Randi Zuckerberg „Dot.scomplikowane. Jak rozplątać nasze życie w sieci” – Portal PR - 24PR
Randi Zuckerberg „Dot.scomplikowane. Jak rozplątać nasze życie w sieci”

28.11.2014 Kategoria: Książki. Autor: admin

Niesamowite, jak bardzo zmienił się nasz świat. Pewna matka nazwała swoje dziecko Hashtag, para z Izraela dała swojej córce na imię Like, a rodzice z Egiptu nazwali swoje nowo narodzone dziecko Facebook.

Dot_scomplikowane_FRONT_500pxNowe technologie, urządzenia mobilne i media społecznościowe zmieniają, udoskonalają, ale i komplikują nasze życie w każdym niemal aspekcie – od kontaktów z przyjaciółmi po sposób, w jaki wybieramy prezydentów. Od tego, jak kierujemy naszym życiem zawodowym, jak wspieramy ważne kwestie i wydarzenia, znajdujemy miłość po sposób wychowywania dzieci.

Randi Zuckerberg, która zawodowo przez 6 lat była dyrektorem marketingu Facebook’a, potem założyła własną firmę Zuckerberg Media, a prywatnie jest starszą siostrą założyciela Facebook’a – Marka Zuckerberga, wykorzystała swoją wiedzę i doświadczenie by zwrócić naszą uwagę na możliwości i przeszkody, problemy i ich sposoby rozwiązania w tej nowej internetowej rzeczywistości. Formułuje zasady, konieczne do ogarnięcia i uporządkowania chaosu w naszym połączonym, skomplikowanym, ulegającym ciągłym zawirowaniom życiu w sieci.

„Internet, portale społecznościowe i smartfony –  pisze Zuckerberg – dały nam niezwykłe, nowe narzędzia i sposoby komunikowania się, współpracy i współżycia z innymi. Możemy wykorzystywać nowe technologie, by zrozumieć i rozwiązywać stare problemy, które napotykali ludzie i całe społeczności na całym świecie, na długo przed powstaniem Facebooka.”

Dot.Przyjaciele

„Jakie ma znaczenie to, że możemy wysyłać e-maile do ludzi na całym świecie, jeśli od tygodni nie rozmawialiśmy twarzą w twarz z tymi, z którymi mieszkamy pod jednym dachem. Cudownie jest zjeść obiad z przyjaciółmi, ale czy naprawdę jesteśmy „obecni”, jeśli każdy z siedzących przy stole wysyła esemesy?” – twierdzi Randi Zuckerberg..

Czasami trzeba wyłączyć telefon i przejść w tryb offline. To my posiadamy te urządzenia, a nie one nas. Wszystko ma swój czas i swoje miejsce.

Dot.Miłość

Nowe technologie wpływają na wiele naszych relacji z ludźmi, ale szczególnie ważny jest wpływ, jaki wywierają na nasze związki. Z jednej strony mogą nam pomóc zbudować trwałą i ważną relację czy wyrazić uczucia, ale mogą również zniszczyć nasze marzenia. Jak najlepiej zaprezentować swoją prawdziwą tożsamość w Internecie? Jak zapewnić związkowi bliskość i jak nie dać się wplątać w niebezpieczną grę i cyfrową zależność? Randi Zuckerberg podaje kilka wskazówek, jak osiągnąć równowagę pomiędzy nowymi technologiami a życiem uczuciowym, jak nawiązywać naprawdę udane relacji z innymi.

Dot.Rodzina

„Czy technologia ułatwia życie rodzinne? Nie. Czy zwalnia z potrzeby okazywania twoim dzieciom miłości, uwagi i czułości? Absolutnie nie. Czy jest czymś z gruntu dobrym? Nie ma mowy” – pisze Randi. Technologia jest narzędziem i żeby upewnić się, że jest dobrze wykorzystywana, musimy się angażować w życie naszych dzieci i uczyć je odpowiednich umiejętności i nawyków, żeby ich życie w Internecie było produktywne, ale i bezpieczne. Nasze prawdziwe życie toczy się w rzeczywistym świecie. Musimy o tym pamiętać, pomimo ogromnych korzyści, które wiążą się z wprowadzaniem dzieci w świat nowych technologii. Musimy im pomóc wykształcić dobre nawyki, ale także dać im wolność, aby podejmowały kontrolowane ryzyko i uczyły się być niezależne. Internet jest siecią ludzi, a nie komputerów. I to od nas zależy, czy będzie bezpiecznym miejscem.

Dot.Kariera

W erze smartfonów oraz portali społecznościowych nie jest już możliwe oddzielenie swojej osobistej i zawodowej tożsamości. Nie ma znaczenia, czy używamy LinkedIn jako profesjonalista a Facebooka prywatnie. Jeśli ktoś chce wytropić którąkolwiek z tych tożsamości, wystarczy użyć Google. Z drugiej strony Internet pozwala na dużo więcej. Możemy zrobić karierę i zwiększyć możliwości awansu, wykorzystując swoją autentyczną tożsamość i budując własną internetową markę. Umiejętność poruszania się w świecie portali społecznościowych stanie się niebawem konieczną zawodową umiejętnością. Pracodawcy będą chcieli zatrudniać ludzi, którzy wiedzą, jak używać mediów społecznościowych. Żyjemy w takim świecie, że jeden tweet, jedno zdjęcie, jeden filmik czy post na blogu wystarczą, by ludzie stracili pracę, reputację i swoją wiarygodność.

Nowe technologie dają nam możliwość zmieniania świata. Zacznijmy więc od siebie. Uczyńmy nasze skomplikowane życie łatwiejszym – i cieszmy się nim

Wybrane opinie o książce

Tempo w jakim ludzie udostępniają w sieci szczegóły ze swojego życia jest po prostu niesamowite.

Z niezwykłym wyczuciem czasu Randi omawia bieżące problemy i tematy, pokazuje jak korzystać z nowych technologii, by zmienić świat na lepsze. „Dot.scomplikowane” jest wspaniała pomocą w sprawnym poruszaniu sie po nieustannie rozwijającym sie wszechświecie mediów społecznościowych.

RON CONWAY, anioł biznesu i filantrop z Doliny Krzemowej, który zapewnił fundusze na wczesnym etapie działalnosci dla Google, Ask Jeeves, Pinterest, Square i Twittera

Jeśli chcesz rzucić okiem na okres kształtowania sie Facebooka, zacznij tutaj. Randi Zuckerberg, która była jednym z pierwszych pracowników, otwarcie dzieli sie swoja osobista historia i tym, jak poruszała sie w przestrzeni miedzy swoim życiem osobistym i wizerunkiem publicznym.

TINA SEELIG, profesor zarzadzania i inzynierii na uniwersytecie Stanforda i autorka bestsellerów What I Wish I Knew When I Was 20 i inGenius: A Crash Course on Creativity

Zuckerberg zajmowała miejsce w pierwszym rzędzie, kiedy dokonywała sie zmiana w kulturze społecznej. „Dot.scomplikowane” bardzo trafnie uzmysławia nam, w jaki sposób zmienia sie świat oraz zwraca uwagę, jak z wyczuciem korzystać z nowych technologii, aby sprawnie i bez okaleczeń poruszać się w tym nowym świecie.

ASHTON KUTCHER

RANDI ZUCKERBERG

jest dyrektorem generalnym i założycielem Zuckerberg Media, firmy obeznanej z nowymi technologiami, i redaktorem naczelnym Dot Complicated, społeczności prowadzącej nowoczesny styl życia. Była jednym z pierwszych pracowników Facebooka, gdzie była pionierką strumieniowania programów na żywo i zawierała przełomowe umowy z ABC i CNN. Była nominowana do nagrody Emmy i jest wymieniana w rankingu „50 Digital Power Players” przez Hollywood Reporter. Zuckerberg jest autorką Dot., ilustrowanej książeczki dla dzieci o odważnej małej dziewczynce mającej obsesję na punkcie urządzeń elektronicznych. Mieszka w Dolinie Krzemowej ze swoim mężem Brentem i synkiem Asherem.

Randi Zuckerberg Dot.s(com)plikowane. Jak rozplątać nasze życie w sieci tytuł oryginału: DOT COMPLICATED: Untangling Our Wired Lives

312, oprawa miękka ze skrzydełkami, cena 39,90 zł

Wydawnictwo Studio EMKA

Premiera: listopad 2014r.

 

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.