Kot, Bohosiewicz, Perfect – nagrody Róże Gali rozdane – Portal PR - 24PR
Kot, Bohosiewicz, Perfect – nagrody Róże Gali rozdane

25.11.2014 Kategoria: Imprezy. Autor: admin

24 listopada 2014 r., podczas uroczystej gali w Ufficio Primo w Warszawie, wręczono nagrody laureatom dwunastej edycji plebiscytu Róże Gali.

Róże Gali to jeden z najstarszych plebiscytów w Polsce, w którym nagradzani są przedstawiciele świata kultury i show-biznesu. To także najbardziej prestiżowe przedsięwzięcie dwutygodnika Gala. Uroczystość wręczenia nagród, a tym samym rozstrzygnięcie głosowania, to wydarzenie oczekiwane zarówno przez czytelników „Gali”, jak i artystów i ludzi mediów. Gwiazdy uhonorowane zostały nie tylko za swoje osiągnięcia w mijającym roku, ale również za ponadczasowe wartości artystyczne tych dokonań.

Kandydatów do plebiscytu zgłasza redakcja, a zwycięzców wybierają czytelnicy pisma i członkowie kapituły złożonej z przedstawicieli świata kultury i mediów, będących autorytetami w swoich dziedzinach.

Skład kapituły:

Anna Zejdler-Ibisz (redaktor naczelna dwutygodnika „Gala”), Agata Passent (dziennikarka i krytyk literacki), Jerzy Kapuściński (dyrektor TVP2), Maciej Kutak (dyrektor zarządzający Sony Music Entertainment Polska), Tomasz Karolak (aktor, dyrektor warszawskiego Teatru IMKA)

Zwycięzcy Róż Gali 2014:

Kategoria film

TOMASZ KOT za rolę w filmie „Bogowie”

Kategoria muzyka

PERFECT za pytę „Da Da Dam”

Kategoria media

TOMASZ WOLNY – prezenter „Panoramy” oraz „Pytania na śniadanie” w TVP2

Kategoria teatr

SONIA BOHOSIEWICZ za rolę w spektaklu „Chodź ze mną do łóżka” w Teatrze Polonia w Warszawie

Kategoria książka

KATARZYNA BONDA za książkę „Pochłaniacz”

Nagroda specjalna plebiscytu Róże Gali

Swoje wyróżnienie przyznała także redakcja „Gali”, chcąc w ten sposób wyróżnić osobę, która nie podlega przyjętym kategoriom plebiscytu, a zasługuje na wyróżnienie z uwagi na wkład w życie kulturalne i społeczne.

Tegoroczną nagrodę specjalną otrzymała:

ANNA DYMNA za działalność charytatywną

Gospodarzami i prowadzącymi uroczystość wręczenia Róż Gali byli Anna Zejdler-Ibisz (redaktor naczelna dwutygodnika „Gala”) oraz Marcin Cejrowski (szef działu „Galaktyka” dwutygodnika „Gala”).

Wieczór uświetniły występy znakomitych artystów: Justyny Steczkowskiej, Margaret oraz Grzegorza Markowskiego z towarzyszeniem Dariusz Kozakiewicza.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.