W Łodzi akcelerator biznesu dla startupów – Portal PR - 24PR
W Łodzi akcelerator biznesu dla startupów

15.10.2014 Kategoria: Przedsiębiorczość. Autor: admin
Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego podpisała umowę partnerską z siecią Business Link. W rezultacie w Łodzi powstanie 10. w Polsce akcelerator biznesu dla młodych firm – Business Link Łódź. Nawiązana współpraca umożliwi łódzkim startupom czerpanie wiedzy od międzynarodowych przedsiębiorców i pozwoli najlepszym na globalny rozwój w Dolinie Krzemowej, Szanghaju lub Londynie. Business Link Łódź swoją nowoczesną siedzibę w stylu biur Google’a zlokalizuje na ulicy Narutowicza.

Podczas VII Europejskiego Forum Gospodarczego w Łodzi poruszana była m. in. tematyka startupów, a podczas panelu „Łódzkie promuje startupy. Startup Nation” dyskutowali specjaliści o ich przyszłości. W ramach tego spotkania podpisano umowę pomiędzy ŁARR a siecią akceleratorów biznesu – Bussines Link.
Misją obu tych instytucji jest wspieranie rozwoju konkurencyjności i innowacyjności sektora MŚP w Łodzi. Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego jest odpowiedzialna za obsługę i wdrażanie programów przeznaczonych na finansowanie inwestycji w nowe technologie. Celem realizowanym przez Business Link jest łączenie lokalnych przedsiębiorców z korporacjami i inwestorami zainteresowanymi innowacyjnymi projektami oraz ich edukacja i poszerzanie wiedzy biznesowej. Obie instytucje chcą wspólnie ożywić wizerunek Łodzi i nadać jej startupowego kolorytu.
Stronę ŁARR reprezentował prezes instytucji Przemysław Andrzejak, ekspert i doradca w międzynarodowej promocji gospodarczej oraz strategii promocji regionów.
– Zależy nam na tym, aby przedsiębiorczość w regionie dynamicznie się rozwijała stwarzając nowe miejsca pracy i promując lokalny biznes. Miasto potrzebuje  podobnych inicjatyw wspierania młodych przedsiębiorstw.  Nie tylko Łódź, ale cały region zyska na powstaniu nowego akceleratora biznesu – mówi Przemysław Andrzejak, prezes Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego.
Przedstawicielem Business Link był Dariusz Żuk – prezes zarządu Polski Przedsiębiorczej, w ramach której funkcjonuje sieć Business Link.
– Myślę, że obecność Bussines Link w Łodzi ułatwi rozrost przedsiębiorczej tkanki miasta i zwiększy możliwości ekspansji lokalnych startupów na dalsze rynki. Przedsiębiorcy w ramach BL będą korzystać ze wsparcia w rozwoju swojego produktu lub usługi oraz tworzeniu cennych kontaktów w społeczności biznesowej. W obecnych czasach ważne jest, aby skupić się właśnie na tych elementach, bo mogą one postawić polskich startupowców na pozycji globalnych liderów – mówi Dariusz Żuk.
Business Link to jedyny w Polsce i największy na świecie akcelerator biznesu oferujący komplet narzędzi wspierających rozwój startupów. Na kolejne lokalizacje wybierane są dynamicznie rozwijające się miasta w Polsce i nie bez powodu na miejsce nowego oddziału została wybrana Łódź z kilkusetletnią tradycją przedsiębiorczości.
Celem Business Link Łódź jest umożliwianie zdobywania wiedzy, spotykania się z innymi przedsiębiorcami oraz budowania firmy, która w przyszłości może zmienić lokalny i globalny obraz świata. W ramach karty członkowskiej BL przedsiębiorca uzyskuje zaproszenia na spotkania z mentorami (Business Mentoring) i trenerami biznesu (Bussines Training) oraz na cykliczne wydarzenia networkingowe Business Mixer. Podczas tych ostatnich najlepsze startupy prezentują swoje spółki, a najlepsze wygrywają udział w programie akceleracji globalnej READY to GO w Dolinie Krzemowej, Szanghaju lub Londynie. Ponadto startup, który dołączy do ekosystemu Business Link uzyskuje całodobowy dostęp do nowoczesnych miejsc pracy we wszystkich lokalizacjach w Polsce. BL Łódź będzie po Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu, Katowicach, Szczecinie i Lublinie dziesiątą filią sieci na terenie kraju.
Bussines Link wraz z początkiem działalności w Łodzi poszukuje menadżera do zarzadzania nową lokalizacją. Jest to oferta skierowana do osób z doświadczeniem w kierowaniu zespołem, znajomością języka angielskiego, dojrzałością zawodową i zainteresowanych branżą startupową. Rekrutacja potrwa do końca października 2014. Otwarcie biur Business Link Łódź będzie mieć miejsce w grudniu tego roku.
Więcej informacji można znaleźć na stronie http://bllodz.przedsiebiorca.pl.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.