-Szczerbak znaleźć można na stronie www.minimoo.pl, a oferta dekoracji ściennych i podłogowych salonów Dekorian dostępna jest na stronie www.dekorian.pl .

Dekorian – sieć salonów z wyposażeniem wnętrz, które oferują pod jednym dachem ekskluzywne marki farb, podłóg, wykładzin czy tapet. Firma posiada już 17 salonów w 15 największych polskich miastach, co zwiększa dostępność doskonałej jakości produktów klientom indywidualnym z całej Polski. W portfolio Dekoriana wyróżnić można takie marki jak:
 kanadyjskie farby PARA,
 szwedzkie farby SCALA,
 belgijskie tapety OMEXCO
 włoskie tapety GIARDINI
 kanadyjskie podłogi TORLYS,
 wykładziny rezydencjalne EPIC CARPETS,
 austriackie okładziny ścienne SIBU,
 podłogi dębowe NOBIFLOOR,
 włoskie tynki dekoracyjne METROPOLIS

Kontakt dla mediów:
Marcin Poboży
Home Sweet Home PR

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.