Optyczna mysz ROG Gladius – zaprojektowana przez graczy dla graczy – Portal PR - 24PR
Optyczna mysz ROG Gladius – zaprojektowana przez graczy dla graczy

10.09.2014 Kategoria: Komputery. Autor: admin

Zapowiedziana na targach Computex 2014 optyczna, przewodowa myszka dla graczy ROG Gladius już wkrótce dostępna będzie na polskim rynku. Odpowiada na potrzeby osób praworęcznych, oczekujących precyzji, wysokiej ergonomii i przewagi nad przeciwnikami w grach FPS. Posiada m.in. gniazdo ułatwiające zmianę przełączników, regulację DPI i czujnik optyczny 6400dpi, który śledzi ruch z prędkością 200 cali na sekundę przy przyspieszeniu 50g. Łatwo wpasowuje się we wszystkie rodzaje chwytu myszki, a odczepiany kabel ułatwia jej transport.

Zaprojektowana przy udziale najlepszych graczy na świecie

Zanim zespół projektantów i inżynierów ASUS ROG rozpoczął prace nad myszką Gladius, zapytał najlepszych, profesjonalnych graczy na świecie jakie są ich oczekiwania. Wypowiedzieli się oni na temat funkcji, wyglądu i ergonomii. W rezultacie Gladius posiada obudowę, która doskonale pasuje do każdego rodzaju chwytu. Jest niezwykle lekka, bo waży 116g przy wymiarach 126 x 67 x 45mm. Jej boczne, gumowe panele, ozdobione wzorami inspirowanymi kulturą Majów, pozwalają na pewne trzymanie myszki. Całość uzupełnia stalowo-szare wykończenie ze specjalną, odporną na pot powłoką, która nie wyślizguje się nawet podczas wielogodzinnych rozgrywek.

Myszka posiada łącznie sześć przycisków z opcją programowania. Lewy i prawy przycisk odseparowano od obudowy myszy, by zachować ich wysoką responsywność. Na pokładzie znalazły się także dwa programowalne slajdery, które można aktywować przesuwając kciuk do przodu. Razem z kółkiem wykorzystującym enkoder Alps® zapewniają pełną wygodę.

Najwyższa wydajność gier

ROG Gladius posiada sensor optyczny o rozdzielczości 6400dpi umożliwiający śledzenie z prędkością do 200 cali na sekundę z przyśpieszeniem rzędu 50g przy uniesieniu myszki na wysokość 1,5mm. Sprzęgło DPI umożliwia natychmiastowe przełączanie pomiędzy dwoma poziomami czułości – standardowym 1600DPI do codziennego grania i bardzo wolnym 400DPI, który ułatwia np.: celowanie z broni.

W myszce zastosowano wysokiej jakości przełączniki Omron®, które są w stanie wytrzymać co najmniej 20 milionów kliknięć. Ekskluzywne, opracowane przez ROG gniazdo ułatwia wymianę przełączników, a dwa dodatkowe, japońskie przełączniki pozwalają użytkownikom na samodzielne dostosowanie oporu kliknięć.

Dzięki wbudowanej pamięci flash gracze mogą zapisywać swoje profile ustawień. Innowacyjne oprogramowanie Armoury umożliwia tworzenie, regulowanie i przechowywanie dowolnej liczby profili na komputerze.Posiada ono także funkcję analizy podłoża myszki, na podstawie której dostosowuje czułość, najwyższy poziom precyzji i lepszą responsywność.

ROG Gladius_full package

Łatwa w transporcie

W zestawie z myszką znajduje się pleciony kabel USB o długości dwóch metrów oraz zwykły kabel podróżny (1m) do używania na turniejach gier lub w kafejkach internetowych. Oba odłączymy od myszki w prosty sposób, za pomocą przycisku. Port micro USB znajduje się kilka milimetrów nad powierzchnią stołu i ma odpowiednio dobrany kąt, aby zapobiegać przesuwaniu kabla po podłożu. Do każdej myszki Gladius dołączone jest etui, dwie naklejki z logo ROG oraz cztery ślizgacze zapewniające płynny ruch.

Film zapowiadający myszkę ROG Gladius można zobaczyć pod adresem

DOSTĘPNOŚĆ I CENY

Myszka ROG Gladius będzie dostępna w Polsce w październiku br.

Sugerowna cena detaliczna: 330 zł brutto

Dystrybutorzy: Action

SPECYFIKACJA OG Gladius

Łączność Przewodowe, USB 2.0
Rozdzielczość Czujnik optyczny 6400dpi
Śledzenie 200ips
Przyspieszenie 50g
Responsywność 1000Hz
Przełącznik Omron D2FC-F-7N (20M)
Dołączony dodatkowy, japoński Omron D2F-01F
Kable 2-metrowy pleciony kabel USB
Dodatkowy, 1-metrowy standardowy kabel USB
System operacyjny Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Mac OS X (10.7-10.9)
Wymiary 126 x 67 x 45mm
Waga 116g (bez kabla)
Zawartość opakowania 1 x 2-metrowy pleciony kabel USB
1 x 1-metrowy standardowy kabel USB
2 x japoński przełącznik Omron
1 x etui ROG
2 x naklejka z logo ROG
4 x ślizgacze myszki

[1]    Specyfikacje, zawartość i produkty mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Mogą też różnić się w zależności od kraju. Rzeczywista wydajność może się różnić w zależności od aplikacji, sposobu użycia oraz innych czynników.

Pełna specyfikacja jest dostępna na stronie www.asus.com

Firma ASUS

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.