MSLGROUP wraz z Brand 24 prezentują SocialNation – Portal PR - 24PR
MSLGROUP wraz z Brand 24 prezentują SocialNation

01.10.2014 Kategoria: Social media. Autor: admin

MSLGROUP wspólnie z Brand24 wprowadzają na rynek SocialNation – narzędzie służące do mapowania czołowych liderów opinii w internecie. Nowa platforma daje możliwość wyszukania najbardziej popularnych kont personalnych na takich portalach jak Twitter, Facebook czy Instagram.

SocialNation to narzędzie, które pozwala na identyfikację liderów opinii oraz mierzenie zasięgu dotarcia wśród użytkowników najbardziej popularnych kanałów SocialMedia na całym świecie. To lista ciekawych osób do subskrypcji – nie ma tu fanpage’y, tylko personalne profile. Dzięki podziałowi na kraje i kategorie w niedługim czasie będziemy mogli dotrzeć do liderów opinii w wybranym temacie i wybranym kraju. SocialNation działa na zasadzie crowdsourcingu, co oznacza że sami możemy umieścić w nim swój profil, lub profile osób które obserwujemy w sieci. Każda wymieniona osoba może po autoryzacji samodzielnie edytować swój profil.

Dostępne w sieci rankingi i zestawienia liderów opinii są albo lokalne, albo dotyczą głównie rynku amerykańskiego. SocialNation ma wymiar lokalny, a dzięki wsparciu MSLGROUP na całym świecie stanie się narzędziem globalnym – komentuje Sebastian Hejnowski, CEO MSLGROUP Poland

SocialNation to projekt zrodzony z potrzeby. Interesując się montażem wideo, chciałem dodać sobie do śledzenia na portalach społecznościowych najpopularniejsze osoby, które zajmują się tym tematem. Brakowało mi miejsca, gdzie mógłbym wybrać sobie kategorię, która mnie interesuje i zwyczajnie w ciągu kilku klików rozpocząć śledzenie osób, które mogą być autorytetem w interesującej mnie dziedzinie. – mówi Michał Sadowski, CEO Brand24. Potrzebę takiej usługi jak SocialNation sygnalizowały też ciągłe zapytania od klientów Brand24, którzy potrzebowali list wpływowych osób, w tematach kluczowych dla ich biznesu. Tak zrodził się pomysł na SocialNation.

Polska jest pierwszym krajem, w którym startuje SocialNation. Do końca roku narzędzie będzie wprowadzone w ponad 30 krajach świata.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.