Łódź chce zostać ziemią obiecaną dla branży gamedev – Portal PR - 24PR
Łódź chce zostać ziemią obiecaną dla branży gamedev

06.10.2014 Kategoria: konferencje. Autor: admin

Projekt – Łódzkie Centrum Gier – zainicjonowany przez Urząd Miasta Łódzi obejmuje trzy działania: uruchomienie Akademii Tworzenia Gier, Gameinkubator Studios oraz Gameinkubator Capital.

Łódź, 6 października 2014 r. – Łódzkie Centrum Gier powinno zgodnie z planem w 2017 roku otworzyć swoje drzwi dla pierwszych partnerów i ich projektów. Celem ŁCG jest uczynienie z Miasta Łodzi największego w Polsce profesjonalnego ośrodka wspierającego rozwój branży produkcji gier, w którym zarówno początkujące, jak i już funkcjonujące firmy będą mogły uzyskać merytoryczne, technologiczne i finansowe wsparcie przy swoich gamingowych projektach.

Współczesny gamedev wymaga interdyscyplinarnego podejścia i zaangażowania nie tylko dostawców technologii, ale też programistów, grafików, i wreszcie, scenarzystów, którzy potrafią tworzyć nietuzinkową fabułę oraz zapadające w pamięć postacie. Łódź jest miejscem, gdzie działają eksperci z wszystkich wymienionych specjalizacji. Tutaj również działają uczelnie zarówno techniczne, jak i artystyczne” – powiedział Sebastian Białek, koordynator Łódzkiego Centrum Gier.

Naukowcy i artyści łączą siły

W ramach Łódzkiego Centrum Gier poczyniono już konkretne działania. Politechnika Łódzka, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Teatralna i Telewizyjna, Akademia Sztuk Pięknych podpisały porozumienie w celu utworzenia interdyscyplinarnych studiów zawodowych  – Akademi Tworzenia Gier.

Firmy IBM i DELL zadeklarowały chęć wsparcia procesu wyposażenia Gameinkubator Studios w najnowocześniejszą technologię. Ośrodek, który będzie pełnić funkcję inkubatora, umożliwi m.in. tworzenie zaawansowanych programów, projektowanie grafik w 3D i wykorzystanie tak zaawansowanych rozwiązań jak choćby motion capture.

W Polsce mamy wiele zdolnych osób, które potrafią tworzyć ciekawe gry. Do tego są krynicą kreatywnych pomysłów. Nie posiadają jednak ani zaplecza technologicznego ani środków na rozwinięcie własnej działalności w branży gamedev. Ten stan chcemy zmienić, udostępniając zarówno inkubator, a twórcom najbardziej obiecujących projektów odpowiedni kapitał” – mówi Sebastian Białek, koordynator Łódzkiego Centrum Gier.

Łódź zaprasza inwestorów

Najciekawsze projekty będą bowiem finansowane z funduszu Gameinkubator Capital. Twórcy Łódzkiego Centrum Gier nie chcą jednak zamykać się na współpracę z innymi potencjalnymi inwestorami.

Gry mogą być źródłem wielkich zysków. Ale im większy projekt, tym więcej trzeba zainwestować w produkcję, dystrybucję i kampanię marketingową. Choćby z tego powodu druga edycja konferencji Łódź Game Summit, zaplanowana przez Urząd Miasta Łódź na 5 listopada br. z myślą o przyszłych beneficjentach Łódzkiego Centrum Gier, skierowana jest nie tylko do producentów gier, ale też do podmiotów sektora finansowego, które widzą w branży gamedev nowy obszar inwestycyjny.

Dotąd oba światy – producenci gier i inwestorzy – funkcjonowały obok siebie, choć i jedni i drudzy na współpracy mogliby wiele zyskać. Rynek gier rozwija się wszakże w zawrotnym tempie. Ale beneficjentem boomu na wirtualną rozrywkę są tylko nielicznie polscy producenci. Ten stan jednak można zmienić. Pierwszym krokiem do tego jest poznanie i zrozumienie potrzeb i oczekiwań obu światów. Łódź Game Summit 2014 daje taką możliwość – dodaje Sebastian Białek.

O Łódź Game Summit Gamedev & Investments

Konferencja skierowana jest do producentów gier komputerowych oraz do sektora finansowego zainteresowanego współpraca z branżą gamedev. Bedzie również miejscem do zaprezentowania projektu Łódzkiego Centrum Gier, którego misją ma być szkolenie kadr przy współpracy łódzkich uczelni, stworzenie zaplecza produkcyjnego oraz finansowanie wybranych projektów. Łódź Game Summit to okazja do porozmawiania o tym jak można wspierać powstawanie gier i firmy je produkujące. Jest to również wyjątkowa możliwość uczestniczenia w ciekawych warsztatach i prelekcjach. Całodniowa konferencja rozpocznie się o godzinie 9:00, 5 listopada w Centrum Konferencyjnym Expo- Łódź przy Al. Politechniki 4. Więcej informacji należy szukać na stronach www.gamesummit.pl oraz www.lgs.lodz.pl.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.