Grupa ROBYG kupiła działkę w Gdańsku – Portal PR - 24PR
Grupa ROBYG kupiła działkę w Gdańsku

11.11.2014 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: admin

Grupy ROBYG podpisała przedwstępną umowę nabycia działki o powierzchni około 20 tys. mkw. zlokalizowanej w gdańskiej dzielnicy Piecki-Migowo (Morena). Łączna cena netto za nieruchomość wynosi ponad 13 mln zł. Nowo zakupiony teren umożliwi wybudowanie ponad 500 lokali w tej dzielnicy. Będzie to czwarta inwestycja – po Słonecznej Morenie, Lawendowych Wzgórzach oraz Albatross Towers – Grupy ROBYG w Gdańsku.

Umocnienie pozycji w gdańskim rynku nieruchomości mieszkaniowych to jeden z głównych elementów obecnej strategii Grupy ROBYG. Spółka posiada 20-procentowy udział w gdańskim rynku mieszkaniowym i jej celem jest utrzymanie tego poziomu w najbliższych latach. Dlatego też Zarząd podjął decyzję o nabyciu nieruchomości w gdańskiej dzielnicy Piecki-Migowo. Grupa ROBYG jest przekonana, że inwestycja pod którą przeznaczona jest zakupiona działka odniesie równie znaczący sukces jak poprzednie gdańskie projekty spółki – Słoneczna Morena, Lawendowa Wzgórza oraz Albatross Towers. Transakcja ta pozwoli spółce na utrzymanie bogatego portfolio dostępnych lokali w ofercie oraz nieustanne umacnianie pozycji Grupy ROBYG jako lidera wśród polskich deweloperów giełdowych. Tak jak w Warszawie planujemy również w Gdańsku powiększać bank ziemi. Zwiększenie potencjału sprzedażowego przez nową nieruchomość – przy utrzymaniu obecnych tendencji rynkowych – przyczyni się do realizacji celu, jakim jest osiąganie przez spółkę kontraktacji na poziomie nawet ponad 2500 lokali rocznie w nadchodzących latach” – powiedział Oscar Kazanelson, przewodniczący Rady Nadzorczej ROBYG SA.

Inwestycja będzie objęta nowym standardem wprowadzonym przez Grupę ROBYG – Inteligentny dom. Inteligentny dom, to innowacyjne rozwiązanie technologiczne, które zagwarantuje mieszkańcom bezpieczeństwo, oszczędność i najwyższy komfort mieszkania. Zaawansowane systemy – obejmujące czujniki, wskaźniki, a także inne urządzenia sterujące – pozwolą w łatwy sposób zdalnie sterować np. ogrzewaniem czy oświetleniem znajdującymi się w mieszkaniu. Dzięki tym rozwiązaniom zastosowanym m.in. w oknach i drzwiach mieszkańcy zyskują gwarancję wyższego poziomu bezpieczeństwa. Prawdziwą wygodę zagwarantuje również możliwość sterowania bramą garażową z pozycji mieszkania.

Grupa ROBYG w 2013 roku przyjęła plan inwestycyjny na lata 2014 – 2016 zakładający przeznaczenie do 150 mln zł na zakup terenów pod inwestycje w Warszawie. Stąd też w czerwcu spółka podpisała umowę nabycia działki o powierzchni niemal 5,5 tys. mkw. w warszawskiej dzielnicy Żoliborz, która umożliwi wybudowanie około 160 lokali w tej dzielnicy. Natomiast w sierpniu Grupa ROBYG nabyła nieruchomość o powierzchni 85 tys. mkw. w warszawskiej dzielnicy Mokotów, która pozwoli spółce na wybudowanie około 1000 lokali mieszkalnych i około 6000 mkw. powierzchni komercyjnej.

Rada Nadzorcza zatwierdziła politykę dywidendy dla spółki na lata 2014-2015. Zarząd zamierza rekomendować Walnemu Zgromadzeniu wypłatę dywidendy za lata 2014-2015 na poziomie 75%-80% skonsolidowanego zysku netto.

Od debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w 2010 roku ROBYG SA regularnie dzieli się zyskiem z akcjonariuszami. Dotychczas spółka wypłaciła w ramach dywidendy:

  • z zysku za 2010 rok w wysokości 0,07 zł na akcję, co stanowiło 27 % zysku ekonomicznego netto
  • z zysku za 2011 rok w wysokości 0,12 zł na akcję, co stanowiło ponad 78% zysku ekonomicznego netto
  • z zysku za 2012 rok w wysokości 0,08 zł na akcję, co stanowiło niemal 31% zysku ekonomicznego netto
  • z zysku za 2013 rok w wysokości 0,08 zł na akcję, co stanowi około 30% zysku ekonomicznego netto

Grupa ROBYG osiągnęła w I półroczu 2014 roku przychody w wysokości 241 mln zł. Zysk księgowy netto Grupy wyniósł 21,6 mln zł, natomiast ekonomiczny zysk netto Grupy ROBYG 47 mln zł

www.robyg.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.