PZU Trasy Zdrowia już otwarte – Portal PR - 24PR
PZU Trasy Zdrowia już otwarte

13.10.2014 Kategoria: CSR. Autor: admin

Mieszkańcy 30 polskich gmin mogą już korzystać z PZU Tras Zdrowia. Właśnie zakończono budowę kompleksów sportowo-rekreacyjnych na terenie gmin wyłonionych w konkursie organizowanym przez Fundację PZU. Jury wybrało te, które przedstawiły najciekawsze pomysły na wykorzystanie tras. Projekt PZU Trasy Zdrowia jest jednym z działań Grupy PZU w obszarze profilaktyki zdrowotnej i promowania aktywnego trybu życia wśród Polaków.

PZU Trasa Zdrowia to mini kompleks sportowo-rekreacyjny, wyposażony w instalacje treningowe, dzięki którym można spędzać czas aktywnie, niezależnie od wieku i statusu społecznego. Program umożliwił powstanie 30 takich obiektów w całej Polsce. Zwycięskie gminy wybrane spośród 154 zgłoszeń, otrzymały wyposażenie ścieżek biegowych i dofinansowanie na działania animacyjne oraz wypożyczalnię sprzętu sportowego.

Trasy mają długość od 2 do 3 km. Wszyscy chętni mogą skorzystać z uniwersalnego zestawu instalacji treningowych do ćwiczeń o różnym stopniu trudności. Przestrzeń rekreacyjną przygotowano z myślą o aktywnych sportowcach oraz tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z aktywnością fizyczną. Ścieżki są miejscami otwartymi na różne formy ruchu i stanowią strefę treningów, zajęć, relaksu i integracji społeczności lokalnej.

Chcemy aktywizować Polaków oraz pomagać w rozwoju sportowej pasji wśród wszystkich polskich rodzin. Celem projektu była również integracja społeczności lokalnej. Mieszkańcy poszczególnych gmin brali czynny udział w projektowaniu przestrzeni sportowo-rekreacyjnej. Ich zaangażowanie pozwoliło na dostosowanie trasy do specyfiki i potrzeb konkretnego regionu. Na każdej z tras zrealizowany zostanie wspólnie opracowany, trzymiesięczny plan działania mówi Izabela Rakuć-Kochaniak, Dyrektor Fundacji PZU.

PZU Trasy Zdrowia powstały w gminach: Adamów, Aleksandrów Kujawski, Barczewo, Bieruń, Biłgoraj, Czaplinek, Czarny Bór, Czeladź, Dębowiec, Iłowo-Osada, Kobyłka, Lelów, Lubiewo, Lubliniec, Międzyrzec Podlaski, Mucharz, Panki, Pomiechówek, Prostki, Przechlewo, Radków, Słupca, Syców, Świętajno, Wągrowiec, Wieprz, Wilków, Wołów, Zbąszynek oraz Zielonka.

Zgodnie z regulaminem konkursu, przy ocenie wniosków pod uwagę były brane między innymi: lokalizacja trasy, zaangażowanie mieszkańców w działania, różnorodność planowanych form aktywności na trasie, promocja trasy, innowacyjne podejście do aktywności fizycznej oraz uzasadnienie potrzeby realizacji projektu. Komisja konkursowa w swoim wyborze kierowała się m.in. takimi kryteriami jak liczba potencjalnych użytkowników, różnorodność działań, zaangażowanie różnych grup mieszkańców. Ważna była również integracja lokalnego środowiska i zaangażowanie do projektu organizacji pozarządowych, czy grup nieformalnych.

PZU Trasy Zdrowia są dostępne dla użytkowników przez cały rok. Korzystanie z nich jest bezpłatne. Na miejscu będzie można skorzystać z porad animatora, obecnego w trakcie organizowanych wydarzeń, spotkań i animacji.

 

Podobne wpisy:

Tagi: , ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.