Property innovation labs (Pi Labs) – Portal PR - 24PR
Property innovation labs (Pi Labs)

06.10.2014 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: admin

Firmy Cushman & Wakefield i Spire Ventures poinformowały o zawarciu strategicznego partnerstwa z Pi Labs, pierwszym w Europie akceleratorem przedsiębiorczości w sektorze technologii koncentrującym się na nieruchomościach. Firmę Pi Labs założyli Faisal Butt (założyciel i dyrektor generalny Spire Ventures, dawniej Hamilton Bradshaw Real Estate) oraz Umesh Kumar (poprzednio associate w TechStars i Oxygen), aby ułatwić młodym firmom (tzw. start-upom) rozwój działalności w branży nieruchomości i innowacji technologicznych. W ramach programu Pi Labs otrzymają one dostęp do środków inwestycyjnych, wsparcia mentorskiego i przestrzeni biznesowej. Decyzja o zawarciu partnerstwa podkreśla zaangażowanie firmy Cushman & Wakefield we wspieranie i pobudzanie innowacji w obszarze nieruchomości i hubów technologicznych na całym świecie.

Począwszy od października 2014 r. innowacyjne młode firmy z sektora nieruchomości będą mogły ubiegać się o udział w programie akceleratora Pi Labs odbywającym się w obiekcie Second Home o powierzchni prawie 1,9 tys. mkw. w londyńskiej dzielnicy Shoreditch. Twórcą słynnego już Second Home jest Rohan Silva, były doradca brytyjskiego premiera Davida Camerona i główny architekt londyńskiej inicjatywy Tech City UK. Second Home wyznaczy nowe globalne standardy w zakresie oferowania stymulujących warunków do pracy indywidualnej i zespołowej, które będą sprzyjać współpracy pomiędzy firmami kreatywnymi i technologicznymi.

W ramach strategicznego partnerstwa z Pi Labs dział technologiczny firmy Cushman & Wakefield pod kierunkiem Juliette Morgan, dyrektora ds. nieruchomości w Tech City UK, przeprowadzi się do Second Home stając się integralną częścią programu akceleratora. Program Pi Labs powstał z inicjatywy przedsiębiorcy Faisala Butta i Umesha Kumara (dyrektora Pi Labs odpowiadającego za sprawy bieżące), którzy są przekonani, że oparte na kompleksowej platformie podejście do innowacji w obszarze nieruchomości zwiększy prawdopodobieństwo sukcesu nowopowstających firm w porównaniu z indywidualnie podejmowanymi działaniami, jak ma to miejsce obecnie.

Dzięki tej wyjątkowej inicjatywie firma Cushman & Wakefield znajdzie się w centrum londyńskiego ekosystemu technologicznego i będzie współpracować ze światowej klasy przedsiębiorcami, innowatorami technologicznymi i firmami kreatywnymi. Jednocześnie zapewni dostęp do specjalistycznej wiedzy o poszczególnych sektorach nieruchomości oraz możliwości nawiązywania kontaktów i współpracy. W przypadku Spire Ventures projekt Pi Labs stanowi naturalny kolejny etap działalności po inwestycji w największego w Wielkiej Brytanii internetowego pośrednika w obrocie nieruchomości eMoov, a ostatnio także w serwis Spacious. Tym samym firma Spire Ventures stała się najaktywniejszym w Londynie inwestorem w start-upy nieruchomościowo-technologiczne.

Faisal Butt, założyciel i dyrektor generalny Pi Labs, powiedział: „Celem Pi Labs jest zachęcanie do opracowania następnej generacji innowacji technologicznych w sektorze nieruchomości. Pragniemy stworzyć możliwości dla młodych firm z sektora nieruchomości i technologii, które poszukują powierzchni, dostępu do kapitału i wsparcia, a tym samym pomóc w budowaniu sukcesu nowych firm technologicznych. Pi Labs ma pełnić funkcję platformy, dzięki której powstaną firmy na miarę takich gigantów jak Zoopla, AirBnB czy Nest”.

Digby Flower, dyrektor generalny Cushman & Wakefield w Wielkiej Brytanii, powiedział: „Skutkiem fuzji branż nieruchomości i nowych technologii będzie zmiana sposobu działania naszych klientów i nas samych w przyszłości. Firmy technologiczne i kreatywne odpowiadające za tę transformację są już obecne we wschodnim Londynie. Jako wiodący doradca sektora nowych technologii i mediów w Londynie i innych hubach technologicznych świata firma Cushman & Wakefield wspiera nowe pokolenie firm nieruchomościowych i tworzących systemy oprogramowania, które będą wpływać na kształt naszych miast i budynków oraz na to, jak pracujemy, robimy zakupy i mieszkamy. Dzięki partnerstwu z Pi Labs i obecności w Second Home znaleźliśmy się w samym centrum rodzącego się sektora technologicznego Londynu. Nowe możliwości nawiązywania współpracy i kontaktów przez nas samych i naszych klientów zmienią zasady gry w całej branży”.

Rohan Silva, założyciel Second Home, powiedział: „Bardzo cieszymy się, że Pi Labs znajdzie się w Second Home i będzie inwestować w start-upy, które pomogą zwiększyć efektywność firm z sektora nieruchomości i ułatwić korzystanie z ich usług. Podstawowym celem Second Home jest stworzenie wspólnego miejsca dla przedstawicieli różnych sektorów gospodarki. Pi Labs to doskonały przykład takiego interdyscyplinarnego podejścia. Gratulujemy firmom Cushman & Wakefield oraz Spire Ventures”.

 Cushman & Wakefield

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.