Płyta główna ASUS Z97-PRO Gamer już w Polsce – Portal PR - 24PR
Płyta główna ASUS Z97-PRO Gamer już w Polsce

24.11.2014 Kategoria: Komputery. Autor: admin

Od premiery płyt głównych ASUS z chipsetem Intel Z97 minęło kilka miesięcy, jednak firma nie zwalnia tempa i wprowadza na rynek nowy, dobrze wyposażony model, z funkcjami dla graczy – Z97-PRO Gamer. Znajdziemy w niej m.in. złącza M.2 i SATA Express, Intel® Gigabit Ethernet i kartę dźwiękową SupremeFX z aplikacją Sonic Radar II. Nie zabrakło także Gamer’s Guardian, czyli zestawu specjalnie dobranych komponentów, które zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa, wytrzymałość i wydajność – to najnowsze rozwiązanie stosowane w płytach z serii ASUS Gamer.

Szybka i płynna łączność sieciowa podczas gry

Kontroler LAN Intel Gigabit Ethernet bezpośrednio komunikuje się z procesorami Intel, osiągając wysoką przepustowość protokołów TCP i UDP oraz zmniejszając zapotrzebowanie na moc obliczeniową. Gry działają szybko i bez opóźnień. Do tego w Z97-PRO Gamer zastosowano LANGuard czyli wzmocniony port LAN RJ45. Wykorzystuje on zaawansowane technologie łączności i najwyższej klasy kondensatory, jak również odporne na przepięcia i zakłócenia elektrostatyczne komponenty (ESD Guards).

Do optymalizacji łączności sieciowej służy narzędzie Game First II. Nadaje ono priorytety wybranym pakietom danych, co w przypadku gier przekłada się na znacznie płynniejszą rozgrywkę. Użytkownicy mogą wybrać jeden z gotowych trybów, a nawigację ułatwia intuicyjny interfejs.

Najlepszy dźwięk w swojej klasie

Gracze korzystający z systemów opartych na płycie Z97-PRO Gamer za sprawą SupremeFX otrzymają niemal całkowicie bezstratny dźwięk i stosunek sygnału do szumu (SNR) rzędu 115dB, który uwydatnia każdy jego szczegół.

Zaawansowany chipset audio jest chroniony przed zakłóceniami elektromagnetycznymi (EMI) dzięki specjalnej osłonie zachowującej integralność sygnałów audio. Charakterystyczna „czerwona linia” odseparowuje komponenty audio SupremeFX od pozostałych części płyty głównej. Rozwiązanie to skutecznie eliminuje interferencję analogową i dostarcza najwyższą jakość dźwięku. Z kolei kondensatory dźwiękowe ELNA® odpowiadają za cieplejsze, naturalne brzmienie.

SupremeFX posiada wbudowany wzmacniacz, który obsługuje najwyższej jakości, 300-omowe słuchawki i oferuje jakość dźwięku dorównującą oddzielnej karcie dźwiękowej.

Płyta Z97-PRO Gamer pozwala również skorzystać z aplikacji Sonic Radar II. Wyświetlanej na ekranie nakładki, która dokładnie wskazuje kierunek, z którego dochodzą dźwięki z gry (strzały, kroki etc.). Ułatwia ona graczom odnalezienie przeciwników i uzyskanie przewagi w grach FPS.

Szybsza pamięć masowa

Płyta Z97-PRO Gamer posiada najszybszą łączność z pamięcią masową w postaci standardów SATA Express i M.2. Pierwszy osiąga transfer danych z prędkością rzędu 10Gbit/s na dwóch szynach PCI Express 2.0 (PCIe 2.0) i szybki odczyt danych z dysku SSD podczas gry. Z kolei drugi – M.2, z dwiema natywnymi szynami PCI Express 2.0 przesyła dane z prędkością do 10Gbit/s.

Duża wytrzymałość

Ochronę i odporność zapewnia wytrzymały zestaw komponentów Gamer’s Guardian. Znajdziemy wśród nich:

  • odnawialne bezpieczniki chroniące porty i gniazda DRAM przed przepięciami;
  • wysokiej jakości japońskie kondensatory 10K black-metallic zwiększające wytrzymałość na wysokie temperatury oraz dłuższą żywotność;
  • osłony ESD na portach USB, złączach audio i portach Ethernet (LAN) – z którymi płyta jest aktywnie chroniona przed nagłymi wyładowaniami elektrostatycznymi (ESD);
  • moduł regulacji napięcia DIGI+, który zwiększa wydajność, osiągi oraz niezawodność;
  • nierdzewny, chromowany tylny panel I/O oferuje trzykrotnie dłuższą żywotność, niż panele tradycyjne.

Z97-Pro Gamer box

DOSTĘPNOŚĆ

Płyta Z97-PRO Gamer jest już dostępna w Polsce.

Sugerowana cena detaliczna: 599 zł

SPECYFIKACJA[1]
ASUS Z97-PRO Gamer
Gniazdo procesora LGA 1150 dla procesorów 4-tej, nowej 4-tej i 5-tej generacji Intel® Core i7, Core i5, Core i3, Pentium®, oraz Celeron®
Chipset Intel Z97 Express
Pamięć 4 x DIMM, do 32GB DDR3 3200MHz (OC)

Obsługa Intel® Extreme Memory Profile (XMP)

Gniazda rozszerzeń 2 x złącze PCI Express 3.0/2.0 x16 (jedno x16; dwa x8)

1 x złącze PCI Express 2.0 x16 (maks. tryb x4)

2 x złącze PCI Express 2.0 x1

2 x złącze PCI

Grafika (VGA) Zintegrowana Intel HD Graphics

Obsługa wyjścia Multi-VGA: Porty HDMI, DVI-D, RGB

Multi-GPU Obsługiwane technologie Quad-GPU NVIDIA® SLI i AMD CrossFireX™
Złącza pamięci masowej 1 x port SATA Express (kompatybilny z 2 portami SATA)

1 x gniazdo M.2 3 z kluczem M — obsługuje urządzenia magazynujące 2260/2280 w trybach SATA i PCI Express

4 x port SATA 6Gbit/s

Łączność sieciowa/LAN Intel Gigabit Ethernet z LANGuard i GameFirst II
USB 6 x port USB 3.0/2.0 (4 na tylnym panelu, 2 na płycie)

8 x port USB 2.0/1.1 (2 na tylnym panelu, 6 na płycie)

Dźwięk 8-kanałowy dźwięk HD SupremeFX

– Funkcje jack-detection, multi-streaming i front-panel mic jack-retasking

– Wysokiej jakości dźwięk stereofoniczny ze stosunkiem sygnału do szumu (SNR) 115dB

– Technologia SupremeFX Shielding

– Kondensatory audio ELNA®

– Sonic Radar II

– Wzmacniacz słuchawkowy

– Optyczne wyjście S/PDIF na tylnym panelu

Wymiary ATX, 12 x 9,6 cali (30,5 x 24,4cm)
 

ASUS

[1] Specyfikacje, zawartość i produkty mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Mogą też różnić się w zależności od kraju. Rzeczywista wydajność może się różnić w zależności od aplikacji, sposobu użycia oraz innych czynników.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.