Rüdiger Dany Dyrektorem Operacyjnym Atrium – Portal PR - 24PR
Rüdiger Dany Dyrektorem Operacyjnym Atrium

25.09.2014 Kategoria: Personalia. Autor: admin

Atrium European Real Estate (“Spółka”) (giełdy w Wiedniu/Euronext: ATRS), jeden z wiodących właścicieli, operatorów i deweloperów sektora nieruchomości handlowych i centrów handlowych w Europie Środkowej i Wschodniej, informuje o zatrudnieniu Rüdigera Dany’ego na stanowisku Dyrektora Operacyjnego z dniem 1 października 2014 roku.

Rüdiger Dany przychodzi do Atrium po 11 latach pracy w jednej z największych europejskich firm specjalizujących się w nieruchomościach handlowych i zarządzaniu centrami handlowymi – ECE Projektmanagement GmbH & Co KG (“ECE”) i jej filiach w Europie oraz na Bliskim Wschodzie, w którym to okresie przez pięć lat zajmował wysokie stanowiska w krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

W ostatnim czasie, od września 2013 roku, Rüdiger Dany był Dyrektorem Generalnym Auxideico Gestión, S.A.U., europejskiej firmy zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami handlowymi, która wchodzi w skład grupy ECE i zarządza 16 centrami handlowymi w Hiszpanii, należącymi do inwestorów międzynarodowych. Wcześniej przez trzy lata pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego ECE na Polskę, Republikę Czeską i Słowację, gdzie odpowiadał za zakupy oraz realizację nowych projektów, zarządzanie aktywami oraz fuzje i przejęcia. Wcześnie przez dwa lata był Dyrektorem Zarządzającym ECE na Republikę Czeską, Słowację i Rumunię, a w ramach tej funkcji był także odpowiedzialny za zarządzanie szeregiem aktywów na Litwie, w Grecji i Serbii, jak również za nadzór nad zarządzaniem siedmioma centrami handlowymi w Turcji. Rüdiger Dany pracował także dla ECE w charakterze managera dużych projektów w Doha, Katarze i we Frankfurcie.

Przed podjęciem pracy w ECE Rüdiger Dany przez 15 lat, od 1988 do 2002 roku, działał w obszarze handlu; był dyrektorem zarządzającym Dany Fachhandel GmbH & Co. KG, niemieckiej firmy handlowej średniej wielkości, którą przejął i rozwinął do poziomu pięciu sklepów i 150 pracowników. W tym okresie przez siedem lat pełnił również funkcję Wiceprzewodniczącego Zarządu Sütergro e.g., niemieckiego stowarzyszenia wiodących firm modowych.

Rüdiger Dany zastąpi obecnego Dyrektora Operacyjnego, Josipa Karduna, który od 30 listopada 2014 obejmie stanowisko Dyrektora Generalnego.

Rachel Lavine, Dyrektor Generalna Atrium powiedziała: “Rüdiger ma za sobą imponujące, poparte udowodnionymi osiągnięciami rozległe doświadczenie w obszarze nieruchomości handlowych w krajach Europy Środkowej i Wschodniej oraz posiada szczegółową wiedzę na temat naszych grup docelowych. Nasza strategia zakłada pozyskiwanie najwyższej klasy profesjonalistów wszystkich szczebli w zakresie nieruchomości, a jego nominacja gwarantuje, że w dalszym ciągu będziemy mieć wyjątkowo silny zespół kierowniczy. Stanowisko obejmuje po Josipie Kardunie, który pod koniec listopada obejmie funkcję Dyrektora Generalnego. Jestem przekonana, że Rüdiger i Josip zapewnią Atrium silne kierownictwo w kolejnej fazie rozwoju”.

FTI Consulting Inc.:

Atrium to jedna z wiodących spółek sektora nieruchomości, specjalizująca się w inwestowaniu, budowie i zarządzaniu centrami handlowymi w Europie Środkowej i Wschodniej. Według stanu na dzień 30 czerwca 2014 roku Grupa była właścicielem 153 centrów handlowych i nieruchomości handlowych o wartości rynkowej 2,5 mld euro, zlokalizowanych w siedmiu krajach, o łącznej powierzchni najmu brutto wynoszącej 1.3 mln mkw. W 2013 roku spółka Atrium osiągnęła dochód brutto z najmu w wysokości 203,5 mln euro.

Spółka ma siedzibę na wyspie Jersey i jest podwójnie notowana: na giełdzie w Wiedniu oraz Euronext Amsterdam pod symbolem ATRS.

Niniejsza informacja prasowa ukazuje się wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi oferty sprzedaży ani wezwania do złożenia oferty zakupu jakichkolwiek papierów wartościowych.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.