Prosty sposób na oszczędność w podróży – Portal PR - 24PR




Prosty sposób na oszczędność w podróży

13.10.2014 Kategoria: Transport. Autor: admin

Do niedawna rynek usług parkingowych zlokalizowanych wokół lotnisk zmonopolizowany był przez administratorów portów lotniczych, co wiązało się ze znacznymi opłatami za korzystanie z nich. Obecnie Polacy coraz chętniej szukają nowych rozwiązań, aby w możliwie najwygodniejszy i najtańszy sposób dotrzeć na lotnisko i z niego wrócić.

W ciągu ostatnich 5-ciu lat rynek parkingów zlokalizowanych wokół lotnisk urósł o połowę, a liczba miejsc parkingowych zwiększyła się niemal trzykrotnie. W związku z tym osoby zarządzające parkingami zmuszone były dostosować ceny do panujących realiów i zastanowić się nad kolejnymi udogodnieniami dla klientów. Obecnie, ceny parkingów w Polsce są jedynymi z najniższych w całej Europie.

Mimo tak znaczącego spadku cen, cześć klientów wciąż utożsamia tego typu udogodnienia z wysokimi kosztami. Prawdopodobnie związane jest to z faktem, że przez długie lata monopol na usługi mieli administratorzy portów lotniczych, których atutem była bliskość parkingów względem terminali, jednak znacząco windowali oni ceny. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę START Parking, aby dostać się na lotnisko najczęściej korzystamy z pomocy znajomych lub rodziny – tę metodę wybiera prawie co drugi podróżny. 15% badanych na lotnisko dojeżdża taksówką, a co dziesiąta osoba decyduje się na skorzystanie z transportu publicznego. Własnym autem na miejsce dojeżdża natomiast co 4 osoba.

Na skorzystanie z usług parkingów przy lotniskach najczęściej decydują się osoby, które podróżują z całą rodziną, grupa ta stanowiła blisko 60% badanych. Osoby te mogą skorzystać z wszystkich udogodnień, jakie oferują im firmy (np. pomieszczenia do przewijania niemowląt) i nie muszą martwić się o dodatkowe wyposażenie taksówki, potrzebne np. do bezpiecznego przewożenia dzieci. To nie tylko wygodne, ale również oszczędne rozwiązanie. Średni koszt pozostawienia auta przeważnie jest niższy od ceny taksówki w obie strony. Nie ma także konieczności angażowania rodziny i przyjaciół, którzy musieliby zostać oderwani od swoich obowiązków lub zmuszeni byli wstawać w środku nocy.

Najtaniej zaparkujemy przy lotnisku w Rzeszowie, Krakowie oraz Gdańsku, gdzie za pozostawienie auta na tydzień zapłacimy od 59 zł do 65 zł. Najdrożej pod tym względem wypada Poznań, gdzie ceny są co najmniej o połowę wyższe w stosunku do najtańszych miast. Średnia cena dla całego kraju wynosi obecnie 68 zł, co oznacza, że w ciągu 5 lat koszt tego typu usługi spadł o 40%.

Rynek cały czas rośnie, podobnie jak cała branża transportu lotniczego. Wraz ze wzrostem zainteresowania, będzie jednak mnożyła się również konkurencja. To bardzo dobra wiadomość dla klientów, ponieważ oznacza, że jeszcze przez kilka lat pozostaniemy liderami najniższych cen w Europie – podsumowuje Przemysław Witkowski, Dyrektor Handlowy w START Parking.

Klienci dostrzegają starania zarządców parkingów, którzy zachęcają do swoich usług poprzez inwestowanie w nowoczesne systemy bezpieczeństwa, darmowy transport na lotnisko i odbiór z niego w dniu powrotu. Osoby, które często podróżują lub szukają wylotów z różnych miast aby oszczędzić na cenie lotu, coraz częściej doceniają możliwość wygodnego i taniego dojazdu na lotnisko własnym autem, którą oferują im parkingi zlokalizowane wokół lotnisk.

START Parking

Podobne wpisy:







Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.