Signatech Alpine zwycięzcą Europejskiej Serii Le Mans 2014 – Portal PR - 24PR
Signatech Alpine zwycięzcą Europejskiej Serii Le Mans 2014

21.10.2014 Kategoria: Sport. Autor: admin

Signatech Alpine po dobrej, równej jeździe w sezonie 2014, zdobył tytuł mistrza Europejskiej Serii Le Mans (ELMS). Francuski team zapewnił sobie triumf zajmując piąte miejsce w ostatnim wyścigu sezonu. Był jednym z zaledwie dwóch zespołów, które zdobyły punkty w każdym z pięciu wyścigów – wygrał jeden i trzykrotnie stawał na podium.

Signatech nie powiodło się w wyścigu na torze w portugalskim Estoril. Mimo że opony Dunlop o twardej mieszance zapewniały trwałość niezbędną do walki na agresywnej nawierzchni i konsekwentne osiąganie szybkich czasów okrążeń, to dwie kary za naruszenia na pasie serwisowym spowodowały utratę prowadzenia i ekipa ostatecznie zajęła piąte miejsce. Jednak dziesięciopunktowa przewaga nad rywalami wystarczyła, by zwyciężyć w serii.

Po czterogodzinnym wyścigu kolejność w klasyfikacji generalnej pozostała niezmieniona. Ekipa Jota Sport walczyła zaciekle i miała największą szansę na wyprzedzenie Signatech, lecz pole position i punkty za trzecie miejsce nie wystarczyły. Newblood By Morand Racing utrzymał trzecie miejsce w tegorocznej klasyfikacji po zajęciu drugiej lokaty w spokojnym wyścigu. Ostatnim pretendentem do tytułu była ekipa Race Performance, również jadąca na oponach Dunlop, lecz kara za naruszenie w kwalifikacjach i wypadnięcie z toru na drugim miejscu kosztowały ich cenny czas. Po walce o odzyskanie pozycji Race Performance ostatecznie przekroczyli linię mety na czwartym miejscu.

„Gratulacje dla Signatech i podziękowania za kolejne zwycięstwo Dunlop w prestiżowych zawodach endurance. Ekipa Signatech zapracowała na tytuł konsekwentnie utrzymując szybkie tempo i wysoką formę przez cały sezon na oponach Dunlop. Szkoda, że weekendowy wyścig nie odzwierciedlał wysokiego poziomu kilku ekip jadących na naszych oponach. TDS By Thiriet Racing utracili prowadzenie po wycieku oleju, a kary dla Race Performance i Signatech utrudniły im odzyskanie wysokich pozycji. Jota również ma za sobą trudny wyścig – szkoda, bo podczas kwalifikacji i niektórych etapów wyścigu trzymali dobre tempo. Jednak biorąc pod uwagę cały sezon możemy być dumni z naszych ekip. We wszystkich wyścigach zajmowaliśmy pole position, wygraliśmy cztery z pięciu wyścigów i zajęliśmy 13 z 15 miejsc na podium. Nasze opony sprawowały się dobrze we wszystkich wyścigach, na bardzo różnych nawierzchniach i w zmiennych warunkach, dzięki czemu zdobyliśmy wszystkie najważniejsze miejsca w klasyfikacji” – powiedział Mike McGregor, inżynier Dunlop.

Dunlop_Estoril #34

Dunlop, marka należąca do The Goodyear Tire & Rubber Company, jest jednym z wiodących światowych producentów opon klasy high i ultra high performance, z imponującą historią sukcesów i rekordów w sportach motorowych. Dunlop jest partnerem technicznym AMG Motorsport. Bogate doświadczenie firmy w dziedzinie wyścigów opiera się na ciągłym rozwoju innowacyjnych technologii projektowania i produkcji opon do codziennej jazdy. W 2013 roku minęła 125. rocznica powstania marki i wynalezienia przez jej założyciela opony pneumatycznej.

Po ustanowieniu pierwszych rekordów prędkości, Dunlop zwyciężył po raz pierwszy w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 1924 r. i jest rekordzistą wśród producentów opon pod względem liczby sukcesów w tym wyścigu, mając na koncie 34 zwycięstwa. W 2013 r.  opony Dunlop wybrali mistrzowie klasy LMP2 w europejskiej serii Le Mans i Mistrzostw Świata FIA w jeździe na wytrzymałość, a także zwycięzcy 24-godzinnego wyścigu na Nurburgringu.

Opony Dunlop sprawdzają się również w najważniejszych wyścigach klasy Touring na całym świecie, w tym w popularnych australijskich mistrzostwach V8 Supercar oraz mistrzostwach British Touring Car. Wielu wiodących producentów samochodów, w tym Mercedes, Renault sport, Jaguar, Audi, Bentley, Maserati, VW, SEAT, Mini, Toyota i BMW montuje najnowsze opony Dunlop jako pierwsze wyposażenie. Więcej informacjo o Dunlop można znaleźć na stronach www.dunlop.eu i www.motorsport.dunlop.eu.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w 52 zakładach w 22 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Dwa ośrodki innowacji – w Akron w stanie Ohio i Colmar-Berg w Luksemburgu rozwijają najnowocześniejsze produkty i usługi, które wyznaczają branżowe standardy w dziedzinie technologii i parametrów. Goodyear zatrudnia ok. 69 000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o. o.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.