Zmiany personalne w Skanska Residential Development Poland oraz Skanska Property Poland – Portal PR - 24PR
Zmiany personalne w Skanska Residential Development Poland oraz Skanska Property Poland

04.09.2014 Kategoria: Personalia. Autor: admin

Bartosz Kalinowski, dotychczasowy dyrektor regionu północnego w Skanska Property Poland, zostanie nowym dyrektorem zarządzającym spółki Skanska działającej jako deweloper mieszkaniowy. Dyrektorem regionu północnego zostanie Krzysztof Wilczek.

15 września Bartosz Kalinowski przejmie zarządzanie Skanska Residential Development Poland. Związany ze Skanska od sześciu lat, brał udział w przygotowaniu i realizacji wielu zaawansowanych projektów biurowych – m.in. Green Horizon w Łodzi, Green Towers i Dominikański we Wrocławiu czy Silesia Business Park w Katowicach. Bartosz ukończył Politechnikę Gdańską. Od połowy września będzie czuwał nad rozwojem części Grupy Skanska zajmującej się budownictwem mieszkaniowym.

Skanska Residential Development zaistniała na rynku polskim trzy lata temu. Jako Grupa Skanska ma jednak za sobą już 100 lat doświadczeń w realizacji inwestycji mieszkaniowych na świecie, a w Polsce ugruntowaną markę dewelopera wysokiej klasy osiedli. Aktualnym projektem firmy jest Park Ostrobramska na warszawskiej Pradze-Południe. Kolejne inwestycje są w trakcie przygotowania. Firma stawia sobie za cel znalezienie się w krajowej czołówce deweloperów otwartych przestrzeni miejskich, przyjaznych ludziom i otoczeniu. Podobne założenia Skanska realizuje w każdej ze swoich spółek.

W Skanska Property Poland, która jest jednym z największych w Europie deweloperów innowacyjnych, zielonych powierzchni biurowych, na stanowisko dyrektora regionu północnego awansuje Krzysztof Wilczek. W nowej roli będzie odpowiedzialny za realizację inwestycji i strategię działalności spółki w Warszawie, Poznaniu i Łodzi. Jego dotychczasowy, siedmioletni staż w firmie obejmuje pracę na stanowisku menadżera projektów takich jak zlokalizowane w stolicy Marynarska Point oraz Green Corner, wpisujący się w portfolio dużych sukcesów nowego dyrektora. Budynek został wynajęty i sprzedany jeszcze przed zakończeniem budowy. Ostatnio Krzysztof pracował również nad rozwojem nowej inwestycji Skanska w Warszawie – Generation Park.

Krzysztof Wilczek jest absolwentem Politechniki Warszawskiej.

Skanska Residential Development Poland

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.