Paweł Materny na czele Działu Wynajmu Powierzchni Handlowych Knight Frank w Polsce – Portal PR - 24PR
Paweł Materny na czele Działu Wynajmu Powierzchni Handlowych Knight Frank w Polsce

15.11.2014 Kategoria: Personalia. Autor: admin

Knight Frank wzmocnił swoją ofertę na rynku centrów handlowych w Polsce, tworząc zespół ds. wynajmu powierzchni handlowych. Dyrektorem nowego działu został Paweł Materny – ekspert z blisko 15-letnim doświadczeniem w obszarze nieruchomości komercyjnych.

– Inwestorzy i właściciele nieruchomości handlowych poszukują zaufanych doradców w procesie komercjalizacji i rekomercjalizacji swoich obiektów. Wybór partnera w tym zakresie ma również znaczenie dla najemców. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, Knight Frank w Polsce utworzył odrębną jednostkę wyspecjalizowaną w doradztwie z zakresu najmu powierzchni handlowych – mówi Monika A. Dębska-Pastakia, Prezes i Partner Knight Frank w Polsce.

– Dzisiejsze wyzwania w obszarze najmu powierzchni handlowych to już nie tylko wychodzenie naprzeciw stale zmieniającym się wymaganiom rynku, lecz także antycypacja takich zmian. Standardowa modernizacja centrum handlowego dzisiaj nie wystarczy. Proces ten powinna uzupełniać kompleksowa strategia najmu w oparciu o istniejący i przyszły potencjał obiektu, z uwzględnieniem optymalnego tenant mixu poprzez dopasowanie go do potrzeb i oczekiwań klientów w kontekście konkurencji i nawyków zakupowych konsumentów – dodaje Paweł Materny, dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Handlowych Knight Frank w Polsce.
Paweł Materny zdobył rozległe doświadczenie na rynku nieruchomości handlowych w Cefic Polska (2001-2011), Charter Hall Group (2011-2012) i Balmain Asset Management (2012-2014). Pracując dla Charter Hall, w ciągu 12 miesięcy doprowadził do podpisania lub przedłużenia 140 umów najmu. W Balmain Asset Management był odpowiedzialny za obiekty handlowe w całej Polsce o łącznej powierzchni 200 000 mkw. GLA. Pracował przy takich centrach handlowych, jak Arkadia, Warszawa Wileńska, Wola Park, Zakopianka, Borek, Turzyn, Arena czy Dąbrówka.

W zakres jego obowiązków wchodziła analiza rynku centrów handlowych oraz ocena potencjału nieruchomości handlowych w Polsce. Brał również aktywny udział w konsultowaniu planów inwestycyjnych klientów z uwzględnieniem zarządzania wartością, modernizacji oraz rozbudowy obiektów, jak również faz projektowych i realizacyjnych. Odpowiadał także za przygotowywanie i realizację strategii najmu dopasowanych do budżetu i oczekiwań klientów, raportując do zewnętrznych interesariuszy.

Nowy dział oferuje usługi obejmujące tworzenie strategii komercjalizacji i rekomercjalizacji centrów handlowych, obiektów typu high street oraz innych formatów handlowych, jak również negocjacje dotyczące najmu oraz przygotowanie umów najmu.

Knight Frank Sp. z o.o.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.