ASUS Republic of Gamers zapowiada kartę graficzną Poseidon GTX 980 z chłodzeniem hybrydowym – Portal PR - 24PR
ASUS Republic of Gamers zapowiada kartę graficzną Poseidon GTX 980 z chłodzeniem hybrydowym

13.11.2014 Kategoria: Komputery. Autor: admin

ASUS wprowadzi do swojej oferty kartę graficzną Poseidon GTX 980 z systemem DirectCU H2O, który pozwala na zastosowanie chłodzenia powietrzem lub cieczą. Osiąga ona niższe nawet o 27°C temperatury pracy w porównaniu z konstrukcjami referencyjnymi. Jednocześnie oferuje szybszą pracę – o 10 proc. w grze Watch Dogs i 7 proc. w Battlefield 4.

Karta ROG Poseidon GTX 980 wyposażona jest w technologie i innowacje ROG, takie jak: odporne na zakurzenia i zwiększające żywotność wentylatory, system Thermal Armor usprawniający chłodzenie w obszarze tranzystorów, moduły regulacji napięcia DIGI+ oraz kondensatory Black Metallic wykazujące 5-krotnie dłuższą żywotność w porównaniu z konstrukcjami referencyjnymi. Trzy natywne złącza DisplayPort obsługują technologię NVIDIA G-SYNC. Nie zabrakło także oprogramowania GPU Tweak, który ułatwia podkręcenie procesorów graficznych.

Technologia DirectCU H2O – niskie temperatury, cicha praca

Karta ROG Poseidon GTX 980 z technologią DirectCU H2O może być chłodzona wodą oraz powietrzem. Użytkownik otrzymuje możliwość wyboru i niezwykle wydajne usuwanie ciepa.

Specjalnie opracowana komora parowa bezpośrednio styka się z procesorem graficznym, zapewniając szybsze rozpraszanie ciepła. Dodatkowo usuwane jest ono przez miedziane przewody cieplne oraz szerokie żebra chłodzące. Przy chłodzeniu wodą, karta ROG Poseidon GTX 980 osiąga o 27°C niższą temperaturę w porównaniu z kartami referencyjnymi. Odpowiednio wybierając chłodzenie powietrzem uzyskamy 15-krotnie niższą temperaturę.

Standardowe gwinty G¼ do ROG Poseidon GTX 980 są kompatybilne z dostępnymi na rynku rozwiązaniami do wodnego chłodzenia. Odporny na kurz wentylator przekłada się na chłodniejszą i cichszą pracę oraz zwiększa żywotność – karta będzie służyła o 25 proc. dłużej, niż karty referencyjne.

ASUS_ROG_Poseidon_GTX980_DirectCU_H2O_Hybrid_Cooling

Stworzone, by wytrzymać w najcięższych warunkach

Na pokładzie nowej karty znalazł się ekskluzywny moduł regulacji napięcia DIGI+ VRM z Super Alloy Power. Kondensatory Black Metallic, 10-fazowe dławiki Super Alloy Power oraz wzmocnione tranzystory są w stanie wytrzymać dużo większe obciążenia dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów zwiększających niezawodność, poziom napięcia i żywotność całej karty nawet pięciokrotnie. Oznacza to duży margines przetaktowywania, znacznie większy niż w przypadku innych kart graficznych.

Na dużą odporność składają się także pokrywa wykonaną ze stopu aluminium oraz unikalne rozwiązanie Thermal Armor z podkładkami termicznymi, które zapobiegają wyginaniu karty i zwiększają wydajność chłodzenia w strefach kondensatorów i pamięci.

Płynna rozgrywka w nowym świetle

Wraz z ROG Poseidon GTX 980 otrzymujemy narzędzie GPU Tweak, które zapewnia szybką, prostą i bezpieczną kontrolę taktowania, napięcia, prędkości wentylatorów i zużycia energii.

Aplikacja GPU Tweak Streaming umożliwia udostępnianie aktywności z ekranu przez Internet w czasie rzeczywistym – dzięki temu inni mogą oglądać rozgrywkę na żywo. Użytkownik może również nadać nazwę okienku strumieniowania wraz z tekstem, zdjęciami i obrazem z kamery.

Karta ROG Poseidon GTX 980 oprócz ogromnej mocy oferuje doskonały wygląd dzięki diodom LED, które świecą na czerwono i pulsują, gdy karta jest aktywna, przypominając o sile, jaka w niej drzemie.

DOSTĘPNOŚĆ I CENY

Karta będzie dostępna w Polsce na początku grudnia br.

Sugerowana cena detaliczna: 2599 zł brutto

Dystrybutorzy: AB, ABC Data, Action, Incom

SPECYFIKACJA 1 Poseidon-GTX980-P-4GD5 

  • NVIDIA GeForce GTX 980
  • PCI Express®0
  • Pamięć 4GB GDDR5
  • Przyspieszone taktowanie 1279MHz
  • 2048 rdzeni CUDA
  • Taktowanie pamięci 7010MHz
  • Interfejs pamięci 256-bit
  • 1 x Natywny Native Dual-link DVI-I
  • 1 x HDMI 2.0
  • 3 x Natywny DisplayPort 1.2

[1]    Specyfikacje, zawartość i produkty mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Mogą też różnić się w zależności od kraju. Rzeczywista wydajność może się różnić w zależności od aplikacji, sposobu użycia oraz innych czynników.

Pełna specyfikacja jest dostępna na stronie www.asus.com

ASUS

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.