MobileMerchant firmy Elavon dla handlu mobilnego – Portal PR - 24PR
MobileMerchant firmy Elavon dla handlu mobilnego

08.11.2014 Kategoria: Technologie. Autor: admin

Elavon, spółka należąca do U.S. Bancorp (NYSE: USB) oraz wiodący dostawca rozwiązań płatniczych, po sukcesie projektu pilotażowego, ogłosił wprowadzenie na polski rynek produktu MobileMerchant.  Rozwiązanie to pozwala korzystać z urządzeń mobilnych jak z terminala płatniczego. Dzięki niemu przedsiębiorstwa zyskują możliwość szybkiego i bezpiecznego przyjmowania płatności kartami w każdym miejscu (wszędzie tam, gdzie jest Internet) i czasie, bez dużych nakładów pieniężnych. Aplikację płatniczą MobileMerchant sparowano z czytnikiem kart czipowych zabezpieczonych kodem PIN, co umożliwia przetwarzanie płatności przy użyciu smartfonów i tabletów z systemami iOS lub Android.

Rozwiązanie łączy łatwość dokonywania płatności przy użyciu telefonu z przystępnym i przejrzystym cennikiem. Dzięki temu jest dostosowane do potrzeb małych przedsiębiorstw sprzedających towary i usługi poza swoją siedzibą ub zatrudniających pracowników terenowych, które chcą zapewnić swoim klientom wygodę płatności kartami kredytowymi i debetowymi.

„Elavon stawia sobie za cel dostarczanie rozwiązań, które zwiększają możliwości przedsiębiorstw różnej wielkości czyniąc je bardziej wydajnymi i rentownymi. MobileMerchant jest idealny dla tysięcy małych, często mobilnych przedsiębiorstw działających obecnie w Polsce. Firmy te nie miały dotąd możliwości przyjmowania płatności kartą w sposób prosty i opłacalny”, powiedział Rafał Gołębiewski, Head of Business Development w Polsce. „Nasze rozwiązanie nie tylko umożliwia sprzedaż poza siedzibą firmy, ale także zapewnia właścicielom małych przedsiębiorstw i ich klientom bezpieczeństwo dzięki możliwości akceptacji kart chipowych zabezpieczonych kodem PIN.”, dodał Gołębiewski.

MobileMerchant działa na większości urządzeń mobilynch. Konfiguracja jest szybka i prosta — wystarczy pobrać aplikację na smartfona i wprowadzić dane konta otrzymane od Elavon. Rozwiązanie zapewnia i wsparcie transakcji dokonywanych za pomocą kart z czipem, zabezpieczonych kodem PIN, kart z paskiem magnetycznym, a także transakcji bez użycia karty. Dane posiadacza karty są w bezpieczny sposób odczytywane i szyfrowane poprzez połączony ze smartfonem za pośrednictwem technologii Bluetooth PIN-pad. Telefon nie rejestruje, ani nie przechowuje żadnych informacji. Potwierdzenie transakcji jest przesyłane klientowi e-mailem lub SMS-em. Bezpieczny i łatwy w użyciu system zarządzania danymi zapewnia dostęp do danych powiązanych z transakcjami kartami kredytowymi i debetowymi. Można również monitorować oraz analizować transakcje dokonywane kartami, zarządzać prawami użytkowników, a także dokonywać transakcji przy użyciu znajdującej się na portalu aplikacji Wirtualny Terminal.

MobileMerchant jest rozszerzeniem portfolio usług Elavon, bazującym na 20-letnim doświadczeniu w dostarczaniu elastycznych i bezpiecznych rozwiązań płatniczych ponad milionowi firm na całym świecie.

 

O firmie Elavon : Elavon jest podmiotem w pełni zależnym od U.S. Bancorp (NYSE: USB) dostarczającym rozwiązań i usług z zakresu przetwarzania płatności ponad milionowi przedsiębiorstw w Stanach Zjednoczonych, Europie, Kanadzie, Meksyku, Brazylii i Portoryko. Elavon oferuje rozwiązania z zakresu przetwarzania transakcji z użyciem kart kredytowych i debetowych, kart podarunkowych, usługi DCC, usługę multicurrency oraz rozliczenia transgraniczne poprzez różne kanały współpracy, w tym instytucje finansowe, jak również sprzedaż pośrednią i bezpośrednią. Wachlarz rozwiązań Elavon dostosowany jest do potrzeb akceptantów działających na rynkach specjalistycznych, takich jak handel detaliczny, hotelarstwo / turystyka i rozrywka, opieka zdrowotna, edukacja sektor paliwowy czy publiczny.

W Polsce Elavon działa od 10 lat i obsługuje dziś blisko 20 000 firm różnej wielkości działających w wielu branżach.

Multi Communications

 

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.