Samsung rozszerza ofertę usług Smart Home na targach IFA 2014 – Portal PR - 24PR
Samsung rozszerza ofertę usług Smart Home na targach IFA 2014

03.09.2014 Kategoria: Technologie. Autor: admin

Firma Samsung ogłosiła przedstawienie rozszerzonej oferty usług Smart Home na targach IFA 2014. Nowe usługi i produkty zapewnią zwiększenie bezpieczeństwa domu, bardziej efektywne zużycie energii, dostosowanie do lokalizacji użytkownika i obsługę głosową, co jest wyrazem zaangażowania firmy Samsung w powołanie inteligentnego domu przyszłości do życia już dziś.

Ideą leżącą u podłoża rozwiązań Samsung Smart Home jest wygoda użytkownika. Dzięki objęciu usługami Smart Home także urządzeń innych firm można obecnie kontrolować wszystkie elementy inteligentnego domu — od cyfrowych zamków w drzwiach po kamery sieciowe i inteligentne gniazdka prądu. Połączenie tych urządzeń z całą ofertą produktów Samsung pozwala stworzyć kompleksowe rozwiązanie Smart Home.

Jesteśmy dumni z oferty usług Smart Home, która może ułatwić życie naszym klientom dzięki innowacyjnym produktom przydatnym na co dzień, służącym na przykład do nadzorowania bezpieczeństwa domu i zużycia energii — powiedział Wonpyo Hong, Prezes, Media Solutions Center, Samsung Electronics.

Samsung Smart Home – wygodne życie

Usługi firmy Samsung w zakresie bezpieczeństwa umożliwiają użytkownikom monitorowanie wnętrza domu dzięki wykorzystaniu cyfrowych zamków do drzwi i kamer sieciowych, a tym samym zdalną obserwację osób wchodzących do domu i wychodzących z niego. Jeśli na przykład zamek cyfrowy zostanie otwarty podczas nieobecności użytkownika, na jego smarfton zostanie wysłane powiadomienie. Następnie w towarzyszącej aplikacji mobilnej zostanie uruchomiona funkcja Home View pozwalająca sprawdzić widok z kamer sieciowych i upewnić się, czy wszyscy domownicy bezpiecznie wrócili do domu lub czy istnieją jakieś powody do niepokoju.

Zużycie energii jest przedmiotem troski wielu klientów. Samsung Smart Home monitoruje ilość energii zużywanej przez energochłonne urządzenia takie jak klimatyzatory i wyświetla jej oczekiwany koszt. Dzięki temu użytkownicy mogą monitorować dzienne lub miesięczne zużycie prądu, a następnie określić sposoby obniżenia rachunków. Dla każdego urządzenia można także ustawić maksymalną miesięczną ilość zużywanej energii. Przekroczenie limitu spowoduje wysłanie wiadomości do użytkownika.

Nowe usługi lokalizacji umożliwiają automatyczne włączanie urządzeń domowych za pośrednictwem technologii rozpoznawania położenie użytkownika. Na przykład oświetlenie i klimatyzator włączą się automatycznie, kiedy zbliżymy się do domu.

Dzięki ostatniej z nowych usług dom staje się wygodniejszy. Mieszkańcy mogą włączyć klimatyzator, automatyczny odkurzacz i światła Smart LED w dowolnym momencie i z każdego miejsca za pośrednictwem usługi rozpoznawania głosu S Voice wbudowanej w serię urządzeń Gear i w smartfony GALAXY. Aby ułatwić użytkownikowi wydawanie instrukcji różnym urządzeniom, usługa zawiera wiele wstępnie zainstalowanych poleceń głosowych. Samsung planuje rozszerzenie oferty Smart Home na produkty innych wytwórców urządzeń, a także na inne produkty Samsung, co zapewni bezproblemowe działanie inteligentnego domu.

Już dziś za pomocą smartfona czy tabletu możemy sterować też telewizorami Smart TV, bezprzewodowym systemem Samsung Multiroom czy pralką WW9000 Crystal Blue, żarówkami czy klimatyzatorem.

Tworzenie otwartego ekosystemu Smart Home

Firma Samsung jest pionierem w zakresie prac nad stworzeniem domu pełnego sprzętów podłączonych do wspólnej sieci — służą temu działania mające na celu określenie norm branżowych dotyczących usług Smart Home.

W lipcu 2014 roku firmy Samsung i Intel odegrały zasadniczą rolę w ustanowieniu organizacji Open Interconnect Consortium, która wraz z założycielami i przyszłymi partnerami dąży do określenia standardów w zakresie łączności.

W ramach ciągłego dążenia do przyspieszenia rozwoju ekosystemu Samsung Smart Home firma Samsung w drugiej połowie tego roku opublikuje zestaw Smart Home SDK, co pozwoli firmom partnerskim na stworzenie urządzeń obsługujących rozwiązania Samsung Smart Home.

Ponadto firma Samsung ostatnio dokonała przejęcia firmy SmartThings, twórcy najlepszej otwartej platformy usług Smart Home i klienckiego Internetu rzeczy. Dzięki zasobom i wsparciu firmy Samsung firma SmartThings będzie w dalszym ciągu intensywnie pracować nad otwartym ekosystemem przeznaczonym dla domów z urządzeniami podłączonymi do sieci. Samsung udostępni także swoje produkty programistom i partnerom w zakresie platformy SmartThings, aby umożliwić tworzenie najlepszych rozwiązań dla inteligentnych domów. Więcej informacji zostanie przedstawionych na konferencji Samsung Developer Conference, która odbędzie się w dniach 11–13 listopada w San Francisco.

Chcemy stworzyć naprawdę otwarty ekosystem inteligentnego domu, wdrażając zróżnicowane usługi i platformy chmurowe, a także udostępniając platformę Samsung programistom — powiedział Olaf Krynicki – rzecznik prasowy firmy Samsung. Rozwiązania Samsung Smart Home będą ciągle ewoluować dzięki opracowywaniu nowych usług, umożliwiających wygodne życie w inteligentnym otoczeniu.

Samsung na targach IFA 2014

Rozwiązania Samsung Smart Home będą prezentowane na targach IFA 2014 od 5 do 10 września 2014 roku. Będzie można się z nimi zapoznać na poziomie 2 centrum CityCube w Berlinie.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.