CEE Equity Partners – Finalizacja inwestycji w farmy wiatrowe – Portal PR - 24PR
CEE Equity Partners – Finalizacja inwestycji w farmy wiatrowe

13.11.2014 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: admin

CEE Equity Partners, doradca China CEE Investment Co-operation Fund (China-CEE Fund), ogłasza sfinalizowanie inwestycji w wysokości sięgającej nawet 84 mln dolarów w trzy polskie projekty wiatrowe. Fundusz stworzył przedsięwzięcie typu joint venture we współpracy z Enlight Renewable Energy Ltd, spółką notowaną na giełdzie w Tel Awiwie, która inwestuje w projekty wiatrowe i słoneczne. Razem zainwestują w farmy wiatrowe o łącznej mocy do 250 MW, które są realizowane przez polską prywatną spółkę GEO Renewables.

Jest to druga umowa podpisana przez założony na początku 2014 r. China-CEE Fund. Fundusz dysponuje 500 mln dolarów, które planuje zainwestować w Europie Środkowo-Wschodniej w ciągu najbliższych 2–3 lat w projekty infrastrukturalne, w tym energetyczne i telekomunikacyjne, a także w produkcję specjalistyczną. Średni horyzont inwestycyjny Funduszu wynosi 7 lat.

Fundusz sfinalizował wstępną inwestycję, stając się wraz z firmą Enlight udziałowcem większościowym elektrowni wiatrowej o mocy 36 MW w gminie Wróblew. Fundusz zainwestuje kolejne 50 mln dolarów w drugi projekt wiatrowy o mocy 150 MW, którego budowa ma rozpocząć się pod koniec roku. Możliwe jest także, że w pierwszym półroczu 2015 roku fundusz zainwestuje do 25 mln dolarów w trzecią polską elektrownię wiatrową o mocy 70 MW.

W sumie dotychczasowe tegoroczne inwestycje Funduszu sięgają 136 mln dolarów.

„Decydując się na inwestycje w te projekty zwróciliśmy szczególnie uwagę na fakt, że nasi partnerzy mają doświadczenie i odnieśli już sukcesy w podobnych przedsięwzięciach. Dodatkowy farmy mają wyjątkową charakterystykę wiatrową, która jest o 40% lepsza od polskiej średniej. Nie bez znaczenia były również niskie nakłady inwestycyjne, w stosunku do zainstalowanej mocy w MW” – powiedział Rafał Andrzejewski, Dyrektor Inwestycyjny CEE Equity Partners.

MSLGROUP

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.