Nowa odsłona KRUKA – Portal PR - 24PR
Nowa odsłona KRUKA

03.09.2014 Kategoria: Logotypy. Autor: admin

Firma KRUK S.A. jest liderem rynku zarządzania wierzytelnościami. Po latach dynamicznego rozwoju w Polsce oraz innych krajach, nadszedł czas na odświeżenie powszechnie znanego granatowego logotypu. Zmiany nie są rewolucyjne – obejmują delikatną zmianę projektu graficznego oraz zastąpienie dotychczasowego granatowego koloru przyjaznymi barwami, niebieską i zieloną. Nowe logo wchodzi do użytku już od września.

Ostatnie dziesięciolecie było dla Grupy KRUK okresem szybkiego rozwoju w kraju oraz udanej ekspansji na rynki zagraniczne. Grupa jest obecna w Polsce, Rumunii, Czechach i na Słowacji. Szybki wzrost KRUK zawdzięcza unikatowemu podejściu do osób zadłużonych, opartemu na podpisywaniu ugód i rozkładaniu zadłużenia na raty dostosowane do możliwości osoby zadłużonej.

W rezultacie, Grupa KRUK zmieniła nie tylko swój wizerunek, lecz także oblicze całego rynku zarządzania wierzytelnościami. Wykreowała i nadal kreuje nowe standardy na rynku. Dlatego stała się znanym i cenionym partnerem dla klientów i inwestorów. Od dłuższego czasu Grupa KRUK stawia coraz bardziej na bliski kontakt z osobami zadłużonymi oraz edukację w zakresie finansów
i zarządzania domowym budżetem. Takie podejście owocuje przemianą firmy w instytucję typu consumer finance i uzasadnia odświeżenie logotypu.

KRUK

Nowe barwy

Jak pokazały badania przeprowadzone wśród osób zadłużonych, klientów i pracowników, nowy logotyp jest bardziej przyjazny, prezentuje firmę jako życzliwą i pełną zrozumienia dla problemów osób zadłużonych, a także elastyczną i nowoczesną. Jednocześnie, nowe logo zachowuje istotne dla spółki cechy, takie jak profesjonalizm, skuteczność i konsekwencję w działaniu.

Odświeżona odsłona logo ma przede wszystkim podkreślić otwarcie na klienta i jego potrzeby. Chcemy także w pełni zachować wizerunek, który dotychczas wypracowała sobie marka – mówi Iwona Słomska Członek Zarządu KRUK S.A. Chcieliśmy już w logo podkreślić nasz stosunek do osób zadłużonych. Jak pokazały badania, te dwa kolory najlepiej temu służyły.

***
Firma KRUK S.A.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.